Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Retrovizor je odvaljen ,prošle godine mi se desilo isto i ta igranka me došla 30 000 din u ovlascenom servisu(8. mart i neko mi spucao retrovizor,žašto ne znam iako su mi "drugarice" iz kafića pored kojeg sam pakirao bile najsumnjivije,ja sam bio sa ženom tako da nit sam im nesto dobacivao,komentarisao itd :o )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije zbog trotoara, auto je parkiran na mestu gde svi parkiramo.

 

Nego, da li neko ima probleme sa tockicima na volanu, za promenu stanice?

Cesto mi se desava da se jako lose ponasa, umesto da promeni stanicu ili pesmu, on reaguje kao da sam ga stisnuo i promeni src, sa radia na media i obrnuto.

To traje duze vreme, bas sam ga testirao, nisam ja kriv i nespretan :-) nesto je do prekidaca...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za GP ima, ali ne zbam za vase komande kako se rasklapaju. Na GP se samo "cupaju" iz volana, kako znas i umes, a da ih ne ostetis. Posle je lagano, otvori se na kopcice plasticne, alkohol i stapic za usi i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nema sta da se cisti na autu od 50,000km.....da si masnim rukama vozio non stop pa se ne bi zaprljali

Losa je konstrukcija dugmica tj njihovog rada i nema sta drugo. gore i dole pojavacas/smanjijes a na pritisak mute. a razlika izmedju gore/dole i pritiska je 60stepeni pa kako i da ne omasis...tj pritisnes malo jace na gore i on ode u MUTE...ili ako je desna strana dugmica ode u Source.....mozda se meni ne desava zato sto vise koristim dugmice na radiJu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, jutros sam pokusao da upalim auto i na kontakt su sve sijalice pocele da trepere ili se ne pale uopste. Komp isto. Odbija da vergla.
Da li je neko imao alican problem?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

P. S.
Iskopao sam temu o akomulatoru. Mislim da je u tome problem.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo danse nadovezem na temu, auto je poklonjen ocu a uzet je polovni 500L Cross 1.3 dizel.
U odnosu na 1.4, ovaj dizel je mnogo startniji i ima bolja medju ubrzanja. Interesantno, menjac je mnogo precizniji.
Imam utisak da je unutrasnjost za klasu bolja. Nekom se nece svideti kombinacija boja, crna crvena unutra.

 

slk05.jpg slk06.jpg slk077.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema bas poente u lakoci voznje porediti matori atmo (FIRE) i relativno nov turbo (MultiJet), slicnih zapremina...

U oba su isli FPT-ovi menjaci, u 1.4 je isao C514.6, u 1.3 C510.5 . Minus mu je nedostatak 6. brzine (ako jos uvek guraju taj).

Sa srecom i sa ovim, da te lepo sluzi ;) ! Pisah vec da mi ove novije verzije vrlo lepo izgledaju, enterijer pogotovo. U odnosu na pocetak produkcije.

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poredim vise kao vlasnik oba i iznosim impresiju. U pravuu si, nema smisla porediti.
Auto je dosta napredovao, steta sto nije popularniji.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Unutrasnjost. Ukupni utisak je da je unutrasnjost bolje resena nego kod starog. Neki materijali su losijeg kvaliteta, kao na primer presvlake na sedistima i u vratima. Ostalo je dosta bolje. 

 

slk01.jpg slk02.jpg

 

Jedno pitanje, imam utisak kao da nesto u autu ima luft. Kad krenem, dam gas u toku voznje, nesto kao da klizne nazad, to je samo utisak, ja u realnosti samo cujem blag udarac i osetim u menjacu. A kad pustim nogu sa gasa, isto se oseti. Hocu da vozim auto kod majstora ali me bas kopka sta moze da bude. Ostatak automobila je utegnut, pri vecim brzinama ne podrhtava, ne cuka... Sve ok.

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako nije tajna, koje je godište i koliko si platio? Mlad auto i malo prešao a već promenio vlasnika?!

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/20/2020 at 8:56 PM, debelizmaj said:

nesto kao da klizne nazad

pa jel imas nesto u gepeku? il ispod one ploce da se pokrece...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da napravim review:
Oba 500L su u porodici i krvnicki se arce.
1. Zuti Trekking 500L 1.4 2013 je pre dve godine preuzeo otac i vozi ga kao sluzbeni auto. Firma se bavi geodezijom i auto se ne stedi. Manje zadnje sedište je izvadjeno i uneti su instrumenti. Autu je ugradjen gas i 90% vremena se tako vozi. Bez problema.
2. Crveni Cross 500L 1.3 2018 (ili 2019) vozi supruga koja radi u Smederevskoj Palanci i svaki dan prelazi 160+ km. Zena ga obozava, za razliku 1.4, ne mora toliko da salta, dovoljno elastican, dovoljno jak, super trosi, pregledan, super oprema.

Ja sam najvise na skuteru i bajsu a bas ako zatreba imam Ford Kuga 2.0 TDCI koji me mrzelo da predstavljam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuga je 2017 godiste, kupljen sa 155000 na satu u AK Autoland.
Nemam reči, zeleo sam da kupim Renault Kadjar ali je ovaj automobil za klasu ili dve utegnutiji od svega što je tada bilo u ponudi za taj budzet.
Oprema je Titanijum. Koristila se za duza putovanja. Isli do Visa i nazad, Rikeka i nazad i Ohrid u ovih 6 meseci.
Tih, stabilan...tempomat na 140-150 i krstari..
Gepek bi mogao da bude malo veći, ali boze moj.

Prvi duzi put, do ohrida, je krenula da se pregreva na autputu u Vranju. Crko termostat u zatvorenom a spoljna temp -9 :D I to je to od problema. Nista ne krcka, ne suska...
Motor je pezoov, 2.0 dizel sa 150 konja. Prosecna potrosnja po bordu mi je 7.5.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...