Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
aca_radojeand

Fiat Tipo 1.6 DGT - ne radi na benzinu (posle zamene pumpe)

Recommended Posts

sve je radilo normalno i na benzin i na plin i  letos mi crkne pumpa u rezervoaru, tako sam ga  vozio na plin sve do sada i posto dolazi zima kupim drugu pumpu ispravnu, sve namontirao ali nece da radi tj nema struje na dzeku koji ide na pumpu,gledao sam osigurace ali nisam video da ima od pumpe,mozda se varam... a plin sam tj automatski predacije sa beznina pa plin na 2500 obrtaja ako to pomaze....

hvala unapred  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam taj Tipo od 66kW je SPI sa potapajucom pumpom a relej se nalazi na prednjem levom kosu. Mislim da ih ima dva ili tri jedan do drugog i dva osiguraca na njima, pogledaj te releje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takav problem sam ja imao na mojem tipu 1.6 8v ie. Reseno je tako sto je dodat jedan relej koji ukljucuje pumpu, a kontrolise ga prekidac za blin benzin. Tako da sada kad auto radi na plin pumpa miruje, kad se preaci na benzin onda pumpa radi. Ako umes sa unimerom proveri dzek na pumpi da limu regularno dolazi struja. Kod mene nije dolazila relej je bio ispravan samo nije dobijao signal od ECM kompijutera.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam slican problem. Verovatno relej pumpe. Tu ima ako se ne varam i neka dva osiguraca. Mozda su i oni. Kod mene se to nalazi ovde:

 

motor_tipo_1_6_ie1.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Lomisa" takav je motor kod mene na tipa i tu je relej pumpe i tu mi nedolazi struja sa komijutera pobuda za relej. Tu je ta žica ukinuta i dovedena ona koja otvara diznu na monopoint karburatoru i tako sve šljaka bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod mene je 1.6 66kw dve bregaste 8V mono point,znaci ako ne dobija struju na relej treba dovesti sa dizne,ona ima dve zice ne znam koje boje,ali sa koje treba dovesti pobudu za relej pumpe?

:turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kreni od dzeka sa dizne nađi gde je uvedena žica od prekidača plin benzin i tu veži još jednu žicu koju ćeš odvesti na relej pumpe. Moraš istražit koji je to relej jedna žica na tom releju ti je kontakt plus jedna je odlazni plus za pumpu i jedna je stalni minus. Naspram stalnog minusa ti je plus iz kompijutera. E sad moguće da je tebi kompijuter ispravan, a da je igubljena masa ili kontakt plus. Zato proveri sve te žice možda je samo osigurač ako nema kontakt plus možda je masa izgubljena. 

ne znam koje su boje žica mogu ujutru da pogledam,ali neverujem da je isto pošto je tvoj tipo 16v, a moj 8v. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronasao sam semu releja i osiguraca:

Pages_from_fiat_tipo_and_tempra_service.

a) relej pumpe

b)relej injectora

c)osigurac lambda senzora

d)osigurac pumpe za gorivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne ne moj je tipo 1.6 66kw 2 bregaste ali ima 8 ventila po 4 na svakoj bregastoj,malo je cudno ali tako je... hvala brate na pomoci uspeo sam resiti i radi sada lepo,samo je osigurac bio pregoreo, jos jednom hvala vam na pomoci :)


evo ovakav je motor kod mene
http://www.fotothing.com/photos/4c2/4c26cfbaac230d771711e9de275d430c.jpg

 

i da lineko mozda zna od vas gde se nalazi senzor temperature motora na ususnoj grani?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...