Jump to content
FAS Goran
Milos911

Moj puntiša (Fiat Punto 1.2 16v elx)

Recommended Posts

Auu rekose da se sa plindzom svecice menjaju svakih 10000-15000, tako da si ga dosta terao :D

 

Inace namucih se juce da nadjem svecice, ovi u kitkomercu se zaebali pa mi nudili pogresne svecice, pa mi u drugoj radnji nadjose po katalogu neke od 600din. Kazu svi panduri voze puntise kao sto je moj, to su te. I onda kod majstora prc, dvokrake. Al bio sam u frci, pa reko stavljaj pa ako budu zaebavale menjacu... Rade ok za sad.

Inace zamena svecica i ciscenje map senzora - 300din. Volim svog majstora :D

 

Inace  u poslednje vreme sam se osecao kao Stevo Zigon:

"Ovde se radi o ozbiljnoj stvari" :D :D :D

Kad krenem da objasnjavam da mi auto cudno radi, ubrzava i vuce, svi me gledaju kao budalu (posto deluje kao da cepidlacim). I juce ga majstor proba, i kaze stvarno slabije vuce.

Moguci simptomi (ne samo za vucu nego i cudno ubrzavanje): rastelovan leptir gasa (ovih dana idem da mi kalibrisu, ali ako se snadjem za $$$ kupicu onu drugu dijagnostiku sto moze da kalibrise pa sam odraditi), prljave dizne (malo verovatno, kod ovog mog ciscenje 5e po dizni), lose zupcenje (ovo do sledeceg velikog servisa nece da se sredjuje).

 

Uglavnom problem nije veliki (a vecinu vremena i neprimetan), ali znate ono, hocu da mi sve bude savrseno :)

Edited by Milos911

Share this post


Link to post
Share on other sites

povezem ja jedan dan sa posla kolegu mehaničara i nešto mi kao "cakće" u kabini, rekoh šta li ovo cakće, da nije neka plastika dobila lufta pa da dotegnem, a on mi kaže "trebao bi ti malo da posetiš psihijatra da ti prepiše neki lekić, da vidiš kako posle neće ništa da ti cakće"  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad je takav mene bi poslao na šok terapiju odmah  :laughing: Inače, moraću da napravim tepih za pregradu za naočare pošto me izluđuje mobilni jer volim tu da ga držim, a škripucka kao lud kada se stavi u tu kaseticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da se pohvalim, narucio sam menjac sa sportinga, ako sve prodje po planu u ponedeljak - utorak se vozimo sa 6 brzina :thumbsup:

Edited by Milos911

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi imam problem :/

 

Nesto mi se menjac cudno ponasa, kad saltam brzine ide prva-druga-treca-cetvrta-peta i onda hoce i u sestu da udje :D :D

 

Ovo je pokusaj da se nasalim i pohvalim, ubacio sam danas menjac sa sportinga :D

 

Ide puntisa kao blesav sad, ono kako je pre vukla druga sad vuce treca na vrh gasa. I uopste sad u svakoj brzini kao da je drugi auto, uvek lepo poteze :D

 

I da ne bude sve tako belo, muci me opet ona knedla sa plinom. Bio kod plinadzije, stelovali, ma nema sanse. Trese kad se dodaje gas i trese kad se pusti gas. Klapna ociscena. Uradjena autokalibracija. Sutra cu da odem na dijagnostiku pa da uradim i kalibraciju pomocu nje, pa i ako to ne uspe jedino da jurim nekoga sa istim puntom da zamenimo svecice na sat-dva da vidim da li je do njih (ako ima ko iz uzica i okoline voljan da probamo, neka se javi ;)... Ako nije ni jedno od to dvoje ja ne znam sta da radim :/

 

I jutros platih kaznu za pojas, zadnje im bilo:/ Kaze pandur vezite deco pojas veliko je 5000din, devojku 2 puta u grad da izvedete. A ja mislim jbt to mi je skoro pola menjaca :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa, kolega, pa polako ga ti Sportingujes!  :clap:  Za tu kedlu ne znam sta da ti kazem. Ako je sva struja u redu, onda ima tu nesto oko TNG ubrizgavanja. Brzo ces ti to da resis kako si uporan. 

PS. Ako ti je za utehu i ja skoro platio 5500 za nepropisno skretanje iz trake gde samo bus sme da skrece. Sto ti kazes, ode mi pola zatamnjivanja stakala :rant:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma skroz druga... Onde gde se pre gusio drugom, sad trecom onako 'ladno izlazi. I uopste auto ima bas mnogo vise snage u svakoj brzini, prima gas ono bas bas dobro... I sto je najbolje, po bordu mi je ranije bilo 10.5km/L (i bilo je priblizno tacno), sad je skocilo na 17km/L na otvorenom(Uzice-Zlatibor), a gradska 15km/L. Deluje mi bas nenormalno velika razlika, provericu kad budem sipao sledeci put...

