Jump to content
FAS Goran
Bibi

Fiat 500L - krađa ratkapni

Recommended Posts

Obavestio sam nekoliko sajtova, i dobio odgovor da nista ne mogu da ucine bez naloga!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao interesantnu kradju radkapni pre par godina na starom autu Tipu, i to kradja najobicnijih radkapni koje mogu da se kupe bilo gde 4 za 1000 din i manje...elem, sneg je bio i zima ja parkirao na kraju parkinga zgrade u kojoj sam ziveo u to vreme u Kragujevcu, i bukvalno mi je auto bio poslednji u nizu na parkingu a sa desne strane auta je bio ogroman smet snega 1,5 m od ciscenja pa je tu bacan sneg a leva strana auta bila slobodna, a tog doktora je verovatno mrzelo da gazi toliko dubok sneg i kvasi se ili sta vec pa mi skinuo radkapne samo sa leve strane auta na kojoj nije bio sneg...posten covek dve meni dve njemu...:D

Edited by M-a-r-k-o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se upišem i ja. Pokušao neko da mi skine čepove sa alu felni, ali nije uspeo pošto sam ih zalio dvokomponentnim sa unutrašnje strane. Video sam da je probao i prednji i zadnji točak sa desne strane ali nije uspeo. Nije ni oštetio mnogo, jedva da se vidi. Provalio sam da je čačkano jer se naslonio na auto, a auto mi je, fala Bogu, štrokav do bola, pa je ostao trag. :D Baš mi je drago što se isprljao, nek ide tati da skida čepove.

EDIT:
Mada mi auto nije 500L, al ajde.

Edited by Bogisha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zapravo lik ima dosta cepova i ratkapni, i to po 3 komada :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bar je extra povoljan,da ti bude zao da ga polomis kad ga uhvatis :D


kp_lopov.png kp_lopov1.png kp_lopov2.png

 

Sad vidim medju oglasima i komplet knjiga za FTN.Skolovan covek,odmah se vidi razlika,nije kao one barabe sto traze 30-40 eur za komplet cepova :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da prijavim da sam ušao u klub,i Kakanom su skinuli ratkapne.Moram da in čestitam jer je sve obavljeno za 3-4 min dok sam otisao do apoteke  :unworthy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pospi ratkapne staklenom vunom,jes da neće da spreči krađu al će zato da se češe.

Edited by Kaniđa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dva puta su nestajale ,doduse sa Stila,aluminijumske felne.E sad je radio silikon..A kako cu ja da ih skinem kad bude trebalo,videcemo..Ali nema kradje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

na sledeci nachin osigurao sam auto,tj. ratkapne & tochkove.

 

1. full kasko ( 282 EUR ).

2. sigurnosni zavrtnji.

3. el. vezice ( 4 komada po tochku).

4. obelezio ratkapne ali sa spoljashnje strane.uzeo plasticni shablon u obliku kruga,( malog prechnika  ali dovoljno velik  da se vidi crna tachka kada se pridje ratkapni na 1 m), stavio shablon na ratkapnu i poprskao auto-lakom ( pre toga sve lepo zashtitio ). sachekao 10 min.da se osushi & vratio ratkapne na tochkove.

 

dotichnu crnu tachku moguce je obrisati uz jaka hemijska sredstva koja nagrizaju i samu ratkapnu.

 

drugo  najjeftinije obezbedjivanje od kradja  ratkapni izgledalo bio ovako:

da ih namerno zagrebete ali sa spoljashnje strane :)

takva ratkapna teshko se prodaje, ili ako se proda cena je bash bagatela (sumnjam da ce neko rizikovati ili da mu  se isplati cela akcija, kradje zagrebanih ratkapni  ).

 

 

PS

sl.korak mi je dobar alarm.

Edited by lapobb

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako mislish na zajednichke garaze ili podrume,verujmi i tamo se itekako krade.

moja poenta da  baraba  shto pre uvidi/vidi, da je ratkapna oshtecena (zagrebana).

 

PS

uostalom bushilicu & burgiju od 3 mm u ruke.izbushiti 3 rupice jedne pored druge npr. na ratkapnu.

takvu ratkapnu sigurno niko nece krasti ili kupiti. ;)

Edited by lapobb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...