Jump to content
FAS Goran
Saobracajna Kamera

Naši snimci iz saobraćaja

Recommended Posts

Ocigledni kompleksas u 90% slucajeva sam ubedjen da to namerno rade, hoce da trpaju druge u mozak pod nekom zastitom zakona i auta, jer smatraju da nemas pravo da ih isamaras, da im pravis stetu, da im blicas, da ih izguras iz trake itd.

Znaju da drugima smetaju i opet namerno, to im je dusevna hrana.

 

Tako da jako retko blicam u levoj traci, nekima je to dovoljno da se zainate, sacekam malo da me primete i da imaju sansu da se pomere, posle toga gledam da obidjem bezbedno kroz desnu traku, nemam ja zivaca ni vremena da se obracunavam sa svakim ludakom zeljnog konflikta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@andreja.micovic uglavnom zene imaju takav stav "mogu da vozim 50 u levoj traci.." 
Ali postoje nepisana pravila za pametnije vozace...
Vozis sa namerom 50 na sat u levoj traci i vidis da se stvara guzva iza tebe i ti namerno neces da se sklonis jer postujes ogranicenje? Bravo, onda za takve vozace nije grad.. I uglavnom su to ti vozaci koji iniciraju saobracajne nesrece

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Danilo1 U pravu si. Postoje nepisana pravila...

Da li smo gledali isti snimak?

Lik sa BMW-om pretice 3 vozila (zuti golf, sivi jaris i zadnji je bio kamioncic) u srednjoj traci pri brzini od 90kmh tamo gde je ogranicenje 50 kmh kada ga sustize @knezevic76 i koci sa 150 kmh, zatim daje migavac i ne sklanja se (a trebalo bi da se skloni) ali i ubrzava da bi obisao jos 2 auta. 

Koliko sa snimka vidim, gde da se skloni u trenutku kada @knezevic76 prilazi?!

 

A ovo za nepisana pravila, drugu je na ibarskoj presretac pisao kaznu za prekoracenje brzine. Prvo mu se nabio u dupe, nije hteo da obilazi, ovaj dao gas, pa opet gas da se skloni pa onda rotacija i kazna prekoracenje brzine. Potez od zlatibora ka zlataru, koliko mi se cini. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma daj molim te... Vozaca BMW-a apsolutno boli uvo za vozace iza sebe. Posto mu je kolega blicao iz daljine on je lagano mogao da se prestroji iza kamiona bez promene brzine dok ga kolega obilazi i onda vozac bmw-a da nastavi sa obilazenjem. On to nije uradio. 

0:23 - obisao je kamion i NE ZELI DA SE SKLONI. 
0:25 - tek tada pali migavac kao da ce se skloniti i nabija pun gas u fazonu zajebao sam te i morao si zbog mene da prikocis..

0:23- 0:35 vozac BMW-a je mogao da se prestroji da je hteo.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Put Borca - Zemun, smer ka Zemunu. Ogranicenje 50 a ne 80 (ni iz smera Zemuna ka Borci nisu stavili znak 80 a znam da je bio 50, a ukljucivanjem kod groblja Borca gde se ja ukljucujem sa Zrenjaninca, ogranicenje izbija oci sa 50) tako da ako su negde stavili 80 - molim za sliku jer takav znak nisam video, pocev i sa ukljucivanja sa Pancevca. Na sve to, nigde znaka da se napusta naselje.

Istina, tu jeste ogranicenje 50 ali niko toliko ne ide pa ni gradski bus 85 koji tuda saobraca kao najsporiji.

Znakovi govore, ako treba da slikam iste nije problem jer tuda idem svaki dan sad jer imam radiliste u Barandi (Opstina Opovo).

Elem, ako gledamo po pravilu, svi koji idemo preko gore navedenog gresimo sto idemo preko ogranicenja, realno. Da imaju za merenje brzine svi bi popili kazne. E sad, istina je da je kolega isao N puta brze od ogranicenja (bilo realnih 50 ili imaginarnih 80) ali mislim da je vozac BMWa mogao da ga propusti da je iole imao mozga.

Kamera mozda, ako je sirokougaona, ume stvoriti osecaj da je objekat blize, ne mogu da ocenim koliko je BMW daleko. Obzirom da se ubacio ispred kolege, mogao je bar dati gas i imao je saaaasvim dovoljno vremena da se skloni da ga prodje/u.

