Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - check engine

Recommended Posts

Upravo tako!
Ovo moje je mala maca, auto je dobar, ne dam ga ni za pare koliko će da me košta.
Zato neću ni da vraćam auto ni da se žalim dalje.
Problem je sa dilerima i serviserima a i oni duvaju u istu tikvu sa Ciao Fiat. Razočarava me princip na kome rade i kako se ponašaju prema klijentu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto i mene ovde  :thumbdown:

jutros, 5,6 stepeni, nije minus, upalim auto a on kao sto bimba rece nepravilno radi, osecam kako mi se trese sediste, ugasim muziku i imam sta da cujem, 3 cilindra.....

dam mu po gasu, on prokine , pocne da radi normalno , lampica check engine treperila jos taman koliko nisam stigao da upalim kameru da snimim....

:horse:


i da dodam da se zna kilometraza 10300km 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad cekam da se neko bolje obavesten od nas vlasnika javi i kaze kako mi uobrazavamo sve ovo. Ne nije se to upalio check engine, to je sletela neka zuta buba a dok si ti izvadio mobilni ona pobeze.
J.g brate, ja cekam da se meni treci put sve ovo desi pa da tek onda saznam 'oce li to iko hteti da 'opravi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemate šta da čekate check engine da snimite ili šta već...svako njeno paljenje ostaje u memoriji kompa bez obzira da li je treperila ili sijala dve sekunde, ili se ugasila sama, ili šta već...

Čim se pali, pravac servis. Da iščitaju razlog, da primene proceduru za taj razlog, da ostane upisano da ste bili tog i tog dana sa tim i tim razlogom.

Sve drugo nema efekta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe, mogu Vam nekad kasnije za neki drugi problem reći - "pa vi imate grešku od pre pet meseci, trebalo je da dođete odmah, sada ne možemo da vam uvažimo garanciju jer je problem mogao biti izbegnut". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma lako je reci idite do servisa, svi servisi rade kao i ja, a ja sam na poslu bio sa 39C temepraturom pa onda mozete da mislite sta ce mi reci kad mu kazem idem da proverim auto xexexe

Share this post


Link to post
Share on other sites

eto i mene ovde :thumbdown:

jutros, 5,6 stepeni, nije minus, upalim auto a on kao sto bimba rece nepravilno radi, osecam kako mi se trese sediste, ugasim muziku i imam sta da cujem, 3 cilindra.....

dam mu po gasu, on prokine , pocne da radi normalno , lampica check engine treperila jos taman koliko nisam stigao da upalim kameru da snimim....

:horse:

i da dodam da se zna kilometraza 10300km

 

Šta bi, jesi li stigao da odeš do servisa?

Meni nikako da se ponovo upali lampica pa da odem u servis, a pre neko jutro sam tek posle nekoliko verglanja uspeo da upalim.

Kako god, ima još dosta vremena do isteka garancije, valjda dovoljno da resimo ove sitnice što se izdešavaše

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 svi servisi rade kao i ja, 

:no

otici cu u subotu do radulovica ako ima nekog 

 

Radulovic radi subotom samo hitne intervencije, bar sam ja tako dobio informaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma meni se samo jednom desilo, a nije ni bilo hladddno, +2 +5, ali ga nije video u greskama.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci ima i toga, upali se lampica pa se to posle ne vidi u greskama. Kefaja...
Taman da ispadnem konjina kada odem, onako naelektrisan, da reklamiram :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ostane da svetli nakon gašenja sigurno je sačuvana, a ako ne ne mora da znači tako da pravi frku samo ako bude svetlela kada dođeš u servis  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

da svetli nakon gasenja cega?

kao sto rekog, upalio auto, poceo da radi na 3 cilindraa, upali se lampica, ja malo po gasu motor se smirio i lampica ugasila ja krenuo dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakog gašenja i ponovnog paljenja automboila jer je u tom slučaju sigurno sačuvana. Sve ostalo ne možeš sigurno da znaš

Share this post


Link to post
Share on other sites

U petak vece mi se upalile check engine i SS unavailable lampice, Goran iz Fiat Servisa mi je objasnio da se za SS pali kada god je check engine ukljucen.

Auto je nastavio da radi skroz normalno, nije bilo nikakve promene ni u leru ni na gasu, jedina promena koju sam primetio je da je nestao savetnik za menjanje brzina ali kontam da je to povezano sa check engine pa se verovatno gasi po defaultu. 

