Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Matori obavezno poliranje falca :)


Ako treba upoutstvo za kako uraditi javni se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam i navikao na 1.9 pa mi nesto fali na 1.3 u tezoj sasiji :D

Kocnice jos nisu gotove, moram da napravim komoru za peskiranje da odradim ostatak gvozdjurije kako je Bog rekao. Izmedju ostalog i zbog kocnica sam sada prelomio za felne jer nece u 14" hebo ih cuko.

Zbog falca sam i uzeo bas ove felne i ima da se sija kao muda na mesecini. Ubijeni su dosta i bice malo navarivanja garant, prihvatam svaku vrstu pomoci. Manje vise znam kako i sta nego sada pravim masinu na koju cu da namontiram felnu i el motor da je vrti pa primam na poklon neku glavcinu da budzim masinu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi felna je ubijena.. I to sve cetiri... Mare samo cu ti reci "punokosta" www.prodajkantu.rss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam i navikao na 1.9 pa mi nesto fali na 1.3 u tezoj sasiji :D

Kocnice jos nisu gotove, moram da napravim komoru za peskiranje da odradim ostatak gvozdjurije kako je Bog rekao. Izmedju ostalog i zbog kocnica sam sada prelomio za felne jer nece u 14" hebo ih cuko.

Zbog falca sam i uzeo bas ove felne i ima da se sija kao muda na mesecini. Ubijeni su dosta i bice malo navarivanja garant, prihvatam svaku vrstu pomoci. Manje vise znam kako i sta nego sada pravim masinu na koju cu da namontiram felnu i el motor da je vrti pa primam na poklon neku glavcinu da budzim masinu :)

Jel ti daleko skup?

Ako ne salji na pm adresu. Iam od tipa glavcinu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda sam i navikao na 1.9 pa mi nesto fali na 1.3 u tezoj sasiji :D

Kocnice jos nisu gotove, moram da napravim komoru za peskiranje da odradim ostatak gvozdjurije kako je Bog rekao. Izmedju ostalog i zbog kocnica sam sada prelomio za felne jer nece u 14" hebo ih cuko.

Zbog falca sam i uzeo bas ove felne i ima da se sija kao muda na mesecini. Ubijeni su dosta i bice malo navarivanja garant, prihvatam svaku vrstu pomoci. Manje vise znam kako i sta nego sada pravim masinu na koju cu da namontiram felnu i el motor da je vrti pa primam na poklon neku glavcinu da budzim masinu :)

 

 

Ma koja masina dignes auto na klocne ubacis u prvcu i lagano, odvrnes grejanje u kabini i ventilatro da 2-3 nece te kostati ni 1 lita goriva po felni.. Sve to sto je ubijeno se lako resava samo ako imas volje.

 

 

Vako nesto :

 

20150415_174728.jpg

20150428_141727.jpg

 

Daj fotke da vidim koliko su ubijene

Edited by saledelagano

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preko fona sam a nemam aplikaciju, kad dodjem sa posla ubacicu sliku. Kad kazem da su ubijeni to i mislim ali nije nista neresivo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Mozda sam i navikao na 1.9 pa mi nesto fali na 1.3 u tezoj sasiji :D

Kocnice jos nisu gotove, moram da napravim komoru za peskiranje da odradim ostatak gvozdjurije kako je Bog rekao. Izmedju ostalog i zbog kocnica sam sada prelomio za felne jer nece u 14" hebo ih cuko.

Zbog falca sam i uzeo bas ove felne i ima da se sija kao muda na mesecini. Ubijeni su dosta i bice malo navarivanja garant, prihvatam svaku vrstu pomoci. Manje vise znam kako i sta nego sada pravim masinu na koju cu da namontiram felnu i el motor da je vrti pa primam na poklon neku glavcinu da budzim masinu :)

 

 

Ma koja masina dignes auto na klocne ubacis u prvcu i lagano, odvrnes grejanje u kabini i ventilatro da 2-3 nece te kostati ni 1 lita goriva po felni.. Sve to sto je ubijeno se lako resava samo ako imas volje.

 

 

Vako nesto :

 

20150415_174728.jpg

20150428_141727.jpg

 

Daj fotke da vidim koliko su ubijene

 

 

Evo slicica :)

 

20150515_173055.jpg

20150515_173102.jpg

20150515_173116.jpg

20150515_173123.jpg

20150515_173140.jpg

20150515_173148.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema se previse vremena ali se radi polako :)

 

20150517_161218.jpg
 
20150517_161552.jpg
 
20150517_161720.jpg
 
20150517_161745.jpg
 

Bice malo turpijanja ali sve ce da legne na mesto

 

Rade se i felnice

 

20150521_170423.jpg
 
20150521_170444.jpg
 
20150525_172702.jpg
 
20150525_172708.jpg
 
20150521_200038.jpg
 
20150521_203403.jpg
 
20150526_171927.jpg
 
20150526_171934.jpg
 
20150526_171952.jpg
 
20150526_172005.jpg
 
20150606_124146.jpg
 
20150606_124154.jpg
 
20150606_124158.jpg
 
20150606_124205.jpg
 
20150606_124209.jpg
 
Ispravljene sve 4 felne, sad su kao iz fabrike! Dovareni falcevi gde su bili ubijeni i sledi poliranje falceva i priprema i farbanje srca :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au kakve su bile, strasno. Srecom pa ti sve sto do'vatis odradis kako treba. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad tek videh ovo za felne kao i slike koje sam ti trazio, jesu ubijeni ali nije nista spec strasno, mozda je moglo da se prodje i sa gitovanjem alu gitom i poliranje tj skidanje plastifikacije pa ostatak od najkrupnije smirgle ka sitijoj.