Licno mislim da:
-Vozac BMWa nije bas cist tj ne zna sta se oko njega desava cim izlece tako, a u najmanju ruku nije proverio retrovizore da li ide iko;

- -//- Je namerno izleteo, obzirom da je kolega blicao iz daljine, jerbo 'zabole me/ti ces meni'. Meni je neobicno, da ako mu je kolega blicao, nije uradio brake-check, posto sam imao negativnih iskustva tog tipa;

- lik koji je vozio je deda od 80+ godina, sam po sebi usporen pa onda...sam po sebi moze biti opasan po okolinu, iz prilozenog.

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stoji znak 80 kad se sa Pancevca ukljuci u smeru ka Borci/Zemunu, prosao pre neki dan. A zanimljivo da stoji 50 kad se ukljucuje od Ovce ka Pancevcu. :) Verovatno se ceka azurnost putara da svuda zamene....ako zamene. Ali na nekoj deonici ima 80, pogledaj @ISV_01 ovih dana, a slikacu kad budem isao opet....

 Sto se tice kolege sa ibarske, presretaci imaju obicaj da "izazivaju", nabiju se, ili obidju pa gnjave i sl ne bi li isprovocirali nekog da obidje preko pune, ili preko ogranicenja..... u slucaju kada je put sa duplim trakama, sklonim se, ako nemaju, ne padam na te provokacije, vozim normalno, kome se zuri neka me obidje....pomericu se koliko mogu.  :D Uglavnom svi znaju skoro kako izgledaju presretaci, iznenade sa nekim kolima, ali moze da se nasluti da je on kad vidis u retrovizoru zatamnjen auto skroz, ...mislim da mu samo soferka nije crna? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno od licnih pravila mi je da ne smetam drugima u saobracaju, ali isto tako ne ocekujem da meni drugi smeta, ako sam brzi. Bez obzira da li sam u gradu (gde je dozvoljeno) ili na autoputu (gde nije) - ljudski se uvek pomerim u srednju traku ako ima brzih vozila. A brzinu i propise ima ko da kontrolise, niko nije serif na putu.

Po meni, ovo je takodje bezobrazluk/kompleks. Da "gnjavim" u odnosu na vozilo koje dolece otpozadi (ma koliko obojica vozili), sklonio bih se cim ga vidim u retrovizoru i bez njegovog blicanja. Istom brzinom, cak i iza automobila iza kamiona, a najmanje iza kamiona. Ne gubim tempo, pokret volanom desno, pa levo i vracam se gde sam bio. Da li ovaj iza jurca zbog svog cefa ili mu neko (daleko bilo) umire u autu, apsolutno me ne zanima. 

Idemo dalje, ovaj sa BMW se ocigledno uke*ao na ogranicenje 30 km/h i radove. OK, ali razlog No2 da se opet pomeris iza kamiona i pustis nekoga ko ide brze ili ti blica.

Ni to, nego obilazi kamion, daje desni migavac i umesto da se odmah sklonis pa i kroz srednju traku mozes da ubrzavas (ionako si udavio coveka iza) - jok, sa ukljucenim migavcem dajes po gasu verovatno da pokazes da vozis "masincinu".

Na kraju krajeva i ti si se realno zainatio da ga prodjes ;) , a ogranicenje 30 km/h zbog radova i 40 km/h na mostu gde ga i pretices na kraju. No, o ogranicenjima brzine zna se ko vodi racuna, pa to ne bih komentarisao.

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, andreja.micovic said:

Cek, ovde mi nije jasno, on nece da se skloni tebi koji vozis 150 gde je ogranicenje 50?!

Ne ulazim u to koliko tu moze da se vozi, ali ogranicenje je 50, koliko se secam :)

 

Kad se saberem, zasto bi se sklonio? Covek vozi vise po ogranicenju nego ti, jbg po ovim kriterijumima, ovo tvoje je nasilnicka voznja

 

Uz duzno postovanje pre tebi!!!!!

Necu, niti zelim da se svadjam!!!

Sta tebe, mene ili bilo koga boli qrac koliko ti, on, ovaj, onaj ili ja vozim na sat tamo gde je ogranicenje 50, 80, 100 ili 130?!
Ja vozim 180 gde je 130, ti vozis 130, sklonis se, ja prodjem i ti se vratis i vozis svojih 130. Ima nadleznih koji ce mene da uhvate, kazne, iskljuce iz saobracaja!!!

