Jump to content
FAS Goran
Saobracajna Kamera

Naši snimci iz saobraćaja

Recommended Posts

Pa ono... Pusteno pre par meseci ne bih rekao da je neravno... Cak tvrdim ( nije vazno kako znam :D ) da nije neravno :) a i da jeste zasto se to mene tice? Imaju sindikate, udruzenja pa neka traze popravku...

Tapatalk 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrđujem da ta žuta nije neravna (isto nije važno kako znam)... :D . Npr, u Kralja Milana znaju da beže iz žute trake, ali tu stvarno ima onih šahtova, kratera, pa razumem, ali ovde...baš ne vidim razlog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa posebno.... samo na 0:30 prolećeš pored znaka STOP! I u Bulevaru Zorana Djindjića, voziš primetno brže od propisanih 40 km/h. Sreća da te niko nije snimio kamerom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo je to ono što sam ti hteo reći za onu situaciju sa 500l-om ispred vrtića na vidikovcu.

Ne treba sitničariti... Potpisujem da u Beogradu ne postoji čovek za volanom koji u toku dana ne napravi bar jedan prekršaj. Čast izuzetcima.

Tako da bih te molio da ne kačiš situacije skretanje bez migavca, nepravilnog prestrojavanja itd.

Ok je prikazvanje snimaka gde se prikazuje nečija bahatost i bezobrazluk, kao primer ostalima kako ne bitrebalo da se radi. Što je pretpostavljam i tvoja misija.

Poz!

Sent from my Nexus 5

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto "sitničariti"? Snimcima naglašavam upravo te svakodnevne situacije, i naravno da postoji neka gradacija težine istih. Uključujući moje.

 

Što se tiče F500L: evo kako to izgleda ujutru, kad dovodim dete u vrtić:

 

 

Ispada da mi je najbolje da dete dovedem u vrtić peške (600m) pa da se onda vratim po auto da bih otišao na posao.

Edited by Saobraćajna Kamera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasna situacija komšo :smoke:  Malo fizičke aktivnosti nije na odmet.

I kad tu staneš onda se vratiš pedesetak metara do pešačkog da pređeš ulicu ili tu pretrčiš sa detetom? 

Hoću da kažem da su to sve marginalni prekršaji, te zbog takvih snimaka tvoja saobraćajna kamera gubi svaki smisao. Barem je takav moj utisak. 

Shvati ovo kao dobronamernu kritiku. No hard feelings. :stuart:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto "sitničariti"? Snimcima naglašavam upravo te svakodnevne situacije, i naravno da postoji neka gradacija težine istih. Uključujući moje.

 

Što se tiče F500L: evo kako to izgleda ujutru, kad dovodim dete u vrtić:

 

 

Ispada da mi je najbolje da dete dovedem u vrtić peške (600m) pa da se onda vratim po auto da bih otišao na posao.

 

Jasna situacija komšo :smoke:  Malo fizičke aktivnosti nije na odmet.

I kad tu staneš onda se vratiš pedesetak metara do pešačkog da pređeš ulicu ili tu pretrčiš sa detetom? 

Hoću da kažem da su to sve marginalni prekršaji, te zbog takvih snimaka tvoja saobraćajna kamera gubi svaki smisao. Barem je takav moj utisak. 

Shvati ovo kao dobronamernu kritiku. No hard feelings. :stuart:

 

Upravo sam zvao, redom: Opštinu (Rakovica), prebacili me na Komunalnu, Komunalna na Gradski sekretarijat, a ovi na Sekretarijat za bezbednost saobraćaja i informisanje. Ukratko: muko moja pređi na drugoga.

 

Moje pitanje je bilo vezano za ovo zaustavljanje ispred vrtića, i čovek koji se javio se složio da tamo treba sve i svašta ali da para nema.

Projekat postoji (da se uradi 5-6 parking mesta kao novoformirani parking kod pijace), ali para i dobre volje - ne.

