Jump to content
FAS Goran
Milos1

Loše iskustvo sa WinWin-om

Recommended Posts

Pozdrav svima,znam da je ovo auto forum,ali s obzirom da je ovo off topic odeljak mislim da je ok da vam se malo izjadam i mozda dobijem koji koristan savet :)

Dakle,pre nekih mesec ipo dana kupim u winwinu mobilni telefon alcatel onetouch idol ultra,placen skoro 37.000din,uzeo sam ga na 12 meseci.

I onda se desilo to da nije hteo da se poveze uopste sa racunarom pre nego sto je stigla i prva rata,do softvera nije,kao ni do kabla,nego cisto do telefona.

I nista,odnesem ga ja tamo gde sam ga kupio,oni ga posalju u Cacak,njihovom servisu ALTI,i kazu mi da cu biti obavesten.Stigla mi je poruka posle par dana da je telefon primljen na servis i da cu ili dobiti nov ili da ce ovaj biti popravljen,nesto u tom fazonu.

I nista,cekao sam neke 2 nedelje,nikom nista.Pozovem prosli cetvrtak ALTI u Cacku,javi se neka njihova operaterka,izdiktiram joj onaj proj prijema,i kaze javice mi za pola sata-sat sta je bilo sa njim,mora da se poveze sa serviserima.Cekam ja ceo dan,nikom nista.

Pozovem sutra dan ponovo,javi se ista operaterka,kaze zvala ih je nekoliko puta,poslala mail,ali niko ne odgovara,i da ce probati ponovo i javice mi sta je uradila do kraja dana.Medjutim,ponovo nikom nista.

Sacekam ja da prodje vikend,pozovem u ponedeljak ponovo,javi se druga,ja joj nabrojim svasta,izderem se na nju,reko kako vas nije sramota da me ne udostojite jednog pisljivog odgovora,kako je moguce da toliko ne mozete da se povezete sa svojim serviserima,ona meni ladno kaze"to je drugi servis,externi neki,i mi nemamo nikakve veze sa njima"....Mislim...wtf?!

Kaze vidim da je koleginica poslala mail jos u cetvrtak,ali nije stigao odgovor,kaze poslacu ja jos jedan i javljam do 4 sta je bilo.Naravno,do sad me niko nije zvao.

Prosto ne znam sta da radim,dao sam toliki novac a sad nosim neku ciglu zbog njihove neodgovornosti,sta god da je problem do sad su mogli da ga rese,pa makar mi da lii drugi telefon,ali oni jednostavno nece evo vec punih nedelju dana cak ni da mi kazu sta je sa telefonom

 

Posto vidim da su po zakonu duzni da mi u roku od 15 dana bar kazu sta je sa njim ja sad imam puno pravo da ih prijavim agenciji za zastitu potrosaca,je l' tako?I je l' mislite da ima neke vajde od toga?

Sta vi mislite,kako da resim to,kako da izvucem svoj telefon nazad,sa ovim operaterima se samo dzabe raspravljam,gledaju samo kako da me otkace.

Sad mi je zao zato sto ga nisam sam odneo u neki servis,ne verujem da bi popravka bila skupa i to bi zavrsili u roku od dan-dva,ovako sam vec dugo bez telefona,i po svemu sudeci bicu jos dugo,a koliko vidim po netu mnogi su imali negativna iskustva sa njima.

Od mene svakako jedan ogroman minus za WinWin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi siguran da treba 15 dana da prođe? Mislim da je bilo da nakon 40 dana treba da ti daju novi ili poprave taj pa ako nijedno od toga ne ispune onda možeš da zoveš inspekciju. Sačekaj još malo pa onda pravi frku ako ne stigne

