Jump to content
FAS Goran
acikota

Fiat 500L - zvuk iz zadnjih amortizera

Recommended Posts

 

Zvuk je specifican,tako da tacno znam kad komsija stize kuci :-)

 

 

Da sam ja ovo napisao, verovatno bi bio sumnjiv :)

 

@bojan dim.

 

Sigurno ti sajlu nisu lepo vratili. Mi smo muke mucili sa tim sajlama na starom Stilu.

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pločica dodiruje disk pa se čuje na jako malim brzinama.Tek tek dodirnuti kočnicu kada se zvuk pojavi i mislim da će nestati.

Edited by peteroberts

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u mirovanju,kad se ulazi u auto? Ili smo usreceni zvucima i amorta i diskova :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj i ja da se pridruzim, meni se disk cuje dok vozim, cujem ga kako kaci i struze, ne jako ali dovoljno da me nervira.

Sem tog zvuka, koji cujem samo sa otvorenim prozorom, cujem krckanje u A stubu, onom koji drzi soferku i sa vozaceve strane je. Izgleda da je popustila neka zabica koja drzi oblogu jer kad stisnem oblogu krckanje prestane na neko vreme.

Amortizere ne cujem :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmaju da li si ugrađivao alarm? Imam isto iskustvo sa žabicama A stuba u bivšem puntu, a problem je nastao kad je u Delti ugrađen alarm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabrička muzika bi trebalo da je dovoljno glasna kad se malo pojača da se ne čuje ovaj zvuk :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Dovla

Jeste dovoljno glasna. Primetio sam da kad pustim Motorhead nema skripanja iz A stuba dok uz neki sentis moze da se nacuje.

Najgore je kad pada kisa i kada mi se ne slusa nista...e tad se najjace cuje :-D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako vam toliko smeta mogu ja da vam dam Stila uz doplatu(za mene jer moj ne krči, zvecka, udara i lupa :) ). Štaviše od zamene nosača motora i dodavanja par gumenih odbojnika je neverovatno tih. Još da napravim tepih za telefon pošto landara u pregradi za naočare i odrađena je potpuna deratizacija i rešen je cvrčaka.

 

Šalu na stranu, vozio sam se u novom Superbu i landara mu fiokica, ali ne mogu da vam opišem koliko vlasnika boli uvo za to. Meni je baš smetala dok sam se vozio dok vlasnik nije ni primetio dok mu nisam napomenuo. Posle smo dodali dva gumena odbojnika i ništa se ne čuje. A auto ima 27 000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,da ,da :-)

Mada sam tu tehniku primenjivala na starom Stilu i nekako mi ne ide bas uz nov auto.

A za one bez paketa opreme i muzike-samo stavis dete na zadnje sediste i nista se ne cuje :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se dva puta desilo da je zvuk toliko bio glasan da nisam ni pomislio da je sa mog 500L, medjutim dva coveka koja su bila na 3m su se okrenula ka meni da sam pretpostavio da je ipak kod mene.

To se desilo kada sam isao u rikverc sa okrenutim tockovima i to negde iz prednjeg desnog tocka je dolazio jeziv bucan zvuk kao da disk kocnice struze po drugom disku....

videcu i to da prijavim u subotu na red.servisu pa da vidim sta je..... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Zhorz

Cekamo izvestaj-nama je servis tek u septembru posto smo tek oko 6000km presli a ne bih da se cimam zbog  fantomskih zvukova kojih,naravno, nema kad odes kod majstora...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@acikota slažem se da ne treba na novim kolima ništa da se čuje i ja bih vukao za rukav svaki dan ljude iz servisa da sam kupio nov auto da se kod mene nešto čuje, ali opet ne morate da brinete oko ponekog cvrčka. Lepo sve prijavite na malom servisu i da reše kada budete preuzimali autuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Igore to neka velika briga. Do sada se cak nizasta jos nismo javili u servis, vec cista radoznalost. Da mi supruga nije obratila paznju na ovo pistanje, ne bi ni provalio da je od nas, a mozda ga uopste ne bi ni primetio (malo sam prigluv). :-)

Ovo sve je vise: "Bolje da pitam pa da reagujem ako je ozbiljna stvar u pitanju".

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

ispravi naziv  :queen:  dok nije videla da je neki supermen i slicno...  :thumbup:

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije Igore to neka velika briga. Do sada se cak nizasta jos nismo javili u servis, vec cista radoznalost. Da mi supruga nije obratila paznju na ovo pistanje, ne bi ni provalio da je od nas, a mozda ga uopste ne bi ni primetio (malo sam prigluv). :-)

Ovo sve je vise: "Bolje da pitam pa da reagujem ako je ozbiljna stvar u pitanju".

 

Razumeli smo se :)

 

Zaista ne mislim ništa loše, ali nekako sam stekao utisak da mnogo ljudi koji su kupili nova kola brinu za svaki zvuk i za sve što zaškripi, zašto podiže potrošnju kada staje i slično(ne mislim na vas dvoje konkretno) dok bih ja sa druge strane i uzeo nov auto samo da ne bih brinuo ni oko čega dok mi polovan auto deluje kao stvar zbog koje treba brinuti ako škripucne ili se strese jer to može svašta da znači.

 

A i generalno su ozbiljne stvari motor i menjač, sve ostalo se relativno jeftino reši.

 

U svakom slučaju napomenite sve u servisu pa da vidimo šta će da kažu, mada će verovatno samo malo masti da se stavi da ne bi škripalo i to je to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...