Uglavnom, ovaj menjac je pun pogodak za ovaj motor, i onako je bio relativno brz, sad je prava mala zujalica (uz Zlatibor 120km/h onako sa veoma malo navlacenja, sto mi je prilicno dobar rezultat sa obzirom na konstantan uspon i 1.2 motor)  ;)

 

 

SikterBre, ma svecice sam sad stavio neke dvokrake, pre mozda 500-600km, bio bas u frci i uvalili mi u prodavnici (nisam ni proveravao, samo trazio po katalogu), a za kablove mi je majstor rekao da su ok. Sad cekam da nadjem nekoga sa istim ili slicnim puntom, da pozajmim i jedno i drugo jer mi je ovako mnogo da dajem ~5000din za nove svecice i kablove ako je razlog "mozda su oni" :/ Isto me je zaebavao i sa starim svecicama, iako doduse one mozda i nijednom nisu menjane...

 

Ne znam, nisam pametan. I ja tipujem na ubrizgavanje plina, kao sto gile rece. Al plinadzija se uhvatio za kalibraciju klapne gasa pa cu to prvo da uradim (ja sam radio autokalibraciju al ono ne mogu da se natezem sa njim pa cu ici na dijagnostiku)...

A vidis odmah sam se setio tebe sikter da pitam (a i ostale) :D, vezano za ovu klapnu: kad dodajete gas recimo na leru, i ako odmah potopite papucicu, jel mu treba malo vremena(recimo pola sekunde) da odreaguje i primi gas? Cini mi se da sam negde citao da je na svim punticima tako?

 

E i jedna slika od neke ranije posete majstoru, bas se pogodila lepa situacija (nije mogao da skida prethodnog punta sa dizalice pa sam se zavukao ispod):

IMG_20140117_164446.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravo da ti kažem nisam nikad obraćao pažnju na to, možda postoji neka rupa, ali je ja iskreno nisam primetio :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad radi na benzin kod mene reaguje trenutacno, a na plin ima ta rupa kako rece Sikter. Povecanje i smanjenje  broja obrtaja je na benzinu lepse i linearno u odnosu na rad na plin. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega narucio, pa sam morao da odradim :)



 ja prvo sto bi uradio je jedno jako jako dobro poliranje .

IMG_20140321_155944.jpg IMG_20140321_155955.jpg  IMG_20140321_175043.jpg IMG_20140321_175101.jpg

 

Ispalo dobro? :)

Edited by Milos911

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dusa me boli kad gledam ove slike gore, sve sredjeno i danas mi se kreten sa dzetom popreci na sred puta, udarih u njega i u zardinjeru sa leve strane :/ Steta se vidi na slikama, majstor trazi 120e da sve sanira... Mora da farba celu levu stranu i branik, mada ja gledam da kupim nov branik (ima za 2000din) pa njega prefarbam...

IMG_20140417_183133.jpg IMG_20140417_183145.jpg IMG_20140417_183153.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

E baš bezveze.  Probaj da nađeš na otpadu iste boje branik, skini stari i stavi taj drugi a ovo na vratima bolje ne diraj ništa. Možda i pukne farba kad neko bude pokušavao da ih ispravi pa napraviš sebi pos'o bez posla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za branik i planiram tako nesto, mada tesko da cu moci. U blizini Uzica ima samo jedan fiat otpad, pa lik lupa nenormalne cene (pomenuh ranije 1500din za onu plastikicu sto drzi filter ventilacije)...

A za vrata mislis da ne diram nista sam, ili uopste? Hteo sam sam da skinem tapacir i izbijem ulubljenje (ali si me pokolebao pa necu, nije vredno rizika), a sad kad gledam mislim da bi mozda moglo da se sredi bez farbanja? Jel imao neko slicna ostecenja i kako ste ih resavali?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam imalo vremena pa da se pohvalim da sam bio vredan :)

IMG_20140425_172824.jpg IMG_20140425_174305.jpg

Uzeo sam neke univerzalne maglenke pa cu nekako da ih ubudzim, a usput cu i da sredim branik (odlucio sam da ga sam zalemim i ofarbam, ako mi se ne svidi uvek ga mogu odneti kod majstora da sredi ili uzeti novi) ;)

Edited by Milos911

Share this post


Link to post
Share on other sites

Joj cuti jedva cekam da prestane ebena kisa :/ Svakodnevna marsuta je kuca-perionica-obaveze. Pred garazom tona blata, izludeh vise :/ Jedva cekam malo lepog vremena pa da betoniram i unutra i ispred. U pm i trava i sve, ovako se vise ne moze :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok se depresiram zbog vremena i komplikacija oko registracije (ebeni atest plina!!!), resio sam da castim puntisu a i sebe:

vufer_slika_O_19320945.jpg

Cim prodje ovo sugavo vreme ima da ga ubudzim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...