Jump to content
FAS Goran
Saobracajna Kamera

Naši snimci iz saobraćaja

Recommended Posts

Danas mi je bilo krivo sto nisam imao kameru.Zapocinjem preticanje ,a posto gospodin u scenic I 4x4  ide malo preko isprekidane linije ja mu svirnem jednom on nista ja jos jednom on opet nista,ja po treci put on se pomeri i kad sam bio na pola lik namerno cimnu na mene i vrati se.Obidjem ja njega lepo,izbacim sva 4,on me obidje,ja po gasu obidjem ga ponovo i stanem na sred puta,izasao iz auto da viidim u cemu je problem ,kad lik ubaci u rikverc i pun gas nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

domacini stoje na 1:19 a moja najveca brzina je bila u momentu 157km/h. posle radara 2-3km voznje do odmorista, e tu su bili cunjevi i usmeravanje, ulazimo na parking, medjutim nikog nisu zaustavili, izgleda su tek dosli i namestali se i onaj tamo sa famom i ovi ovde na odmoristu...jer je baja dosao meni s ledja u nekoj bembari, svaba, ako njega nisu zaustavili kontam da ni mene nisu snimili..ako i jesu, bice mandatna, nisam presao 161km/h
(ovaj snimak je losiji jer sam mu online sklonio zvuk, youtube mi zabranjuje video zbog pesme koja se cuje u autu...) izgleda je ipak dozvolio hd...

 

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Marko Stilo To je to mesto na koje mislis. Znam za to, a i sva druga mesta, ali su nekako svi ispred bili na 140km/h i niko se nije trudio da koci i ja za njima. Mada prosao sam ono odmoriste u koje su nas skrenuli sve. Sad ili nas nisu snimili. Delovalo je kao da su se tek namestali ili ce stici kuci...videcemo u narednih par meseci...hvala u svakom slucaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@na cajgeru je bilo isto tu negde, mada nije mi bitno, stigne platis i vozis dalje...ako stigne za poene i dozvolu, zena je vozila juce... ;)
1 je radar. 2 je odmoriste gde te usporavaju znakovima do 30km/h i onda skrecu cunjevima....
 

Untitled.jpg

evo i snimka gde su nas skrenuli. odmaraliste Lovcenac. Sad kontam da su nas pucali i upucali stranca bi odmah zaustavili, jer njega naci im je ono...mene bi nasli kako god, domace tablice...u toj bulumetni je bilo desetak automobila sa stranim tablicama, a jedan pre nego sto sam ja naisao na radar je proleteo barem 180-190 i nije ga bilo na parkingu, jer sam ja naisao 5 minuta posle toga...a njima treba barrem deset da ga legitimisu i povedu ka sudiji...

 

 

Edited by cika_kole

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 7/12/2018 at 9:27 PM, cika_kole said:

..ako i jesu, bice mandatna, nisam presao 161km/h

samo sacuvaj snimak 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas mi je stigla kamerica, porucio preko e-bay. Prilicno brzo, 15ak dana. Narucio sam Viofo A119 v2.

Prema dosta poredjenja, ubedljivo najbolji odnos cena/kvalitet.

Da bi se nesto bolje od ovoga uzelo, potrebno je drasticno vise novca.

 

Jedva cekam da je malo probam. Kapiram da na sudu nije dokaz, ali vise sam je uzeo radi licne satisfakcije, da snimam sve ove ludosti na putevima.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Pluto said:

Kako misliš na sudu nije dokaz?

Video zapis moze da bude prihvacen, ukoliko se koristi da potkrepi tvrdnje svedoka, ali ne moze biti dokaz sam po sebi.

U tom smislu. U principu dosta zavisi od sudije, ali kod nas u pravnoj praksi se ne polaze toliko znacaja.

 

Onda ide potpuno druga stvar "ugrozavanja privatnosti". Sto se onda potire "javnim mestom".

U principu moze da bude ali ne mora da znaci.

 

Citao sam bukvalno esej koji je napisao neki sudija na tu temu, kad mu je novinar postavio jednostavno pitanje - prihvata li se?

