Jump to content
FAS Goran
Saobracajna Kamera

Naši snimci iz saobraćaja

Recommended Posts

Stigoh nekako da nahvatam ovog pacijenta...

Ima ih s vremena na vreme i obično su u dolasku brži.

Malo je mesto, van glavne saobraćajnice a, ima dosta pešaka starijih osoba.

Ima male dece.

Neka ostane zabeleženo, valjda će neko videti ko može nešto preduzeti.

Ja mogu samo da ih bijem.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/25/2019 at 11:27 AM, andreja.micovic said:

A ovo za nepisana pravila, drugu je na ibarskoj presretac pisao kaznu za prekoracenje brzine. Prvo mu se nabio u dupe, nije hteo da obilazi, ovaj dao gas, pa opet gas da se skloni pa onda rotacija i kazna prekoracenje brzine. Potez od zlatibora ka zlataru, koliko mi se cini. 

Sinoc kod bubanj potoka oko ponoci nabije mi se neki auto u gepek, hoce obidje,nece obidje, bukvalno se nasloni na mene, poprskam tecnost i skloni se, posle kad smo prosli iskljucenje eto ga opet. Svasta mi palo na pamet, prvo da je neka pijandura, pa da hoce da mi otmu auto jer nije bilo nikoga u blizini a ja sam u autu. Ija sta cu stisnem ga na autoputu i pobegnem mu. Cim sam video da me ne prati vratim se i ormalno vozim. Posle okrenem kod ikee u mom pravcu i vidim prati me. Ali u tom pravcu sam mogao da se skonim negde ovamo ka idei nigde. Nije me zaustavio al video sam da je ful zatamnjen B6. Sad ko je sta je nemam pojma.  

Edited by Nikola 1.6

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 5/25/2021 at 8:34 PM, andreja.micovic said:

Jesu li ovo SU table il mi se učinilo?

Nemam takve felne! :D 

 

 

 

On 5/25/2021 at 5:15 PM, Mijailović P. said:

 

 

Posle kazu ljudi, brzo dotraje trap na Alfama :D 

Edited by horvat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate onaj:

- Kako zamisljas pakao?

- Alfa 156 1.9 JTD, Pancevo tablice.

 

Untitled.thumb.png.5406db817dd99de69e1e721326274479.png

 

I obicno ovakvim indijancima ne bude nista, a drugima naprave sra*e... Jos 'ladno zapali. Nadam se da nije bilo neke stete.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Steta je vizuelno mizerna, jedva očešan branik a hromirana lajsna ima par tačkica, medjutim mora ceo branik da se farba i da se zameni lajsna, 250 €. Devojka iz punta bila bas korektna, otisli do njenog osiguranja i sve zavrsili. Konsultovala se sa advokatom da li da goni zenu iz xsare ali je ipak shvatila da je vreme vise kosta od skuplje polise sledece registracije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bar da stanes, izadjes i vidis sta se ljudima iza desilo. Jok, samo zapalis, sacuvaj Boze u sta smo se pretvorili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam tako pre godinu dana ispao magarac, klinac me isekao iz srednje trake kod sajma i navukao na ivicnjak, moja oba tocka dobila udarac, jedan o ivicnjak drugi o njegov BMW!

 

Epilog, dogovorili smo se na licu mesta jer je na prvi pogled delovala mala steta, da kazem povrsinski felna, i malo peglanja vrata i krila. Ja u ekstremnoj zurbi sa suprugom u poodmakloj trudnoci u kolima i rekoh da ne zatezem, ajde sredice on stetu o svom trosku. Napravila se guzva i kolaps u roku od odmah! Sajam u pola 9 ujutro pravac ka gradu.

 

Kada sam krenuo vidim volan malo stoji ukoso... cudni zvuci hujanja...

javio sam mu i onda je pocelo vredjanje mene i kojekakav recnik na koji ja nisam navikao i pozeleo sam mu svu srecu u zivotu i sam popravljao.

 

Lim nisam popravio, samo malo ispolirao i to nije strasno, na felni se skoro i ne vidi... Ali... zamenio sam lezaj tocka, zamenio sam i homokineticki zglob, i na kraju sam promenio celu desnu poluosovinu i nekoliko puta reglirao trap! Tek tada sam izgubio vibracije i kojekakve zvukove!

 

Inace za skoro 20 godina vozackog staza to mi je bio prvi kontakt sa drugim automobilom, i to ne mojom krivicom, i ispao sam naivni magarac, to mi je skola da sako se ponovo desi, odmah bez pogovora i dogovora policija... Tako da @Woodoo iskusno reagovao

 

20201104_085045.thumb.jpg.c3066272fa8daa994e5bcfaddefdce63.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uvek policija, obavezno, ali uvek. 

 

Hteo da pisem sad nekoliko licnih situacija, ali da ne davim, uvek policija, cak i kada se popuni evropski obrazac, ostane kod policije sluzbena beleska i slikaju pa znaci ako bude bilo kakvih problema naknadno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne bude da sam u ovoj situaciji odreagovao baš kako piše iznad. U osiguranje vozača Punta smo otišli tek posle 7 dana. Neka moja procena da je devojka korektna se ispostavila kao tačna. Međutim, glavnu ulogu je odigrala kamera, kad je pokažem i objasnim da snima i da je držim baš zbog ovih situacija niko i ne pokušava da se vadi. Devojka mi je npr priznala da nije znala da li sam bio u traci pored ili iza nje.

