Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Bane, jel možeš da mi pošalješ nešto o tome? Ja, koliko sam pratio situaciju oko toga, nisam video da je nešto zvanično doneto. Izvini kolega za off :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

drugar drzi tehnicki na umci,vozi novi a6,i prvog decembra ih je odmah skinuo.kaze ne moze nikoga da pusti sa folijama,pa ni samog sebe. drugi drugar je pak otisao u obrenovac,kod privatnika,i on mu je isko skinuo sve folije,iako je imao samo pozadi,.a da je situacija ozbiljna,govori i to,da svako ko ugradjuje folije,od sada pa na dalje,daje saglasnost o ugradnji,koja je potrebna za dalje atestiranja..

Share this post


Link to post
Share on other sites

E pa evo i jednog ne bas tako prijatnog licnog iskustva od pre 15min. Zaustavljen sam od strane saobracajne policije u Lucanima, koja je kako sam stao pocela da zagleda stakla, je li... :) I kaze covek, imas folije, a ? Reko, imam... Znas li da se skidaju tablice za tehn neispravan auto, kazna 15.000 din ako nemas atest itd... I ja reko, istice mi reg u ponedeljak, skidam ih sutra (a inace sam planirao) jer ne mogu proci tehnicki, videcete me za neki dan itd... Lupka saobracajnom i vozackom o ruku, lupka, i kaze, ajde, castili smo te 15.000 i skidaj to...

I eto, bilo je lepo dok je trajalo, druzenje sa folijom, godinu i po, kostala me 1600din, sam sam je postavio, nisam mnogo pukao para. Jedino mi je krivo sto sam se lepo potrudio da je odradim, i ispalo je fino, i bio sam bas srecan a sad je skidam. Al' sta ces, takav mu zakon... ;)

Smorih sa postom, al jbg... Pozz :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam sta bih ti rekao... Da isteravas pravdu, kostace i para i zivaca. A ja to ne mogu da radim... :)

Jednom su me nahvatali za mobilni, video me jedan pandur, pa javio drugom nize niz put i zaustavio me taj drugi... I ja kao isao na suocenja, bla bla... I na kraju opet platio kaznu + sudske troskove... Ako se ne dogovorim da castim , ili da me puste kao sinoc, kaznu kad napisu gotovo je, placam je i cao... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem, ti kao vozac imas svoja prava, pitas ga lepo koji zakon i koji clan, onda ga pitas cime je on utvrdio da ti prelazis dozvoljene granice, ocima ili prstima? 

 

Pa i ako te posalje na tehnicki, cisto sumnjam da oni tamo imaju uredjaj za merenje zatamnjenosti, jedino sto mogu da utvrde je da su stakla zatamnjena, sto je dozvoljeno, a koliko to tesko da mogu da utvrde i u Beogradu, a ne u Smederevu ili Lucanima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sta da platim? Rekoh vec da nije zabranjeno tamniti stakla, a uredjaj kojim se meri procenat zatamnjenosti jednostavno nemaju, a odokativne metode ne mogu da prodju na sudu, ni odokativna brzina, ni odokativna alkoholisanost ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozemo mi da filozofiramo kako je on utvrdio nivo propustljivosti, al jednostavno on ce da ti trazi atest za folije, kao sto trazi i za plin, a koji ti nemas i cao... Tu se zavrsava prica jer nisi ispravan.

Uostalom kod mene su folije off, na zalost, al sta sad idemo dalje... :)

6522b2745a29bd557fb8e8d4612075ad.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre nema cime da izmeri?Pa svaki tehnicki amss ima posalje te lepo tamo i onda i kazna i tehnicki.Pitaj baneta pa puntom klasik kako je prosao 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ujak decembra na Pezou sa folijama napred i nazad u AMSS odradio tehnicki, nisu ni spomenuli folije. Na njegovo pitanje sta je sa zakonom i jel ce se skidati njihov odgovor je bio Mi nismo obavesteni, nemamo mernu opremu niti list koji bi izdali ako bi neko hteo da uzme atest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registrovah danas kola. Izaslo sve 12.700 sa tehnickim. :)

Al ne moze kod mene sve glatko. :( Ovaj debil sa tehnickog uzeo kola i kad je vracao u firmu nije dobro uparkirao, i vracao u rikverc, i zapuca ga od pozadi brat od kolege. Pukao okvir od tablice, i ogulio mi farbu malo, ostalo njegove, al ne vidim dobro jer su prljava kola malo. Branik nije pukao jer ipak nije bio jak udarac...

I sta sad raditi, ovaj sto je udario kaze reci koliko kosta ? Da poliram ako bude moglo...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo je gde je najvise osteceno. Desno od tablice.

4c587e5bf9cdc8de379d27af0248990c.jpg

Levo od tablice cb53c12288fc42e9fe2e71cbe7f8bc41.jpg

I malo ispod

4ee5256dc0e9d3daa0460eaba5d5e39a.jpg

I crna lajsna je ostecena, mislim farba...

U principu nista mnogo bitno, al opet kad se pridje vidi se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ispoliraj branik i ubaci parking senzore ako vec radis oko njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne moze da se ispolira sve. Ima na par mesta gde je bas izgrebano, oguljena farba do plastike, i crna lajsna je oguljena - mora da se farba. Ne vidi se dok se ne pridje, neko ono ne bi farbao, al ja hocu, platio ovaj to ili ne... Da se flekuje, ima na vise mesta i tesko se moze srediti da se ne vidi...

Za parking senzore, videcu... :)

Edited by Lj_ubica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga mali jubilej... 6 godina i 80.000 km... :) Od toga 20.000 prethodne godine.

863a7c917d2317a13339dfc835294ef1.jpg

Za neki dan opet menjam ulje... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ispucal farba al je zagrebana do podloge, na par mesta, nista mnogo i primetno. Planiram to da sredim, mislim ceo branik... Jbg sta cu kad sam okruzen indijancima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodje jos 10.000 km, trenutno 207.500km na satu :)

Ulje i filteri zamenjeni... Vozimo se i uzivamo bez problema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...