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 dana je rok da ti saopte status reklamacije, tj. da li moze da se popravi i slicno, a 45 dana je rok da se cela prica zavrsi. Znaci ako ti ne poprave telefon za 45 dana duzni su da ti daju nov. Imao sam ja takvu situaciju sa MTS-om. Pravili se ludi i kad sam se malo pravno "pripremio", trazio sefa pevali su drugu pesmu i naravno izvadili nov telefon iz magacina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Istampas par listova zakona i odes u prodavnicu i pitas sta ce dalje da urade da znas kako da postupis u skladu sa zakonom... Nije bas slicna situacija, ali jednom su mi uvalili kopiju amortizera, bilo mi je sumnjivo ali odneo sam ih kuci da vidim bas tacno, kad sam nasao sta sve odstupa od originala, (povucenim ranijim iskustvom iz te prodavnice), istampam par delova zakona i odem kod njih... Natezali smo se 10min dok nisu pokusali sve fazone kad sam izvadio papir i pokazao prstom na taj i taj clan zakona, lik nije ni pogledao, samo mi dao pare bez ikakve price dalje... Tako da, dok mogu da te sisaju, nista ih ne sprecava, kada im stanes na zulj onda se brzo resi...

 

EDIT: Nisam znao da se nesto menjalo, odkad to sad?

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

U poslednjem zakonu nema vise tog roka od 45 dana, samo 15 dana da te obaveste.

 

Nisam upoznat sa novim. Moj slucaj je od pre 4 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

15 dana je kao sto je vec receno rok da te obaveste na koji nacin ce resiti reklamaciju. Verovatno su ti zato i poslali onu genericku poruku kada je telefon primljen u servis, da ispune tu zakonsku obavezu. Rok od 45 dana za popravku vise ne postoji. Po sadasnjem zakonu moraju to uraditi u razumnom roku. Trajanje tok roka se utvrdjuje na sudu u zavisnosti koja vrsta uredjaja je u pitanju. Ne mozes ga drugacije dokazati sto je otezavajuca okolnost za potrosaca. Olaksavajuca okolnost za potrosaca u slucaju tuzbe je da ukoliko je uredjaj iskazao manu u prvih sest meseci oni moraju da dokazuju na sudu da nije imao skrivenu manu. Svaka vrsta takvog dokazivanja je veoma teska, zato u prvih sest meseci je i mnogo veca verovatnoca da ce ti dati novi uredjaj.

To sto se desilo tebi se vec desilo mnogim ljudima, nisi baksuz. Mnogo neispravnih uredjaja stize do potrosaca,

Da sam na tvom mestu, poslao bih mejl svim ukljucenim stranama. U mejlu bih napisao sve sto se dogodilo i zahtevao da te odmah obaveste kada ce uredjaj biti popravljen. Takodje bih trazio da mi daju novi uredjaj ukoliko tu popravku ne izvrse u nekom razumnom roku koji ces navesti u mejlu. U suprotnom, navedi da ces o svom iskustvu sa njihovim firmama obavestiti medije, proizvodjaca, nadlezni sud i naravno to i uradi jer je to jedini nacin da zastitis svoja prava. Znam da je mnogo muke za 300 eur ali to je jedini nacin. Kada svi budemo tako postupali zito ce se odvojiti od kukolja i bice svima bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

S' obzirom da si kupio vec neispravan telefon, a nije se pokvario kasnije, trebao si da trazis odma da ti daju drugi ili vrate pare. Zakon je bio na tvojoj strani i to je tvoja greska, tacnije neznanje.

WinWin je samo retailer, kao i vecina drugih maloprodaja. Oni nemaju svoju robu, vec prodaju robu wholesalera (mislim da je Alti, ali nemojte me drzati za rec) i sve ti se to vrti oko iste ekipe. Isti problem bi imao da si kupio i kod nekog drugog retailera.

Kontaktiraj Udruženje za zaštitu potrošača, cuo sam da se zaista trude da pomognu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Slusaj, ja sam imao slican problem i mogu da ti savetujem sledece. Nemoj odmah da zoves drustvo za zastitu potrosaca jer onda mozes da izazoves revolt (inat, nazovi kako hoces) pa onda namerno mogu da se potucaju po sudovima iako su svesni da ce izgubitim samo zato da bi te drkali.