 

Ono što me je iznenadilo (a tako je rekao) je to da su planiranjem dozvoljenog zaustavljanja zapravo imali u vidu da se dete dovede i u "letu" ostavi u dvorištu vrtića a da roditelj(i) produže dalje. Zaista ne razumem kome je takvo planiranje uopšte moglo da padne na pamet. Zar zaista veruju da dete od 12 meseci, ili 3 godine, može samo da se popne uz stepenice, presvuče, složi stvari u ormarić i "preda" vaspitačici?

 

Dalje, ostaje opcija da savet roditelja pokrene inicijativu da se prostor ispred vrtića uredi tako da odgovara stvarnim potrebama, ali ostaje i problem realizacije (vremenski i finansijski). 

 

Gledajući dalje ovu problematiku, akcentuje se i dovođenje dece peške umesto kolima: molim za razumevanje situacije, apsolutno je besmisleno forsirati ovu priču kod vremenskih neprilika (pljusak, led, sneg, košava) ako već postoji opcija da je dozvoljeno zaustaviti auto ispred vrtića. 

 

Na kraju, smisao "Saobraćajne Kamere" je da zabeleži neka dešavanja koja najčešće spadaju pod svakodnevna, i to upravo zbog toga što je ležernost sve veća i sve je "normalnije" kršiti neke od propisa pod ovom parolom. Poenta i jeste da se naglase i ovakvi marginalni prekršaji da se vidi koliko zapravo ne obraćamo pažnju na to kako bi trebalo da se ponašamo u saobraćaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre zabeležih svojim kršom od telefona, lik je ušao u duplu traku i parkirao se tu u desnoj traci i stajao 5 min bez upaljena sva 4 dok mu nije došao prijatelj koji se parkirao u kružnom toku, pola auta na ivičnjak, a pola na kružni tok, uglavnom ispričaše se, i ovaj da ne bi obletao u krug 500m, rešio je da se vrati u rikverc u kružni tok... Inače svakog dana po najmanje jednog gledam kako to radi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas krecem kuci od drugara i cujem sirene, usput vidim hitnu pomoc kako juri ka bolnici nenormalnom brzinom i priblizavam se ulici i pre jedne krivine vidim policiju i masu ljudi koje uglavnom poznajem, 10-ak automobila parkirano pored puta i vidim neke poznanike, stanem da vidim sta se desilo i ne primetim iz prve auto koji se prevrnuo u dvoristu ... pitam komsiju sta se desilo on kaze neki klinac uleteo kolima u dvoriste i tu se prevrnuo, valjda se jurio sa nekim likom koji je posle izasao i jurio da bije ove iz auta pa je dolazila i interventna i desilo se svasta pored puta su ostale patike od tog premlacenog, a drugi je pobegao negde ... inace auto je kupljen pre par dana, vozac mlad i besan, komsija kaze da je BMW u pitanju ... 

 

Fotografija_0003.jpg  Fotografija_0004.jpg
 
Usput sam video i jednu alfu koja je prednjim tockovima upala u blato gde su pre par dana kopali za cevi za gasovod ... prednji tockovi u blatu, a auto legao na trotoar koji je malo dignut i ne moze ni napred ni nazad :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mlad vozac ... kazu neiskusan i mokar kolovoz su ucinili svoje 

 

nego saznam sinoc pravu pricu i jos uvek ne mogu da se nacudim kakvi sve ljudi zive oko nas ... Mali je uradio sta je uradio, posle par minuta mu je naisao cale i video auto i brzo se zaustavio da mu pomogne, usput isprska nekog pijanog debila, ovaj pijani potrci za njim i kako je ovaj otvorio vrata on ga nabode i krene da ga bije, a posle mu se pridruze jos 2 brata i tako polome coveka da je on zavrsio u bolnici, mali kad je uspeo da izadje video sta se desava i krenuo da brani caleta, ali ovi krenuli i njega da jure, sve sa razlogom da je moglo i njihovo dete da bude na ulici i da ga zgazi ... iako je njihova kuca 50 metara od mesta udesa ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...