Jump to content
FAS Goran
dellas

Renault Megane dCi

Recommended Posts

Meni se baš dopadala ona crvena Xsara sa kožom. Da imam uslova da vozim velikog benzinca verovatno bih tako nešto terao. Mada mislim da je Megan ipak korak napred jer je dosta noviji :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo neka je sa srećom novi auto :thumbup: drugo, nek ti je srećan rođendan :cheers:  a treće, znači da si završio sa Drag potezanjima?

Prvo hvala, pa opet hvala :) Za trece si u pravu, a kao cetvrto malopre sam ti video masinu, parkirani smo jedan blizu drugog ;)

 

Meni se baš dopadala ona crvena Xsara sa kožom. Da imam uslova da vozim velikog benzinca verovatno bih tako nešto terao. Mada mislim da je Megan ipak korak napred jer je dosta noviji :)

 

Ako imas uslova da vozis dizela, imas i za takvog benzinca, tj. jeftinije je npr voziti i odrzavati xsaru nego ovog megana ili stila...ali moras da zrtvujes neke druge stvari, npr neozbiljno bi bilo otici na neki sastanak onim autom, ono je pravi mladalacki ili vikend auto. Ovo je kako ti kazes korak napred u tom pogledu...

Edited by dellas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da cestitam za novi auto i sto pre da zaradis mnogo para i kupis bolji ;)

Kao i vecina i ja sam bio u carobnom krugu Stilo-147-307-Megane-Laguna.

Stilo se sam od sebe desio. Moj pik je bila najvise laguna ali uvek bih se razocarao kad sednem u bilo koju. U to vreme (dobar) 307 je bio izvan mojih mogucnosti.

Jos jednom-cestitam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

lep auto, nek te lepo sluzi...inace zacudilo me kako dobar fabricki far ima ovaj megan bez sociva pravi lepu liniju na zidu...inace benzinca bez plin megana ne vredi voziti...jedno iskustvo sad cale dovezao megana iz slovenije 2.0 sport benzinca, putovali zajedno s bratom vectra 1.9cdti 88kW na 960km potrosila 55litra, dok je ovaj megan oduvao 88litra :thumbdown:  pri brzini oko 150, to je jedina zamerka, inace auto dosta napucan opremom, tih ne cuje se motor bar meni tako deluje kad posle stila sednem u megana :) startan jeste al nekamo imam osecaj kao da stilo bolje povlaci...mada nije bas za poredjenje nisu isti motori, jedan je dizel drugi benzinac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ni sumnjao da ce kolega koji ima stekove da ne plati parking pronaci propisno parkiran auto :p

 

@matdjo: Nisam iz kg-a, devojka mi tu zivi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ajte molim vas, vas dva francuza ste tri mesta zauzeli :-D moram da izbegavam, 1.400 kinti mi je mesecni parking, a parkiram se tek od 17h, pa ako ne nadjem stek, tek onda platim..


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma zezam se, stvarno nije realno da se tamo placa parking, 100m od onog kraja je "kraj" grada i pocinju njive... meni prosli put zalepise na soferku  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo su bezobrazno taj cenovnik sastavili sad ja koji nisam na KG tablama, moram da plaćam 4 puta skuplje nego ovi sa KG tablama.. Aj ranije dok sam bio malo jači finansijski plaćao sam, ali sad sam se stis'o, moram da se štekujem okolo kako znam, a Roda mi ne odgovara sad jer otvaraju parking tek u 8, a tada moram da sam na poslu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

oš kažeš da je Kg varošica a a a

 

Kakva varosica, to je prva prestonica ;) Nego su gospoda zonirala ceo grad, pa kad dodjemo mi sa "stranim" tablama poceo dan saljemo sms poruke, a parking kod rode gori od vozila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma zezam se,to si u pravu bukvalno svaki parking su zaokupirali proširili zone katastrofa,ne isplati se kolima po gradu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@igor: Svakodnevni auto, nije to za njega ;) A i ne isplati se ici u tom smeru kad mu set kvacila i zamajac kostaju kao osrednji kadett iz klase 16 :p

@cane: Morimoto je u planu ;)

A mozda ce te interesovati nesto od ovoga...lepi su farovi jos kad bi cena bila ok,ihaaa...

 

cxcb2303.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas4218970/renault_megane_2/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prva stvar koju treba uraditi na tom autu je da ga obezbediš od kradje :thumbup:

 

Nestaju za 60 sekundi :)

 

 

@igor: Svakodnevni auto, nije to za njega ;) A i ne isplati se ici u tom smeru kad mu set kvacila i zamajac kostaju kao osrednji kadett iz klase 16 :p

@cane: Morimoto je u planu ;)

A mozda ce te interesovati nesto od ovoga...lepi su farovi jos kad bi cena bila ok,ihaaa...

 

cxcb2303.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas4218970/renault_megane_2/

 

 

Ne svidjaju mi se ovi farovi, cak bi mi se svideli da nemaju ove LED pozicije kao audi, to ne volim na drugim kolima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmesti onaj obd konektor i promeni mu raspored pinova i jos neka zeder nalepnica i trebalo bi da je dovoljno

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Meganu jedini stajling mogu da budu rs branici.. ne videh, jel planiraš neki remap?

Edited by SikterBre

Share this post


Link to post
Share on other sites

@cane: Izmestanje obd-a je u planu, ne znam ko to radi bas cu se raspitati, a zeder vec imam :p

 

@stiker: Planiram remap, cim prodje zima obavezno ga radim. Motor bas ima potencijala i steta je ne iskoristiti ga, kad se to odradi mislim da ce biti bas taman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitao sam se za OBD za 2500 din ugradjuju to, to je bas dzabe ako moze da zastiti.

 

 

Sto se tice prelaska sa dizela na benzinca, tj. obrnuto :), utisci su da svaki od njih ima svoje prednosti i mane, npr na nizim obrtajima se lepse ponasa xsara(benz) koja moze da ide 5-om 50 i da joj to ne smeta i ne davi se. Dizel je do nekih 1600-1700 obrtaja potpuno mrtav ali zato kad dodje do tih obrtaja odjednom ima snagu za razliku od benzinca koji mora u obrataje da bi ozbiljno povukao. Zvuk dizela je takav kakav je, to mi malo smeta ali kad se naviknes i to ti postane normalno. Dizel te vara da ima vise snage jer vuce jako u kratkom opsegu, ali je to dovoljno za svakodnevne uslove i preticanja. Potrosnja je slicna kad imas tng i tu nema neke drasticne razlike. Benzinac kog sam vozio ipak ima 43ks vise na istu masu auta pa je drugaciji, ali videcemo kako ce biti kad se cipuje ovaj auto. Za otvoren put je dizel bolji jer je na 130 jedva preko 2000 obrtaja i nije bucan kao benzinac koji je tad na 4000. Sve u svemu za sad sam zadovoljan, pre svega zbog menjaca od 6 brzina, to je velika prednost ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za te kante od dci-ja :D, ali za JTD-a u mom bravu znam da vuče do 4500rpm linearno, naravno posle čipa :D Nema pada snage, tj ne klone ti auto posle recimo 3500rpm. Mapa je slična onoj koju je Fantom vozio kada ste se kidali. Ja zadovoljan sve u svemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...