Ispadni covek pa zovi direktno WinWin korisnicki servis i trazi supervizora, nemoj da pricas sa sluzbenicom jer je njen posao da te otkaci. Na svako njeno/njegovo insistiranje da nastavis razgovor, ti reci da hoces supervizora. Kada ti se supervizor javi (posto mora da se javi na tvoj zahtev), objasni o cemu se radi, objasni koliko to traje i da nisi dobio adekvatan nivo usluge po tom pitanju i objasni ono najvaznije a to je:

Znate sta, ja sam dao novac i za svoj novac sam dobio neispravnu stvar. Buduci da zavisim od vas i da sam sateran u cosak, ukoliko ovo ne resimo vrlo brzo moracu da pribegnem kontaktiranju udruzenja za sastitu potrosaca, a zatim verovatno i nadleznog suda.

Ova izjava ce upaliti crvenu lampicu kod supervizora koji ima nadleznost da ti reci problem As Soon As Possible. 

Po mom iskustvu se nakon ove akcije problem resava u roku od 48 sati max ili popravkom tvog telefona ili izdavanjem novog.

 

Vrlo je bitno pri ovom pozivu da budes fin, uctiv i strpljiv i na se ne izderes na operatera niti supervizora, ali da im u isto vreme stavis do znanja da ce da imaju problem ako nastave.

 

Cesto se desava da u WinWin-u i nisu svesni da tebe ovi tzv. serviseri vozaju, pa i ne znaju da imas problem, zato ti i kazem da zoves direktno onog kome si dao novac. Onog servisera bole dupe za tebe jer on prebija troskove ko zna sa kime.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Winwin se dosta pokvario u poslednje vreme, postali su veoma neodgovorni. Da sam na tvom mestu sacekao bih do 45 dana i onda trazio pare nazad ako ne poprave telefon, naravno i zapretio tuzbom i kojekakvim inspekcijama ako krenu da vrdaju jer drugacije ne moze kod nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto nisi nijednom otišao ili zvao WinWin u kome si kupio telefon tj. gde si ga ostavio. Zašto uopšte zoveš ALTI u Čačku? 

 

Odeš u WinWin jednom da pitaš, drugi put da upozoriš i treći put sa ciglom... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

WinWin je u sklopu Alti-ja.

WinWin je samo retailer, kao i vecina drugih maloprodaja. Oni nemaju svoju robu, vec prodaju robu wholesalera (mislim da je Alti, ali nemojte me drzati za rec) 

 

;)


  Slusaj, ja sam imao slican problem i mogu da ti savetujem sledece. Nemoj odmah da zoves drustvo za zastitu potrosaca jer onda mozes da izazoves revolt (inat, nazovi kako hoces) pa onda namerno mogu da se potucaju po sudovima iako su svesni da ce izgubitim samo zato da bi te drkali.

 

Bas naprotiv. Treba da pozove udruzenje i oni ce mu prvo dati savet sta da radi i kako da postupi, pre nego sto oni uopste pokrenu bilo sta.

 

A desava nam se to sto nam se desava upravo zbog toga sto se ljudi plase da ce ih drkati ako probaju bilo sta. Ljudi treba da shvate da se to moze i drugacije. Koliko sma imao prilike da cujem, ljudi koji su se obratili udruzenju, svi su dobro prosli na kraju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

  Slusaj, ja sam imao slican problem i mogu da ti savetujem sledece. Nemoj odmah da zoves drustvo za zastitu potrosaca jer onda mozes da izazoves revolt (inat, nazovi kako hoces) pa onda namerno mogu da se potucaju po sudovima iako su svesni da ce izgubitim samo zato da bi te drkali.