 

Onaj okanovic kojeg ne mogu da smislim, vidim niti mogu da ga slusam je isto to objasnio, pojasnio i obrazlozio. Svako vozi svoju voznju, a uvek ima neko ko ce da te uhvati, snimi, kazni...Prosta je matematika, zakon jasan, ali niti ti, niti ja ili neko treci nemoramo da ga postujemo, ali mozemo da ga postujemo...Sta koga boli ona stvar sto ja vozim 150 gde je 80 dozvoljeno. Mozda vozim nekog u bolnicu, mozda kasnim na let pa mi se jebe za kaznu, jer moram da poletim, a mozda sam jednostavno ludak za volanom...ja se sklonim u stranu i nastavim dalje po svome...tog nekog, mene, tebe ce da kazni policija, kamera ce da te slika ili sta god vec.

 

Ti @knezevic76 u  si mogao i skroz krajnjom desnom trakom da prodjes, jer to nije zaustavna traka, a 100% sam siguran da je to pupinom mostic ;) masa ljudi tu vozi srednjom i levom, ja ukacim desnu i pun gas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čisto da napomenem da su u BMWu dva lika od tridesetak godina.
Inače, ovaj put će se uskoro voditi kao magistrala jer je/se stavlja razdelna ograda, bankina na ostrvu izmeću traka.
Ako ćemo u crevca na delu sa snimka je ograničenje 30 po znakovima jer putari nisu ažurni i nisu sklonili privremene znakove.
Lošije se vidi udaljenost sa ove kamere al BMW je dežao levu traku bez potrebe poduže, ne vidi se na snimku lepo.
Svi, ali svi, čak i autobus krši ograničenje na tom delu puta.
Lično retko vozim preko 90 tim putem al nebitno.
Žao mi je što nisam skoro snimio devojku vozi pežo 106 i kuca poruke u levoj traci, iza nje kolona, ja sam vozio u koloni 60. Neki su preticali sa desne strane kad je bilo moguće jer su svi u ostalim desnim trakama bili brži.

Što se tiče mog navodnog ugrožavanja ovig BNWa, pa mnogo ranije sam počeo da usporavam nego što se čini. Blicnuo sam dva outa u nekom razmaku, video da debil neće da se skloni i usporavao sam. Nisam mu senzalepio u branik. Da je on bio u preticanju ili da nije imao gde desno, razumeo bih. Al davanjem migavca je doveo mene i druge u zabludu da će skrenuti. Zamislite da je onaj ispred njega u desnoj traci video migavac i krenuo da se prestrojava levo?

Negde u temi o modusu sam napisao, još kad sam uzeo auto, da je evidentno da mi se retko kad sklanjaju ovi nabeđeni kad im se približavam nekom većom brzinom. Obično dodaju gas. Truba da ih rešo kantica pretekne.
Tako i ovaj sa snimka.
Možda bi ovaj iz BMW nastavio da ga gazi, al skočila mu potrošnja pa je negde na 150 usporio .

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Desni migavac ovako redovno daju preko na auto-putevima, čisto da te obavesti da te je primetio i da će se skloniti kad završi preticanje. Doduše, ne baš na 200 metara razdaljine od sledećeg vozila, al' ajd... I to što je dao gas da što pre završi preticanje pozdravljam

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Stilisa
Dosao nema minut sa radilista. 50 oci izbi kod ukljucenja sa Zrenjaninca, iz Zemuna ka tamo isto 50 stoji. Znaci izmenili su znak samo iz PA kada se ide/ukljucuje. Miline, a onda se neko zapita sto im trube i blicaju kad idu iole priblizno napisano (npr neki stranac koji ne zna za foru) a okolo projektili lete.

Sto kaze@totti , postoje uniformisana lica da sprovode pravdu (pored kamera za brzinu) i da kazne koga treba, a mi...pa mi se nadjemo u nekim od ovih slucajeva da se il sklonimo (kao sto@Ivan napisa) il teramo inat, koji moze biti (al ne mora da znaci) potencijalno poguban.

Sta mislim pod 'poguban'. Zatamnjen auto, izivljavanje, nenamerno ga iseces/usporis ili po prolasku blicnes u smislu 'ajdeee idi u 3 PM' i onda break cek, mozda blokira put (zaustavi te) izadje par grmalja i odvale boga u tebi/ostete kola ili kako je krenulo u poslednje vreme, vadi vatrenjak i krene da puca.

