Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - check engine

Recommended Posts

Beše jutros temperatura oko 0. Auto, naravno u garage, a ja bi da ga upalim ne bi li posle kratkog vikenda opet krenuo na posao.

Kresnem makinu a ono nepravilno radi - ceo auto drhti i grublji mu je zvuk nego uobičajeno. Izgleda da mu rade 3 cilindra - imao sam iskustva sa Lajkom kada joj otišao modul paljenja (mada se ovako nešto manifetovalo na Lajki kod toplog motora a ne na 'ladnom)

 

Reko' neka ga dok se ne ugreje. Ali dalje neće moći: UPALI SE CHECK ENGINE. Znači panika...

Setih se da je Microsoft mešao prste u Fiat-a 500l pa ugasim auto, "odmorim" ga desetak sekundi, pa upalim ponovo. Radi NAJNORMALNIJE (izgleda da sam bio u pravu oko Microsoft-a :secret:). Hvala Bogu, i nije se ponovilo tokom vožnje a ni u povrtatku ćiku...

 

Ovome se posle 13k km i 6 meseci nisam nadao. :thumbdown:  :2guns:  :thumbdown:  :2guns:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ovome se posle 13k km i 6 meseci nisam nadao. :thumbdown:  :2guns:  :thumbdown:  :2guns:

 

Ne treba doživljavati paljenje neke lampice kao...ne znam šta. Naročito kad je auto nov i u garanciji.

Iluzorno je da očekuješ kod iole novije generacije automobila da nikada ne upale neku lampicu, a kada je upale da se to odmah doživljava kao neka mala katastrofa. :) Polako, vozio si Ladu pre ovoga, videćeš vremenom da lampice nisu neprijatelj, nego prijatelj vozaču, a naročito kada vozač ima auto pod garancijom.

 

Check engine je opšta lampica. Kod Stila se npr. uključuje za nekoliko hiljada različitih kodova grešaka. Kako da znamo kad je ozbiljno, a kada nije? Nikako, osim posetom servisu.

Dakle, kad nahvataš vremena, pravac najbliži ovlašćeni, reci da si imao signalizaciju i videće šta je bio razlog, a shodno tome postupati dalje.

Ne, nemoj da čekaš, nego idi u servis. Kao što i mi odemo kada naši Puntići, Stilo, Croma, Lybra upale istu lampicu. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Nešo...

Bukvalno me sramota da ih zovem i da mi na kraju kažu da je zbog goriva...

Videću, ako se ponovi upadam "bez kucanja"  :2guns:

Nadam se da neću napraviti nekog većeg belaja ovim odlaganjem "presude"


Bas tako, pogotovo sto si u BGDu i sto ti je ovlasceni servis na par km od kuce

 

Što jes jes, ali morate priznati da niko ne bi bio oduševljen i ravnodušan sa, ponavljam, ipak novim autom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma, šta ima da te bude sramota, od tvojih para oni žive, oni postoje zbog tebe, ne obrnuto. :thumbup:

Čim nahvataš vremena, pravac ovlašćeni, kažeš na prijemu šta si imao, pošto je sada sa autom sve ok verovatno će samo da ti zakažu termin, i onda tog dana dođeš, pogledaju šta je konkretno bio razlog za paljenje lampice. Onda nam to napišeš na temi da znaju ljudi. Realno, pošto nije baš ogromna gužva po ovlašćenim, možda budu mogli i odmah da ti pogledaju auto, tj. priključe Examiner.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, javljam mada to može i da potraje... Servis radi od 8 do 16 - nekako se potrefilo da i ja tada radim :thumbdown:

Nadam se da ću do kraja nedelje uspeti da se organizujem...

Ne znam do kada se "pamti" ovaj poremećaj - u kom roku moram da odem do servisa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od razloga za ukidanje garancije moze biti neblagovremeno prijavljivanje kvara. Dakle, hteo ti to ili ne, ukoliko zelis da sacuvas garanciju treba ici u servis bez odlaganja. Verovatno je x ljudi pre tebe imalo istu gresku tako da ce u servisu odmah znati sta im je ciniti.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čini mi se da si i ti nešto ranije pominjao... Ne da je tebi bilo (pu, pu) već da si čuo slično

Hvala - nisam znao ovo u vezi garancije


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ga nisi prao pre nego što si ga uterao u garažu? Možda od kondenzacije.... Ja bih to ignorisao osim ako se ne ponovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesam vala, u subotu, relativno mokar auto sam ostavio u garaži jer je počelo da ledi napolju a i beše neka kiša kao izmaglica.
I ja ne bi reklamirao ali naplašiše me (čak i ovo oko gubitka garancije)...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimba, tudje slusaj,svoje smatraj. Zato i sluze forumi,da razmenimo misljenja . Sumnjam da se taj deo iz garancije odnosi na slucaj kao sto je tvoj. Verovatno je to napisano u stilu odricanja od odgovornosti, za svaki slucaj i u nekim ekstremnim slucajevima.

Ja licno smatram da za takve stvari treba ici u servis pa sam zato tako i napisao. Zaista malo pregrubo deluje s obzirom na pominjanje gubljenja garancije. Iznervira me svaki novi problem koji se pojavi na 500L....

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da treba ici u servis...zbog toga postoji garancija a i servisi. Nije dzabe upalio lampicu,a ne bi bilo lose da se zna i zbog cega ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najavi se servisu, i pitaj kada možeš da dođeš a da to i tebi odgovara... Ja bih išao u servis...

Prijatelj na Sparku sipao loše gorivo, i posle 10-tak km mu upali lampicu, oterao u servis i oni mu rekli: "nemojte više da sipate gorivo na toj pumpi"... I to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li si čekao da se pogase lampice pre paljenja ili ne? Kod Punta je umeo da pobrljavi komp ako se prebrzo zavergla pa da upali check engine. Lek je bio upravo to što si ti uradio gašenje i paljenje uz čekanje da se pogase lampice.

 

Ja lično ne bih išao u servis zbog toga jer se lampica ugasila. Sačekao bih da vidim da li će se ponoviti pa tek onda reagovao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recice ti gorivo lose, sto stvarno moze da bude. Meni lepse radi sad kad sam sipao 98 oktana, mada mozda se malo i razradio pa se smirio. Uglavnom nema razloga za brigu, idi do servisa, pa nek oni razmisljaju, a ti sedi popi nesto, odmori ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

E tako sam i ja jednog jutra upalio 500L-a kad ono check engine lampica i isto motor radi nepravilno...al nazalost nije hteo da ugasi lampicu ni posle par restarta :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi beše pre 2 dana - od tada (juče i danas) je sve ok.
Mislim da ne moram da davim ove u servisu ako se ne bude ponovilo!?!


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti ponovi rad takav i meni to lici na rad na 3 cilindra moguce da je neka od bombini losa fabricki i prekida struju  teraj u servis sto pre ako je nesto fabricki lose neka ti zamene lampice moze da brjave ali ne sme motor da radi na 3 cilindra .

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad te prikace na kompjuter videce zbog cega ti upalilo check engine tako a mislim ako mozes svrati negde da vide

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...