 

U osiguranje nismo otišli ranije prvenstveno zbog mene jer nisam imao vremena, plus sam tada kada se desio incident baš žurio, počela da pada i kiša. Uvek gledam da situaciju rešim što brže i bezbolnije. Auto je službeni a zbog nekoh zasluga čak i da nisam otišao u osiguranje ne bih imao nikakvih problema u firmi.

 

Kačio sam ovde snimak sa cigom koji mi je izleteo zimus, tada nije bila ista situacija, ciga je negodovao iako je bio 100% kriv i njemu sam dao opciju ili da odmah da pare za poprvaku ili da zovemo policiju. Opet je kamera pomogla. Žurio sam tada mnogo više nego sada.

 

U svim drugim situacijama postupam upravo kako ste napisali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali si zavrsio posao... a ja izduvao...

 

Jos da stvar bude lepsa, klinac je nas olimpijac u rvanju, rekoh mu tada da ne mogu ko covek ni da se brecam, oce me baci na krov cas posla!

 

Salu na stranu, razmisljam o kamerici od tada, korisno je imati je. Imao sam nekoliko tesnih situacija od tada, ali bez kontakta i naravno tudja krivica uvek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tog si "klinca", mada je bolje da stavim "olimpijca" pod navodnike, trebao lepo da spomeneš svim tabloidima... Detaljno ispričaš kako se poneo predstavnik našeg naroda i naše države sve sa imenom i prezimenom.

 

 

A o kameri prestani da razmišljaš i kupi je. Danas. 

Edited by PremieRacing

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa pratio sam malo Tokio i nije ga bilo, izgleda da se nije kvalifikovao, a to jutro je zurio da uradi PCR zbog kvalifikacija, tako mi je rekao.... Ali da ne sirim off...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi su med i mleko kad se desi biiip, samo da se izvuku. Sve moze brate i tel i ovo i ono. I treba im uzeti i sat i lancic, sta god da nude. A posle...pa znas ti si, ja sam, ko te j...
Srecom sada i evropski bas radi posao i osiguranje isplacuje, tj popravlja.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sitnija cesanja i grebanja ok dogovor ako hoces, nesto sto se moze ispolirati recimo.

 

Sve ostalo policija, mada ce dosta njih reci poliranje i za ono sto ne moze ni u ludilu da se ispolira, a za ono sto moze da se ispolira ce reci da nije nista :D 

 

Doziveo sam da je nakon udarca otpozadi auto poceo da se trese u leru i pogotovo prilikom paljenja i gasenja, hteo covek da se dogovori, delovalo da je samo zadnji branik napukao malo, davao 100e za farbanje.

Na opasku da se auto trese i da treba videti sta se desilo se naljutio, jeste sad zamajac je u braniku, ma najbolje generalnu da plati itd.

Ispostavilo se da je auto tresao zbog izduva, on je primio najvecu silu udarca i iskrivili su se skoro svi nosaci izduva, a i pletenica (fleksi crevo) se deformisalo na spoju.

Sina branika se takodje malo iskrivila, sve u svemu steta je bila na kraju cca 500e i osiguranje je sve isplatilo bez problema, a mozes misliti da nije bilo policije.

 

Druga situacija, presao momak sa sluzbenim autom u suprotnu traku i izazvao udes. Hteo da popunimo evropski nije delovala katastrofalna steta, tipa par hiljada, dosla policija i slikala, ali nas nagovorili da popunimo evropski, jer kao evropski pokriva do 5000e otprilike navodno, posle slepanja u servis i pregleda ispala totalna steta, povukao krak sasije, napukao menjac, nekakav most, sto nekih cuda, ispala steta skuplja od auta (Skoda superb 2.0tdi), osiguranje htelo da odbije isplatu stete preko evropskog trazili su zapisnik policije i kad sam ga dostavio isplatili su bez problema, znaci da nije bila policija na licu izduvao bih...

 

Evo jos jedan primer izlazio covek u rikverc sa parkinga nije gledao i odere mi oba vrata, vozacko i zadnja vrata iza vozaca, nudio 50e za poliranje, a vidi se iz aviona da ne moze da se ispolira da se ne vidi, pritom auto maltene bez tackice, dosla policija, zapisnik, dobio garantno pismo, ofarbao vrata vozacka i zadnja i sve super.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je baš iznenadila situacija kad me je lik udario na parkingu, odmah se raspitao ko sam i gde živim, pozvao me je i rekao da se slaže sa svime što ja kažem. Napisali smo jevropski (nisam hteo da zovem policiju, a opet nisam imao toliko poverenja na dođem ti), lik je posle toga otišao sam u svoje osiguranje i tamo popunio izjavu da je kriv... Posle me je par puta zvao, da se raspita da li sam uspeo da popravim za lovu koju je isplatilo osiguranje i da li treba on da doda još! Izgleda da još ima poštenog sveta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ne treba ni slusati policiju u svemu. Ja sam izazvao sudar, pozvao kasko, rekli mi da mora policija za stetu preko 200Kdin. Policijci, kada su dosli, insistiraju na tome da je evropski izvestaj samo za ostecenog i da ce meni da plati kasko svakako(ne radi im se uvidjaj). Ja opet pozovem svoje osiguranje gde mi potvrde jos jednom da mogu meni da isplate samo do 200K din ako radimo samo evropski izvestaj. Posto u tom trenutku nemam pojma da li je steta do te cifre insistiram na uvidjaju svestan da tako ide i prijava meni. Za sve sto je vise od grebanja branika i sl, ja mislim da ne treba imati dilemu da li da se zove policija. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...