Ispadni covek pa zovi direktno WinWin korisnicki servis i trazi supervizora, nemoj da pricas sa sluzbenicom jer je njen posao da te otkaci. Na svako njeno/njegovo insistiranje da nastavis razgovor, ti reci da hoces supervizora. Kada ti se supervizor javi (posto mora da se javi na tvoj zahtev), objasni o cemu se radi, objasni koliko to traje i da nisi dobio adekvatan nivo usluge po tom pitanju i objasni ono najvaznije a to je:

Znate sta, ja sam dao novac i za svoj novac sam dobio neispravnu stvar. Buduci da zavisim od vas i da sam sateran u cosak, ukoliko ovo ne resimo vrlo brzo moracu da pribegnem kontaktiranju udruzenja za sastitu potrosaca, a zatim verovatno i nadleznog suda.

Ova izjava ce upaliti crvenu lampicu kod supervizora koji ima nadleznost da ti reci problem As Soon As Possible. 

Po mom iskustvu se nakon ove akcije problem resava u roku od 48 sati max ili popravkom tvog telefona ili izdavanjem novog.

 

Vrlo je bitno pri ovom pozivu da budes fin, uctiv i strpljiv i na se ne izderes na operatera niti supervizora, ali da im u isto vreme stavis do znanja da ce da imaju problem ako nastave.

 

Cesto se desava da u WinWin-u i nisu svesni da tebe ovi tzv. serviseri vozaju, pa i ne znaju da imas problem, zato ti i kazem da zoves direktno onog kome si dao novac. Onog servisera bole dupe za tebe jer on prebija troskove ko zna sa kime.  

 

 

Hvala puno svima,pozvao sam ponovo ovu operaterku,ponovo mi je rekla da nisu uspeli jos da se povezu sa servisom,tako da sam joj rekao samo da necu vise da cekam i da mi broj nekog njihovog sefa posto od nje ocigledno nema vajde.Dobio sam neku njihovu seficu,ispricao joj o cemu se radi,kaze mi"pa ne moze ona u trenutku da vam da informaciju",reko ja tu informaciju pokusavam da joj izvucem vec vise od nedelju dana,a telefon je u servisu vec skoro 3 nedelje,rekao sam da hocu da sacekam neki dan ako treba,ali da hocu da znam sta je sa telefonom,da su po zakonu duzni da me obaveste u roku od 15 dana sta je sa njim,i da ja sad imam puno pravo da kontaktiram udruzenje za zastitu potrosaca.Pitala me je sa kojim operaterom sam se cuo pre toga,rekao sam joj,kaze ona je trenutno zauzeta,ali ce da se cuje sa njom,obecala mi je da cu do kraja dana dobiti informaciju sta je sa njim i izvinula se :)

 

Videcemo sad sta ce da bude,mnogo su mi znacili vasi saveti,znao sam sa cime mogu da pretim ako nista drugo :D

 

Pozdrav i hvala jos jednom,javljam sta je bilo :)

 

EDIT:A da,trazio sam ovoj operaterki broj servisa,i nije htela da mi da,kaze on nije u nasem servisu nego nekom drugom i da ona nema ovlascenje da mi daje njihov broj :2guns:

Edited by Milos1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni ti nemas lose iskustvo sa Win-Win-om nego sa ALTI-jem. "francuz" je u pravu, obrati se Win-Winu od koga si kupio telefon i sa njima porazgovaraj, jer njima je u interesu valjda da ne gube poverenje u musterije.
Nadam se da ces isterati pravdu do kraja i dobiti ispravan telefon na koriscenje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

I naravno,kao po starom obicaju me ponovo niko nije pozvao,iako mi je ta njihova sefica obecala da cu danas biti obavesten sta je sa telefonom.

