Jump to content
francuz69

Sredstvo za odleđivanje stakala

Recommended Posts

Nikad nemojte odleđivati stakla na automobilu vrućom vodom

174952-staklo.jpg

Zima još nije pokazala zube ove godine, ali to ne znači da nas do proleća ne čeka čišćenje i struganje automobila od snega i leda. Led je mnogima neugodniji jer zahteva mnogo više truda, rada i vremena, ali kao i po pitanju većine drugih problema oko automobila - najbolje je ne tražiti prečice do rešenja. Kao što je, primera radi, vruća voda. Ako zalijete toplu tečnost po zaleđenom staklu velike su šanse da ono pukne, baš kao protagonisti video isečka koji možete pogledati u nastavku. U trenutku kada topla voda dotakne staklo ono će ubrzano početi da ekspandira na ugrejanim delovima. Na predelima gde se susreću topli i hladni delovi neminovno će doći do pucanja. Umesto naglih promena temperature mnogo je bolje upaliti automobil i prepustiti ventilaciji da za samo nekoliko minuta otopi površinski deo leda nakon čega će struganje biti dečja igra.

preuzeto sa - Auto Blog

Zaleđena stakla na automobilu - Evo kako da ih brzo odledite!

186790-stakla.jpg

Stiglo je doba kojem se vozači najmanje raduju - zima, sa omiljenim zimskim sportom u vidu odleđivanja stakala i čišćenja snega koji je napadao u toku noći. Što se samog snega tiče, ako nemate garažu a ni ceradu za automobil, tu nema nešto puno pomoći. Moraćete da čistite kako god okrenete. I budite temeljni, jer lako može da se desi da vam taj komad snega koji vas je mrzelo da očistite sa krova u toku vožnje padne na staklo i izazove neku nesreću. A što se tiče samog odleđivanja stakla i brava, tu ipak ima par trikova koji mogu da olakšaju posao.

Kako odlediti stakla?

Prvo rešenje je sirće. Pomešajte sirće (najbolje alkoholno) i vodu u odnosu 3:1, i tu mešavinu sipajte u bocu sa prskalicom. Preporuka je da se sva stakla poprskaju što je ranije moguće, kako bi mešavina što više bolje odreagovala. Sličan recept, koji će efikasnije delovati na led, predstavlja mešavina medicinskog alkohola (70-procentni) i vode u odnosu 2:1. Kada ovom tečnošću poprskate led, sačekajte desetak sekundi i moći ćete lako da ga skinete. Ubedljivo najefikasnije rešenje je prskanje stakala nerazblaženim 70-procentnim alkoholom u koji ste dodali par kapi deterdženta za ručno pranje sudova.

A, kako otključati zaleđenu bravu?

Ukoliko se brava zaledila, ključ polako zagrevajte upaljačem i nekoliko puta ga gurnite u bravu kako bi otopio led. Nakon minut-dva minuta bi trebalo da se dovoljno odledi da možete da je otključate. Da biste sprečili ovaj problem kupite tečnost ''WD 40'' koju ćete uveče naprskati u sve bravice. Ne zaboravite na one od prtljažnika i rezervoara. Ova veoma korisna sitnica bi trebalo da bude obavezan zimski aksesoar. Glicerin izbegavajte da stavljate u bravu, ali ga slobodno namažite na kedere vrata kako ne bi zaledila.

preuzeto sa - Auto Blog

Ukoliko sam dobro razumeo problem su sva stakla a ne samo soferka. Ali sto se tice soferke ja sam koristio zimsku tecnost za prozore naprskam brisaci krenu da rade i vec u drugom prolazu skinu led

AAuE7mBN4mZtDDRbY7B9nAqTtSapG_soU_O6V7JH AutoShopMagazin video: Odmrzavanje i odmagljivanje

Od 01:00

Svake godine kupim sprej za odledjivanje i ove se izglupiram i kupim ovu tecnost K2,ne da smrdi nego je malo falilo da povratim.

K2-Alaska-Max-770.jpg

Svi ti proizvodi K2 su glupost,ono čudo za krpljenje guma pogotovo. I sonax je počeo da škrtari sa kvalitetom

K2 spreju za odleđivanje (dakle baš spreju, ne ovoj tečnosti sa pumpicom) baš ništa ne fali, više neko ok.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Ja sam imao iz Tempa / Metroa neko domaće crveno sredstvo za odledjivanje, odlicno je radilo. Ostao pre neki dan bez istog i kupim K2 gore pomenuti, nisam ga isprobao još uvek

Sent from my 3310

1 hour ago, Mijailović P. said:

Ne bacam pare na te gluposti, doduše, auto mi je garažiran.

Pisaj po sirotinji! :D

Ja kupio u Rodi, ono sto je bilo usput. Radi....