Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Za vikend tj. juče i danas lepša polovina, Funto i ja smo krenuli put Ostroga.

 

Prva pauza je bila na Kokinom brodu, 95-6 km od moje kuće... Nismo forsirali, pa smo uz out odmarali, fotkali se, uživali malo itd...

 

IMG_2321.jpg

 

 

Sledeća pauza, most Đurđevića tara, na 200 km (počeo sam ko Alvirko) :)

 

IMG_2335_Copy.jpg   IMG_2356_Copy.jpg

 

Pa onda preko Žabljaka, raj za oči, lep put, dobra podloga bez rupa itd... 

IMG_2359_Copy.jpg  IMG_2360_Copy.jpg  IMG_2364_Copy.jpg  IMG_2368_Copy.jpg  

 

Na putu za Ostrog, po neka sličica... 
 

IMG_2390_Copy.jpg  IMG_2391.jpg  IMG_2399.jpg  IMG_2418.jpg  

 

Prvobitni plan je bio da se vratimo na Žabljak i tamo da prenoćimo, ali smo se predomislili i "skoknuli" naMore, prošetali malo, popili pivce, kolu, ko šta voli itd  :D Prenocili u Baru-Šušnju, čemu već pripada ono mesto...

IMG_2441.jpg 

 

I ujutru nazad... 

 

IMG_2471.jpg  IMG_2472.jpg  IMG_2473.jpg  

U povratku svratili u Mileševu, i prosto sam oduševljen kako je sređen manastir, dvorište, konaci itd... 

 

IMG_2478.jpg  IMG_2501.jpg  IMG_20160529_115527.jpg  

 

 

Kad sam krenuo napunio bocu i stalo 28,5 lit (1900 din). Kad sam krenuo u Baru-Šušnju sipao pun i stalo 23 lit ( tj 15 eur) , a na satu 400 km ravno. Što kad se preračuna 400 km sa ova 23 lit izađe nešto ispod 6 lit/100 km, ili 5,75 lit / 100 km (bez paljenja klime) što mislim da je fantazija za ovakvo putovanje i auto star 15 godina. Došao sam kući na satu 780 km, i još ima plina... ;)  A videćemo za koliko km još ima... 

 

Putovanjem, doživljajem svega viđenog smo veoma zaovoljni, čak i više od očekivanog... Auto je lepo služiio. bez ikakvih bagova, itd... Lepo smo pičili 70-80-90 , nekad i 100-110 kroz Crnu Goru, al sve u granici normale i bezbedne vožnje... 

Elem, da sve ne bude tako lepo pobrinula se patrola saobraćajne policije na izlasku iz Prijepolje... biiiiip im ja :D 

Civilni bordo punto mk2b, probio mu lak na haubi, uštekan u neku vrzinu verovatno, snimio me u odlasku od njega, u "naselju" (na izlasku iz Prijepolja, trči trči pa kuća na magistrali, ograničenje 50 kmh), a ja išao 65 kmh... Javio patroli niže i oni me zaustavili, ja nem pojma o čemu se radi... kažu prekoračili ste, hoćete da vidite, ja reko nek dođe... I dođe, neki klinjo, max 25 god, pokaza mi snimak jesam bio ja... :D  ( p.s. lepo mi punto izgleda od pozadi :D ) 

Čuo sam da se štekaju u civilna kola, al da snimaju u odlasku, nisam čuo... Poludeo sam... :rant:  Tako da ono 2500 u roku od 8 dana... 
A nahvataše i nekog lika posle mene, sa BMW e46, ne znam koliko je on išao, al sasm čuo da je vozio pod zabranom, tako da će i tu na*ebati... 

Dakle, Prijepolje strogo po ograničenju... Čuo sam da su za*ebani, al sad sam i iskusio... 

 

Smorio sam sa postom, al nisam ni odavno... Aj pozz :D:) 

 

 

Edited by Lj_ubica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodje, izdominira, odradi i ode :lol::lol:

Da te nisu iz nekih Lucanskih novina angazovali zbog ove duzine posta  ? :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@beli_Punto

Sad i ja vidim da nece lepo da otvori sliku preko tel. Postavio sam kao i uvek, preko post image, i kad kliknes imas, open in gallery i , follow link. A sad otvara odmah sliki lose rezolucije... Ne znam sta se desilo.

@Axic

Brate, nemaju u Lucanima novine, nije to Krusevac

@gorank82

Hvala druze :)

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

slike se posle uspešno obavljenih reformi foruma kače direktno na forum, ne moraš da koristiš postimage, koji u poslednje vreme zeza često ;)

 

ispod mesta gde pišeš post imaš spajalicu, tu klikneš i dodaješ slike :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim i ja sad, da nece ni preko kompa da otvori slike. Videcu za dodavanje slika, al sad ne mogu da editujem post. Jedino da iskopiram tekst i dodam slike ponovo...? :)

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav svima. Kod mene novosti ali ne tako lepe. :( 

 

Elem primetim ja simptome probijanja dihtunga i oteram kola ko majstora, sve ukazuje na to. Otvore motor i ima sta da vide... Pregledaju, dihtung glave probio treći put kod mene... Provere i blok i on neravan... Što je zezalo dihtung u stvari...

 1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

 

Prelamanje raditi motor, ili sklopiti, pa prodati, ali u onakvom stanju nije posteno prema nekom kome bih to uvalio... A i za te pare nema sta da se kupi... Tj ono sto bih ja hteo. 

