Jump to content
FAS Goran
acikota

Fiat 500L - zvuk iz zadnjih amortizera

Recommended Posts

Eto da doprinesemo temi o zvucima koje ljudi imaju sa svojim novim 500l-ovima.Vec neko vreme se cuje zvuk koji dopire iz zadnjih amortizera(obe strane),iako vrlo tih ali opet-prisutan.Najverodostojnije ga mogu opisati kao zvizduk i javlja se skoro svaki put kad neko seda na zadnju klupu ili se krecemo u rikverc.Naravno, na vecim brzinama ga ne cujemo mada je verovatno prisutan ali zbog buke u vozilu(muzike) ga ne registrujemo.Nismo bas presli mnogo sa nasim zuckom(2300km) pa ne znam da li je to normalno za tu kilometrazu ili je zabrinjavajuce i treba da reagujemo...Da li je neko imao slican "problem"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ranije se nije desavalo?

Je li pocelo kad i hladno i vlazno vreme napolju?

zvuk je kao da skripne,pri prelasku preko lezeceg recimo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim da nije povezano sa vremenom-a ne mogu tacno da kazem kad je pocelo ( nije skoro) posto smo isli onom logikom razradice se i proci ce.Pokusacu da ga snimim i podelim sa vama.Bas je kao neko zvizdanje i javlja se kad se neka od strana optereti(ulazak u kola),a verovatno i kad se prelazi preko lezeceg samo sto to ne cujemo jer nam je uvek upaljena muzika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd obratite paznju preko lezeceg,najverovatnije je guma na koju leze donja strana opruge...

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Kubura

Obraticemo paznju.Danas,spremni ko zapete puske :detective:  ,uputismo se muz i ja na parking da ovekovecimo zvuke koje ispusta nas autic kad ono-corak.Mrtva tisina.Praticemo i izvestavacemo 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas je toplije,sacekaj kisu ili sneg pa javi :D
Problem u sustini nije strasan,ne treba nista da se menja,ali ima malo posla dok se otkace amortizeri i spusti zadnji trap malo,potrebno je okrenuti oprugu u kompletu sa tom gumom i reseno. Vidi da li ce se opet desavati,ako ne bude samo uzivaj(te) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ Kubura

Obraticemo paznju.Danas,spremni ko zapete puske :detective:  ,uputismo se muz i ja na parking da ovekovecimo zvuke koje ispusta nas autic kad ono-corak.Mrtva tisina.Praticemo i izvestavacemo 

Hmmm.... Na parkingu isprobavanje amortizera!? :animier:  :kiss:  :innocent:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da podignem malo temu iz mrtvih ....upravo sam snimila zvuke koje ispusta  komsijski 500l dok se uparkirava.Vrlo slicne zvuke,mozda malo manjeg intenziteta ispusta i nas ( nema pravila da li se ide u rikverc ili u napred).Cak i u mirovanju blago pisti-kad se ulazi u auto  (zabranjene bilo kakve insinuacije:-)...

Ps.-kako da postavim audio zapis? :-)

Edited by acikota

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bih rekla da je blago pistanje,na zalost....

Radi se samo o audio zapisu 


Zvuk je specifican,tako da tacno znam kad komsija stize kuci :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd obratite paznju preko lezeceg,najverovatnije je guma na koju leze donja strana opruge...

 

Meni se ovo čuje, al ignorišem. I na puntu se čulo. Možda reklamiram kad odem na servis.

 

@ Bojan

Da nije deaktivirana brava iznutra - ono da deca ne mogu da otvore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pavaobg

Nije, prvo sam i ja to pomislio

To su ista ona vrata oko kojih su "prckali" u servisu kad mi je ulazila voda ispod tapacira

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojane, verovatno se samo otkačila sajla (ako je nisu dobro namestili kada su skidali tapacir).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...