Promene zakona su spoooore, sve je ukrtilo, nevoljno da razume, jos manje da se prilagodi.

U nekim zemljama mozes da dobro naje*es ako imas kameru (mislim Austrija, drakonske kazne) dok je u drugim sasvim normalno da se ide u korak sa vremenom, pa si lud ako nemas (Rusija, SAD).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo primera snimka. Vrlo korektna kamera za te pare.

 

Sporo nesto ide saobracaj u preticajnoj, jos od ukljucenja sa NBG-a, a nije tolika guzva.

Ne vidim u cemu je problem. Kad ono.... "Domacin" vozi od 50 do 60km/h i provocira ljude.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako nešto se meni desilo na ap u Mađarskoj. Napravi se kolona u preticajnoj traci, idemo 70-80 na sat nekoliko kilometara... dok nisam primetio da je srednja traka na momente prazna, a mi i dalje milimo. Izvirim malo i vidim da 5, 6 auta ispred nas lik davi, vozi 80, niko ga ne obilazi s' desna
Naravno, isto kao u klipu, Srbin u srednju traku i po gasu, a za njim njih 50, samo im je trebao podsticaj
Elem, davio je Englez... sad, da l' se prešaltovao i zbunio, pa mislio da je to najsporija traka kao kod njih...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@tottiAjde 80, mada je i to debilno (opet ima i opravdanje, mozda se zbunio), ali ovo...50 pa 60 pa 50.... a nigde nikog ispred njega tipa kilometar... cista provokacija.

Nalete takvi, pre ili kasnije, na nekog ko je rad da bude veca budala od njih.

 

A evo jos jedan klip od jutros.

Ne radi se o losoj proceni vec o UZASNOM bezobrazluku. Da kamiondzija i ja nisamo odreagovali.... Ne daj Boze.

Znas kad sam video na licu i kamiondziji da je prenerazen. Nismo ocekivali da pokusa i njega treceg da pretekne. Realno, nije bio u situaciji ni prvog da pretekne bezbedno. Svi smo ocekivali da se vrati u kolonu posle prvog auta.

 

Uzgred, zbog velikog ugla snimanja, ovo deluje dosta dalje nego sto je zapravo bilo.

 

 

Edited by Smireni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da je to pravilo o preticanju kamionom za 45 sekundi uvedeno zbog toga što recimo jedan kamion ide 1-2 km/h ispod ograničenja, a drugi ga pretiče sa tih 1-2 km/h bržom vožnjom i brine o tome da mu prekoračenje ne bude zabeleženo na tahografu. I onda takvo preticanje može trajati kilometrima...

Baš takvo preticanje sam viđao po Nemačkoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svo vreme su se cimali, nisam uploadovao sve, bilo bi to 25 minuta snimka. na kraju sreca ili prisebnost ih je spasila...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da vam ja kazem "sinovi"...ja hocu ovde da izbacujem snimke iz saobracaja moje. jasno?

a vi sebi otvorite temu 10.000,00km

imam kameru u autu i hocu da se pravim vazan ovde...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krajem maja probano sa telefonom, čisto da se vidi kako izgleda snimak. Fon je ''zaglavljen'' u suncobran suvozača (stavljen taman u onu kao futrolu koja postoji na suncobranu, ali tako da kamera bude van te plastike), i rezultat je ok. Dosta ljudi ima neki stari telefon koji im skuplja prašinu, pa eto moguće primene za takve telefone. :thumbup: 

 

Na samom snimku ima na početku jedan kratki ''sukob'' vozača Forda u levoj traci i Toyote u srednjoj. Ford hoće u srednju, ali Toyota se ne sklanja, onda Ford ubrzava kako bi se ubacio ispred Toyote ali i taj lik ubrzava kako bi smanjio prazan prostor ispred svog auta. Ipak se Ford ubacuje, a vozač Toyote nabada kočnicu.

Ne znam da li su se i dalje tako svađali jer je Irena rešila da ih obiđe...i posle da obilazi koga god... :D:D 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...