 

Motor napolje, ravnanje bloka, glave, ispitivanje glave - sve ok... 

 

5.jpg 6.jpg 7.1.jpg 7.jpg

 

Kad smo izvadili motor i poravnali blok, izvadjeni klipovi, karike lose, reko menjamo ih naravno, kad ono, na jednom klipu, fali deo :( 

8.jpg 9.jpg 

 

Menjanje komplet klipova i karika. Leteći i ležeći nisu menjani, dobri kaze majstor. Zamenjeni semerinzi na radilici, polirana radilica, malo hilzna jedna... 

 

10.jpg 11.jpg 

 

Malo kozmetike... 

 

12.jpg 13.jpg 

 

 

I sklapanje i ubacivanje motora... 

 

14.jpg 15.jpg 16.jpg 17.jpg 18.jpg 

 

19.jpg 20.jpg 

 

Danas su ga konacno startovali, i pokrenuli i radi gle čuda... :D 

 

Suma sumarum zamenjeno : 

- klipovi i karike

- semerinzi radilice

- diht izduva, glave, poklopca

- filteri vazduha, ulja, ulje

- vodena pumpa

- set zupcenja

- alanser remontovan

- antifriz

- davac pritiska ulja

- senzor radilice (zezao posle paljenja, sad sve ok) ----- svi delovi izasli malo manje od 27.000 din (sve cene sa majstorskim popustom, inače MP cene su +30% )

 

- obradjena glava (gumice nisu menjane, prosli put zamenjene)

- poravnan blok

- polirana radilica

- polirane hilzne malo

- rad za sve ovo, vađenje, rasklapanje i sklapanje motora ---- 150 EUR

 

Od budućih troskova se smesi akumulator, i to je to... 

Neko će reći da sam lud što sam uložio skoro 370 Eur, i da je bolje da sam prodao auto, ali kad je rasklopljen, nije bilo druge nego da se uradi valjano... Šta znam, voziću ga još koju god, dok se porodica ne prošili još, pa cemo videti... Pozzz :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle svega ovog sto si uradio zadrži ga barem jos 2 godine. Jbg nije smart for two pa da nema mesta za prosirenje porodice i sl. I nasi su sa ficom, peglicama, kecevima prosli svasta nesto pa ne fali ni nama ni njima nista. Priznaces, malo smo se razmazili i apetiti su nam porasli. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je Axic... To sam i ja rekao... Isli ljudi ficom na more, pa korpa na krov itd... :) Za razmazenost se slazem... ;) Imace funto jos mnogo km kod mene... Pa cemo videti... :)

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al tebe opasno bije taj motor po dzepu. Treci put dihtung. Ja bih morao da ga polomim. Ili majstore. Sve mi se svidja sto je uradjeno ali trebao si i sada gumice da zamenis, al jbg teraj sad. Sad si ga sredio i vozi jos neko vreme pa na oglas. I kupi bre Alfu jtd i uzivaj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 hours ago, Buca_Tipo said:

 Ja bih morao da ga polomim. Ili majstore. 
Sad si ga sredio i vozi jos neko vreme pa na oglas. I kupi bre Alfu jtd i uzivaj :D

@Lj_ubica Za ovo prvo ne slusaj Bucu, uci te pogresno.:secret: Relax and enjoy in drive. :D Za drugo se teska srca moram sloziti da je u pravu. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa eto ljudi, tako je kako je...

@Buca_Tipa jbg brate... Nema se kesa za jtd-a...

Za sad ce kotrljati punto i eto...

Videcemo, mozda zena da kesh za 156sw jtd :D

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nema se kesa a ce se zenis. Ajde molim te

Dodjite u Nis, provozaj je u alfu i do kuce ce da ti zvocka da promenis Funta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricam ja ovako ali dzaba... Izgleda cu morati da uradim kako kazes ;)

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto su mi se sedista u kolima izakala prilicno, razmisljam da li kupiti ista fabricka za 50-60e ili od alfe 147 od mebla, za iste pare.

Jedina nedoumica za alfa sedista je dezen, tj sto se ne uklapa sa moji plavim (imaju ona tamno siva, skoro crna sedista u dobrom stanju za te pare)... Kozna necu...

Sta raditi ???

Inace, lepak za soferke i kacket nisu izdrzali budalu od 100+ kg koja se naslonila na kacket, pa se odvojio od kola... Stoji. Sobi, nikako da ga namestim i tako... Vozikamo se, sljaka se... Sve ok... :)

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

220.100 km

Zamenjeni kablovi, stavljeni Magneti mareli... Prethodni stavljeni na 180.000km Beru...

I stavljeni xenoni tj sijslice od 4300K ...

Planira se jos nekih sitnijih radova... I tako...

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg videcemo... Ovi prethodni su sljakali fino do skoro... 40.000 km sta znam, malo ili dovoljno :)

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
13 hours ago, Lj_ubica said:

220.100 km

Zamenjeni kablovi, stavljeni Magneti mareli... Prethodni stavljeni na 180.000km Beru...

I stavljeni xenoni tj sijslice od 4300K ...

Planira se jos nekih sitnijih radova... I tako... 

Jel se planiraju mozda neke druge felne?  :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha... Planiraju, a kako si pogodio 😂

Al slabo prodavaca ima, tj felni da mi se svidjaju 😃

Ma videcemo nesto...

Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...