Nismo uspeli da ocitamo tacnu gresku kod Gorana pa me je uputio u AK Kole, otisao sam u AK Kole gde je dijagnostika ocitala da je crkao senzor DPFa na auspuhu. Majstor u AK Kole mi je objasnio da nije bilo posledica po sam DPF ili motor, mogao sam da zamenim i za 10 dana, ali sam hteo odmah to da resim. Popravka je kostala 20.400 dinara. Majstor mi je objasnio da cesto crkava i u prvih 1kkm tako da se nije uopste iznenadio, neki fin lik je bio, ispricali se lepo.

viber_image_2021-10-25_12-46-48-449.thumb.jpg.ceea9a14d800dc45d3d5193ca57c6db0.jpg

Bio sam u kontaktu i sa AK Garantom, koji mi je prodao vozilo, ponudjeno mi je da zamenim kod njih 4. Novembra, verovatno bih bolje prosao finansijski, ali ja nisam mogao da cekam jer ne bih ni mogao da krenem na put sa trudnom zenom i da razmisljam da l ce se nesto desiti ili ne.

P.S.
Steta sto se prokleti savetnik vratio posle popravljenog senzora :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantan kvar.

"Senzor DPF-a", šta je to? Senzor pritiska? Ili senzor temperature ?

Na koliko si predjenih km ?

Dobro je što si to tako brzo otklonio, jer taj kvar sigurno (ubrzo) utiče na mogućnost i pravilnost regeneracije.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron Na 33kkm, ja sam jedva 1k presao. Veruj da ne znam, receno mi je samo senzor DPFa na auspuhu, a posto sam zurio da se vratim zbog posla, nisam ni zapitkivao previse, a i posle dva dana mi je svanulo jer sam saznao sta je tacno, plasio sam se da je veci problem. Pogledacu posle racun, ostao mi u kolima, mozda pise tacno sta je.

Da, to mi je receno i tamo, mogao sam jos 9-10 dana da vozim ovako bez problema, ali na duze staze bi ovaj senzor remetio regeneraciju i doslo bi do veceg problema.

@skile86 pa bukvalno to, desava se jbga, nije moralo bas dve nedelje po kupovini auta al dobro. Ne postoji, ponudjueno mi je da mi oni to zamene ali sam odbio iz vec recenih razloga, a glupo mi bilo da trazim refundaciju posle odbijanja..a i verovatno bih dobio sipak.

Losa prica je sto ne mogu da dokupim garanciju jer je auto imao fabricku od dve godine i onda prekid..a da sam imao, ovo bi bilo zamenjeno o njihovom trosku.

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minutes ago, moron said:

@Dzimbo Nemoj gledati račun. Nebitno je realno. Žao mi je što ti je sa tako nečim započelo „korisničko iskustvo“. Neprijatnost je to po više osnova i baš ružan šamar. I razočarenje. Čudno mi je da ti u servisu Goran nisu uspeli dijagnostikovati gde je problem, jer je to ipak servis za Fiat. I to „ne bi smelo“ tako.

@moron ja sam zapravo odusevljen Goran servisom, jer su mi oni dali kontakt od osobe x iz AK Kole i pomocu toga sam zavrsio sve za pola sata. Da ne kazem sto su me u dva navrata primali kada mi je bilo hitno, prvi put sa EGR-om a drugi sa ovim problemom i to bas subotom kad i ne rade preglede. Ja cu svakako servisirati 500La kod njih, slatkih 1600 km koje sam presao letos do Grcke i nazad necu zaboraviti tako lako. :)

Sto se tice utiska o 500Lu, nije mi ovo pokvarilo nista, auto je stvarno odlican, jedva cekam da ga predstavim za vikend, druga je stvar sto sam ja navukao dusevnu bol od Fiat Stilo 1.6 16v pa sad kad god imam neki problem, ja ne spavam dok ne vidim sta je..

@skile86 probacu da reklamiram pa javljam sta sam uradio.

Sto se tice dijagnostike, mislim da je @horvat u pravu, bukvalno im je bilo zakljucano da vide tacno sta je, ocitali su da je dpf u pitanju ali ne i konkretno sta je.

Edited by Dzimbo

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, moron said:
Interesantan kvar.
"Senzor DPF-a", šta je to? Senzor pritiska? Ili senzor temperature ?

Po slici više deluje kao senzor temperature, a ne senzor diferencijalnog pritiska.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...