Pa da,u pitanju je u stvari ALTI,ali koliko vidim to je sve jedno isto,a i ovi u WinWinu su mi da linjihov broj jos kad sam ga odneo na reklamaciju i rekli da zovem njih za sve sto me interesuje...Znaci ne mogu da verujem prosto,ovo vec nije nemarnost,ovo je cist bezobrazluk :( Lepo sam i njoj rekao da mi nije problem da sacekam koji dan,da samo zelim da znam sta ce biti sa njim i koliko cu jos morati da cekam,ali oni od mene jednostavno prave budalu...nemam reci stvarno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze idi direktno u win win.Druga stvar zovi direktno Bg sefa ili kogq vec,nisam detaljno procitao sve,izvinjavam se ako sam nesto propustio.Ja sam imao problem sa handy radnjom kod mene u gradu.Telefon sam kupio od coveka iz Vrsca,telefon je crkao u garantnom roku.Ja odem u Handy dobijem adresu servisa i posaljem telefon.Dobijem potvrdu da je telefon nepopravljiv,nakon toga odem u radnju i na osnovu potvrde trazim drugi tel.Krene prica kako ne mogu bez potpisa coveka iz Vrsca nista uraditi.Garancija se ne odnosi na ime nego je uopstena ali ajde.Ja popizdim nazovem handy bg direktno nekog sefa i kazem da imam problem sa tom poslovnicom.Covek mi kaze ko tacno pravi problem i ja kazem,kaze on idite u radnju i dace vam drugi tel.Ja krenuo iz kuce i nisam stigao do kola zove mene zena iz radnje kako sad mogu dobiti tel. I jos se izvinjava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Winwin i ALTI su jedna firma - jedno isto pravno lice... tj. pravno lice je ALTI, i ono ima svu odgovornost... Winwin je sto bi se narodnim recima reklo - cerka firma.

 

cxcb1521.jpg

http://www.winwin.rs/o-nama.html

 

(pogledajte obrazac za identifikaciju, sve ce vam biti jasno)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda treba da ides tamo gde si kupio, nebitno da li je to cerka firma ili bilo sta drugo, tamo gde si dao pare i dobio uredjaj ides i trazis da se resi problem, a ne tamo gde su ti oni rekli da bi te skinuli s` dnevnog reda, a ovi drugi ce te opet vratiti na ove prve jer ovim drugima nisi nista dao, niti si bilo sta sa njima potpisao niti su ti oni da litelefon ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel zna neko koliko puta moze da se reklamira u mom slucaju lap top? Ja sam moj reklamirao 2 puta u toku 4 dana i sad cekam skoro mesec dan da mi jave sta je u pitanju i nista! Zanima me dal postoji neki odredjen br.za reklamacije posle kog oni moraju da ti daju novi? Kod mene je u pitanju druga firma nije win win ali da iskoristim ovu temu,da ne otvaram drugu samo zbog toga! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko mi je poznato, ne postoji nikakvog ograničenje tog tipa, ali dok je uređaj kod njih, trajanje garancije se zamrzava. 

 

E, sad, ja bih im se popeo na glavu ako to krene da prevazilazi svaku razumnu meru. Uvek traži nekog šefa i budi maksimalno kulturan, ljubazan i argumentovan. Vika i dreka samo mogu da izazovu kontraefekat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj veruj mi da je dzabe. Znaci idem svakih 2-3 dana da pitam da nije stigao lap top al dzabe. Crko hard disk i ja ga reklamirao a kad su mi vratili lap top on jos gori. Ne radi maticna ploca,ne registruje cd,ne moze da ga ocita u opste. Ne registruje optiku i jos mnogo toga. Znaci sjebali ga u fulu :(. Ja reklamirao opet i opet cekam kao budala. Poslali mi pre 25-26dana postom neki papir kao cekaju deo i bice gotov za 15 dana ali cvrc Milojka,nista!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da javim da sam danas najzad posle vise od 40 dana dobio nov telefon jer onaj nije mogao da se popravi,kad sam ispricao ovom iz prodavnice kako su se prema meni ophodili oni iz Cacka njegov komentar je bio da su jednostavno takvi,kaze on je plazma televizor cekao 3 meseca,a od tih inspekcija itd kaze da nema vajde i da je jedini nacin da se ceka.

 

Hvala puno svima na savetima,na kraju se dobro zavrsilo,nadam se da ce,ako nista drugo,nekome nekad da pomogne ova tema :)

 

Pozdrav!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...