Jump to content
FAS Goran
Saobracajna Kamera

Naši snimci iz saobraćaja

Recommended Posts

pa mozemo mi da se ne slazemo, ali vozac kad vidi da trepce zuto na semaforu doda gas, mozda jedan od deset vozaca uspori i stane, recimo sto kaze Sikter, kad vide policiju ukoce se skroz i voze 20 na sat ... eto to je po meni postala svakodnevna pojava, a da je normalno nije normalo, ali normalno je kad prodjes kroz grad da uocis takve vozace ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, možemo da kažemo da mi je cilj da se taj odnos od 1/10 poveća na bar 3/10.

 

Onda će manje njih da prolazi na žuto i manje njih da rizikuje da pokupi pešaka na prelazu (koji prelazi na crveno), kao na jednom od mojih snimaka.

 

I njima je valjda postalo normalno da prolaze na žuto i prelaze na crveno, ali od tog dana verovatno više nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj kanal koji "teram" treba da posluži da se bar neko malo osvesti i pomisli i na tuđu i na svoju bezbednost kad sedne za volan.

 

Samo teraj :thumbup:

 

Uopste ne smatram da neko ovde "lovi" tudje greske...Njih ima na svakom koraku i svi ih svakodnevno vidjamo.Nije to poenta.

 

Dobro je da se pogledaju situacije iz drugacije perspektive.Dobro je videti i neko koje nismo nikad doziveli,upravo da bi smo bili spremni na njih.

Ova forma snimka je super jer se sve u saobracaju desava u delicu sekunde,a ovde se moze zaustaviti,pregledati nekoliko puta i bolje sagledati citava situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je... takođe je veoma korisno videti kako naše ponašanje izgleda onima iza jer mnogi nisu svesni toga pa neke stvari rade uvereni da su u pravu i da su njihovi postupci apsolutno na mestu, a da je onaj iza... sve i svašta :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam samo sto se ovaj momak sto snima cudi toliko,pa kao da nije iz bga,ja se vise ne opterecujem tim stvarima,kod nas i nije strasno,pitam se samo sta bi radio da si u Rusiji ili Italiji,koliko bi snimaka okacio,verovatno bi samo to radio ;) ! ? 

 

Mozes doci nekada i na Vozdovac da snimas,ima lepih prozora,a ima i onih koji vole da se slikaju,snimaju itd i da da ne zaboravim,ne bih voleo da ja budem snimljen tom kamerom :);)

 

P.S.A cujem da ce sada i izbori,mozda dobijes posao posle njih kao neki saob.snimac ;)

Edited by boleabarth

Share this post


Link to post
Share on other sites

hahaha City je najjaci uvek bio  :harhar:


i evo od mene ko prepozna svoju zenu nek napise koliko je jos parkirala jer nisam mogao da cekam vise  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahahahahha, dobro parkira, za desetku :D inace, nije stereotip, ja sam juce u dvoristu bolnice video jednu zenu, sa nekim starim jugom, u pitanju je bilo isto paralelno parkiranje sa daaaaleko vise mesta nego u ovom slucaju gore, a ona je lepo 'pogurala' auto ispred nje, sve je gadno bilo cuti taj udarac, a pri tome nije ni trepnula! O.o iznenadila me je, pa je nisam stigao snimiti, posle kad je kretala, spremio sam telefon, ali je bila malo pazljivija i za divno cudo nikoga nije cuknula! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

O kakvoj se ovde privatnosti govori?

Pa nije covek krisom usao u neciju spavacu sobu!

 

Snima se javno mesto-javnost.A taj sto odmerava zensku ili ne postoju propise se odrekao svoje privatnosti cim je izasao iz kuce,i samim tim svaki njegov gest je podlozan snimanju i komentarisanju.

 

Ovo je klasicna zamena teza-gde se bahatim naziva neko ko se upravo bori protiv bahatosti,tako sto ukazuje na primere bahatosti...

