Jump to content
FAS Goran
dragan_bg

Fiat Punto mk.2 1.2 8v - zamena senzora temperature

Recommended Posts

Pozdrav svima, :) ,gledao sam po netu da nadjem kako izgleda i gde se nalazi senzor temperature na fiatu mk2 1.2, 8v ,2001 god.,pošto sam imao problema,kada sam hteo da zamenim antifriz,prvo mi je pukao onaj šraf na za odrazčivanje vazduha kod hladnjaka za grejanje,pa stavio metalni šraf,medjutim kada sam i to namestio,poterao maler,pa sam primetio da mi curi antrifriz posle toga, na kraju ovog creva kao na slici

 

cxcb1060.jpg

 
Interesuje me da li ovo crevo ide na  temperaturni senzor,kao na slici dole,pošto mi se ranije dešavalo da mi padne u toku vožnje kazaljka temperature na dole i onda se naglo skoči na gore.

 

Ja sam tu gde mi je puklo,premostio cvrevo sa nekom aluminijuskom,cevčicom,fi 8 mm,

sad po malo isparava,ali ne gubi nešto mnogo antifriza,

interesuje me ako je ovo temepraturni senzor,da jednstavno zamenim,jer u prvu ruku nisam znao šta je to ustvari puklo,a kao da je od bakelita,sve se smrvilo,kao da ga je kamenac pojeo.

 

cxcb1061.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da ga zamenis bez problema, ceo komplet sa senzorom kosta do 2000rsd, a pitaj u prodavnici mozda prodaju i samo to kuciste odvojeno da ne kupujes i senzor bez potrebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala,Ticma,

prvo sam mislio da je je izliveno zajedno sa blokom motora,ali su me čudili ta dva šrafa,koja imaju na njemu,i da je kao od bakelita,kada sam izvukao parče iz creva,koje je puklo,ovde je slikano pregledno,ja nisam mogao da vidim od filtera vazduha,o čemu se radi,sad nešto gledajući po netu,spazih da je ovo isto kao kod mene,jer se slika dobro vidi.

 

Ma ja bih zamenio ceo senzor,sa kućištem,jer mi divlja kazaljka za temperaturu,ne znam da li ovo može da se skine odozgo,da mu se pridje,mislim da nije teško zameniti,ima samo ova dva šrafa,jer sam ja tek po ovoim slikama ukapirao da se to menja, :blushing:

da nije izliveno u sklopu sa blokom motora,tek kad sam video ove slike na netu,

Edited by dragan_bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

dragan_bg                   +1

Ako bilo sta uradis, slikaj i postavi...I meni treba nesto vise o ovoj temi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav.

I kod mene kazaljka za temperaturu motora počela da zeza, tj. kad se uključi ventilator hladnjak motora, kazaljka se lagano spusti na početni položaj i tu ostane dok se ventilator hladnjak motora ne ugasi, da bi se nakon toga vratila na mesto gde je i bila pre paljenja ventilatora, dakle negde na sredinu skale se vrati.

Lično bi pogledao senzor za temperaturu motora ali nemogu tačno da ga lociram.

 

Ukoliko neko zna gde se nazali senzor za temperaturu motora kod punta mk2 1.2 16v neka okači sliku ili da link ka istoj.

 

Hvala!

 

 

Edited by Kolimor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo samo da javim, problem rešen zamenom senzora rashladne tečnosti. Cena senzora je 500 dinara.

Posle test vožnje sve deluje kako treba.

Pozdrav!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovanje nez ima li koga tu jos? 

Trebam skinuti senzor temp. na Fiat Puntu 1.2 , da li moze sta da se zezne ? 

Kako uopce doc do njega kad je na ,,super,, mjestu  .Gledah na Youtube nema ,ima video samo za termostat kako se skida .Ako iko zna info da mi kaze sutra ujutro moram skidati . Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav druze.

Evo saljem ti link sajta na kome je detaljno objasnjeno kako se menja senzor temperature motora.

E sad, ovde je rec je o motoru 1.2 16V i 80ks!

Ja sam licno menjao senzor temperature motora u servisu, jer je cena zamene bila prihvatljiva.

 

Link: https://www.fiatforum.com/punto-mk2-2b-guides/320628-how-change-themperature-sensor-188a5-mk2-1-2l-16v-engine.html

Edited by Kolimor

Share this post


Link to post
Share on other sites

e to je tako kad moras sve sam(a) samo mijenjanje starog na novom autu cu ipak prepustiti majstoru . Jer na karambolu nisam uspijela odserafiti toliko su zategnuti . A sve mi se cini da od 2003 nije ni mijenjano. Zato sam trazila savijet da vidim postoji li kakva kvaka u tome ali nop.

15 hours ago, Zan Batist said:

@BubiFiat 1.2sx je drugarica ;) 

Zena automehanicar, zasto da ne :D

Haha:whistle::ph34r: @Zan Batist promasila struku definitivno

 

@Kolimor hvala . Ma dosla ja do njega sve otpojila sto se dalo ali serafi zapekli .Termostat bez problema skinula :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Da, imao sam slicnu situaciju sa šrafovima na puntu. Skidanje pojedinih delova može da bude veoma problematično i zahtevno.

Zub vremena i kvalitet izrade samih šrafova učinio svoje.

Konkretno sam imao problem sa toreks šrafovima na braniku, gde su im pucale glave, te im je telo šrafa ostajalo u delu šasije.

Bez dobrog alata, spreja, aku. odvijača, pomoći sa strane, strpljenja i spoznaje da će verovatno ići teško ne treba ni pokušavati.

 

Ps: Kako su ovde skore sve drugovi, oslovih drugaricu sa drug!

Sorry!!!

 

Edited by Kolimor

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Kolimor ne sekiraj se ,uopce ne gledam kako me se oslovljava.Gledala sam samo da situaciju rjesim bez kupovanja drugog dijela ali bezuspjesno,  ni sprej nije pomogo. Uzas kao da je glava šerafa od pjene . Taj dio je vise neupotrebljiv, nazalost ispravan. Hvala decki na pomoci.:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...