 

Srece bacis u podlogu za alu i cim povuce dobro da zalijes filer neki kvalitetan sto deblje, kad osusi posle 1-2 dana izvodnjeas malo i ofarbas u neku bachku boju :laughing:  ispoliras falc i cao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto se zaglupelo preko telefona kad kacim komentar, nije gore prikazao ceo. 

Rekoh kako da poliram falc i da ga gitujem?  :laughing:

I za Axica ako bi fusario nesto ne bi to ni pocinjao da radim  :construction:

Edited by Zemunac1993

Share this post


Link to post
Share on other sites

verovatno je mislio na deo felne koji se farba 

 

da bi polirao, aluminijum mora da bude ociscen od lakova, bija itd

 

samo ti glancaj to, bice sve super, mislim da se vareni delovi nece izvaljivati

Share this post


Link to post
Share on other sites

A cekaj kako da gitujem i poliram falc?

 

Mislim ali nisam siguran da moze sa alu gitom, treba proveriti informaciju.

 

Ali s obzirom da si vec navario onda nema potrebe..

 

Sad bas gledam slike tvojih felni ovako polu uradjene izgledaju laganica da se ispoliraju.

 

Digni auto stavi na klocne nabaci felnu, ubaci u prvu i cepaj jednu po jednu (pusti grejanje u autu odvrni ventilator na 3 cisto da se ne bi grejao motor)

 

Kreni od 60 dok ne se ne ubiju sve neravnine,krenes odozgo od same ivice felne pa ka unutra. Verovatno ce ti ostati par rupica dubljih za koej bi trebao ceo krug da skines  nekoliko milimetara, te rupice ubijes tako sto radis dok se feklna ne okrece smirglas samo to mesto.

 

Ides dalje ka sitnijoj,80-120-240 sundjes jedan pa drugi (crveni pa sivi) pa krenes na vodenu 800-1000-2000 (ja sam isao do 1000) sledece godine cu da ih pretracim sa 2000 a mozda i 3000.

 

N akraju ono najsladje pasta za obojene metale, kosta oko 200 din i kida kako polira  zove se PUROL plava kutija, naneses prstom svugde ravnomerno i onda uzmes neku vunu (bolja je od pamuka) moze vunene carape mazni nekoj babi :laughing:

 

1-2 ruke i full sjaj

 

Ja sam radio isto kao ovaj lik sa klipa s tim sto nisam koristio ostar predmet za skidanje plastifikacije, jer su dosta bile dobre flene pa je smirgla em skidala tu plastifikaciju em ubijala sitna ulegnuca.

 

 

 

S obzirom da si i ti sve vec resio cepas odma smirglanje i cao.

 

Evto ti kod mene u temi kaki su bili a kakvi su sad.

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/62343-fiat-stilo-18-16v-133-ljutih-konjeva/page-12

 

Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na savetima, tako ce im i biti sa tim sto sam nabavio rukavac sa lezajem i imam el motor pa cu napraviti masinu da mi vrti felnu da ne akam auto bez veze :)

Vide sam tvoje tockove na skupu odlicno izgledaju! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nista tu smo :)

 

Za moj ukus sto se tice mojih, voleo bih da je makar za jos 1,5-2 cm dublji falc al jbg bas su retke felge 4x98  18, mozda je bolje da sam isao na varijantu da napravim adapter za 5 srafova onda bih mogao da biram kakve hocu. Sad je kasno.

 

 

Ma nije to nikakvo akanje auta, radi u leru bez gasa na smesnom broju obrataja ne potorsis ni litar goriva po felni, a inace bas su slatke muke :laughing:  da si blize meni  dosao bih da ti pomognem, brze ide kad rade dboje.

 

Ja sam prve dve radio sa ortakom, on s leve ja s desne strane za neko smeso vreme smo pretrcali obe, najveci posao je u stvari skinuti plastifikaciju jer je jako tvrda i brzo puni smirglu, ti si je vec skinuo tako da ce ti biti laganica.

 

 

Sad kad ih ugradis svako sledece poliranje je smesno, vodena 1000-2000-3000 i pastica, 10 minuta po felgi do vrhunskog sjaja :smoke:

 

 

Sho se nisi javio na skupu ebem te bas, si bio autom ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...