 

 

Zhorz,extra je snimak,ali zameram sto nisi ostao do kraja :laughing:

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti sto si uveo cenzuru u svoje snimke!

Po mom misljenju snimci su sada potpuniji. Imaju puni smisao bez "kolateralne stete" u vidu narusavanja preko potrebne i u danasnje vreme sve teze sacuvane privatnosti.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja da vidim sebe na snimku verovatno bi se dobro nasmejao i poslao nekim bliskim osobama da vide :D Nemam sta da krijem kad sam u javnosti a u ostalom cesto mi i kazu da me nikad nisu videli u javnosti sto je samo stvar toga da ne treba biti upadljiv ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Oko prve dve situacije nemam poseban komentar.

 

Za treći deo: ovo je strana ulice na kojoj se privremeno zaustavljaju svi koji dovode decu u vrtić. Ovaj F500L je nailazio tako da je izgledalo da će se zaustaviti uz desnu ivicu. Meni je desni migavac uključen, ali ipak odlučujem da sačekam da priđe potpuno. Taman sam pomislio da će se zaustaviti i lagano počeo da se prestrojavam F500L je odlučio da skrene levo. Sve bez uključivanja migavca, naravno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je zadnji deo snimka totalno bzvz (bez obzira što je L u pitanju).

Ti što si se zaustavio u levoj kolovoznoj traci, na mestu gde je zabranjeno zaustavljanje i parkiranje, si napravio veći prekršaj nego on koji samo nije upalio migavac da bi skrenuo. Pri tom se od odsjaja i ne vidi da li je bio uključen migavac ili ne. Ako uzmemo i činjenicu da imaš javni parking, odmah preko puta vrtića, da, to je ta ulica levo, 20m ispred, mogao je da te opali i ti da budeš kriv.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ovaj kamerman je kriv, umesto da vozi on juri prestupnike i gleda da neko napravi prekrsaj i da ga on snimi ... 

 

ljudi ne biraju sredstva da dodju do nekog cilja :D 

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da ti je zadnji deo snimka totalno bzvz (bez obzira što je L u pitanju).

Ti što si se zaustavio u levoj kolovoznoj traci, na mestu gde je zabranjeno zaustavljanje i parkiranje, si napravio veći prekršaj nego on koji samo nije upalio migavac da bi skrenuo. Pri tom se od odsjaja i ne vidi da li je bio uključen migavac ili ne. Ako uzmemo i činjenicu da imaš javni parking, odmah preko puta vrtića, da, to je ta ulica levo, 20m ispred, mogao je da te opali i ti da budeš kriv.

 

Ako već poznaješ ovaj deo Vidikovca, onda ti je valjda jasno da ovu stranu ulice koriste za parkiranje, od pijace do Orašca. Isto tako ti je poznato da je parking kod Orašca uvek pun, pogotovo u jutarnjim i popodnevnim časovima. 

 

Osim toga, jasno sam naglasio da se ovde privremeno zaustavljaju svi koji dovode decu u vrtić, to je u ranim jutarnjim satima i popodne od 15h pa do 18h. Na početku ulice (kod semafora) stoji znak za zabranjeno parkiranje, ali ne i za zaustavljanje:

 

cxcb9520.jpg

 

Ovim znakom je regulisano privremeno zaustavljanje i svi koriste levu stranu ulice. Bilo bi idiotski da samo ja odaberem desnu, zar ne?

 

edit: još jedan današnji:

 

Edited by Saobraćajna Kamera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video pandure i odma koci... najvise me nerviraju likovi koji gde je ogranicenje 60 a oni vide pandure i onda ga ufitilje 20 ce da se ugase koliko sporo idu.. da sam pandur, ja bih takve zaustavljao i peglao, pa da vidimo kakve su gume, pa da rade sve sijalice i da li imaju sve od opreme, jer su to uglavnom oni jazavci koje mrzi da zamene sijalicu oborenog pa voze sa dugim ili znaju da nesto na autu ne valja pa onda misle da ce sporom voznjom da odvuku paznju sa sebe, ali bas mislim da je time vise privlace...