Brt, mozda se jednom desi, a o tome bas ne bi voleo da razmisljam. Nikad ne znas koliko je neko lud i sta mu je u vugla, a ne preza da tako nesto uradi. Mozda ce neko da kaze da previse gledam 'Driving in russia/Polska' i slicno, ali ni mi ne odstupamo mnogo mentalitetom, samo nas je manje pa su slucajevi redji...

Sent from NOMU S10 PRO using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minutes ago, ISV_01 said:

Sto kaze@totti , postoje uniformisana lica da sprovode pravdu (pored kamera za brzinu) i da kazne koga treba, a mi...pa mi se nadjemo u nekim od ovih slucajeva da se il sklonimo (kao sto@Ivan napisa) il teramo inat, koji moze biti (al ne mora da znaci) potencijalno poguban.

uglavnom se sklonim, jer sledeci tvoj deo pod poguban moze biti...

10 minutes ago, ISV_01 said:

Sta mislim pod 'poguban'.

vozis nekog kome nije dobro do doma zdravlja, bolnice, bilo koje zdravstvene ustanove. kao sto sam ja vozio mog pokojnog prijatelja u zemunsku, jer je hitna odbila da ga vozi sa obrazlozenjem procice ga...stavio sam ga u auto i starim putem st.pazova-zemun isao sredinom puta, napravio bukvalno trecu traku, upalio sva cetiri i blic, stigao sam veoma brzo, ali to brzo je bilo kasno, jer je preminuo od infarkta u bolnici posle nekih pola sata...

 

to je pandan slucaju kod Mostara od skoro sto je ona budala snimala kako covek krivuda po putu, a njemu skocio secer i poginuo, umesto da je pokusao nekako da mu signalizira, svira, blica i uspori, ne on je snimao i smejao se...

 

tako da sto se mene licno tice, zakon o brzini kod mene nije primenjiv uvek, ni crveno, ni zuto niti bilo sta drugo, trece...ako su takve situacije, pun gas i cao...

Share this post


Link to post
Share on other sites
vozis nekog kome nije dobro do doma zdravlja, bolnice, bilo koje zdravstvene ustanove. kao sto sam ja vozio mog pokojnog prijatelja u zemunsku, jer je hitna odbila da ga vozi sa obrazlozenjem procice ga...stavio sam ga u auto i starim putem st.pazova-zemun isao sredinom puta, napravio bukvalno trecu traku, upalio sva cetiri i blic, stigao sam veoma brzo, ali to brzo je bilo kasno, jer je preminuo od infarkta u bolnici posle nekih pola sata...
 
to je pandan slucaju kod Mostara od skoro sto je ona budala snimala kako covek krivuda po putu, a njemu skocio secer i poginuo, umesto da je pokusao nekako da mu signalizira, svira, blica i uspori, ne on je snimao i smejao se...
 
tako da sto se mene licno tice, zakon o brzini kod mene nije primenjiv uvek, ni crveno, ni zuto niti bilo sta drugo, trece...ako su takve situacije, pun gas i cao...
Sad si me podsetio. Mog klinca hitna vozila u institut za majku i dete. Ja sam išao za njima. Više smo vozili i preticali desnom, baš na ovom potezu sa tri trake, nego levom. I rotacija i sirena i još nije bilo gužve al eto vole ljudi levu traku.

Poslato sa POT-LX1 pomoću Tapatoka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto putem Batocina-Smederevo,svi tako rade,do duse u nekim delovima put je bolji u levoj traci.Prilazis im polako oni ostaju u levoj traci pa je proces dok se sklone,samo blicnes jednom i bez kocenja sa 150-160 kad mu pridjes da vidis kako se sklanja.

Do duse ti si bio u naseljenom,tako da po zakonu ne mora da se skloni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi sednu za volan i isključe se,tako i na ovom snimku kad je registrovao auto iza sebe dao je desni migavac i pomerio se. Blicanje bez sirene ne pomaže 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jednog koji je buljio u mobilni bas na auto putu.
Isao sam mozda 140 ili malo sporije, ovi u desnoj ne vise od 70-80, punto je poceo davno da obilazi, sa 85 verovatno, pustam gas mislim ubrzace ili se skloniti brze kad on mrtav, prestrojava se kao da nema nikoga iza, mislim za njega ni nema posto ne gleda...



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...