Stilo ne verujem da je nas, cim mu ne radi levo stop svetlo, to je verovatno neki bivsi vozac Golf dvojke...

 

 

Tek sada videh...

Nije fer da generalizujes, ja sam upravo bivsi vozac Golf dvojke...

I prodat je skoro za 1400e, 95-to godiste...Dodato je pa je sestra uzela Z10.

E sa tim kolima sam isao svako leto u Grcku, imao je uvek u sebi pola rezervoara, zimi je pola rezervoara minimum, remont Bosch pumpe kod Moravca, redovno ciscenje dizni, najbolje amortizere, sjajnu muziku, Vlajkovicev aluminizirani auspuh, alufelne, dva seta guma (drugi zimski set na celicnim), pred svaku zimu su menjani grejaci, ulje i filteri na 5000...centralnu/alarm...Sve u svemu, sve je radilo...

Da ne davim vise, ali kada mu je nesto trebalo, dobio je najbolje. Zato sto me NIKADA nije ostavio i ja sam to postovao i vracao mu istom merom.

Nisam imao za bolji/noviji/skuplji auto, ali je on bio uvek tip-top.

Znam da si mozda mislio na lesine, gde se dotrajali delovi menjaju istim takvim sa autootpada...ali ni jedno generalizovanje nije dobro...

A pre Golfa je bila Fiat Panda 34.

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije trebalo tako to da shvatiš, već par puta smo dolazili do zaključka da se vozači Golf dvojke za sledeći auto opredeljuju uglavnom za Stila, ali se Golf nije kvario, a Stilu stalno nešto fali (jer su ga kupili jeftino, naravno sa malom kilometražom), pa ih mrzi da stalno nešto čačkaju oko njega i voze tako, a pola signalizacije im ne radi.. To sam hteo reći, ne mislim ništa loše o Golfovima, sem da su precenjeni..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidis, izvini onda...Ja sam mislio da si u postu bivse vozace Golfa II okarakterisao kao nemarne (u najmanju ruku), pa sam samo hteo da kazem da je bilo i ovakvih kao ja, koji su ga odrzavali i vodili racuna o njemu kao o bilo kakvom drugim kolima.Mozda sam ja imao srece da mi moj nije izvlacio pare, pa sam kada god nesto zafali imao za najkvalitetnije delove (najcesce potrosni delovi).Ja sam pak cuo i mnogi su mi preporucivali, da je posle Golfa logican izbor Stilo sa JTD motorom, pa su mozda mnogi tim rezonom i isli.Sto se tice precenjenosti, Golfa prati ta fama i tu si u pravu.Ali nisam ja kriv sto ima kupaca, koji je i dan danas zadovoljan tim kolima i ne smatra da ga je preplatio, niti je probao da za evro obori cenu. Na ovom forumu sam video sta se nudi i pomislio sam koji im je to rezon, kada mogu da dodaju jos 500-600e i imaju 2000 godiste (-15 godina)... 

 

Kada sam rekao, prodat je skoro za 1400, vremenski skoro, a za tacno toliko. I pored kupca, bilo je jos troje kupaca na cekanju, stim da auto nije isao u oglas.

 

I sada se svima izvinjavam, nije 95-to, vec 85-to...Ako se Dante na to smejao, u pravu je...Valjda je zadnja dvojka proizvedena 91 ili tako nesto...

Edited by pedjabj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i od mene malo. Možda nije merodavno pošto je put prazan, ali redovna pojava na petlji Radnička da GSP ne vozi žutom trakom već desnom ili čak i levom... nažalost isključio sam kameru, ali autobus je išao samo sa pozicijama napred, a vozač je pričao telefonom. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...