Jump to content
FAS Goran
chikavili

Ford Mustang

Recommended Posts

06-2015-ford-mustang-1.jpg

 

Pre 5 sati je predstavljena nova generacija Mustanga za 2015. godinu

Vise informacija ovde: http://www.autoblog.com/2013/12/05/2015-ford-mustang-official-photos-reveal-info/

 

03_2015_ford_mustang_1.jpg 05_2015_ford_mustang_1.jpg

 

 

Edited by neshaoct
popravio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizajn je perverzija, bas opravdava naziv Muscle Car. Pitanje je samo da li su Ameri naucili da prave auto koji se lepo ponasa i u krivinama a ne samo na pravcu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Generalno, tesko da jesu :D

Mada i za aktuelnu generaciju Mustanga kazu da je mnogo bolji sto se toga tice od starijih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obzirom da cene kreću od 25.000 USD, nešto sumnjam u preterani kvalitet...

 

Pa oduvek je cena Mustanga kretala od 25K $

Samo nemoj da gledas cenu u USA, nije za poredjenje. Pogledaj ostale Americke automobile kako im se krece cena tamo. Tamo je potpuno druga filozofija i pravljenja i formiranja cene. Inace, kod njih se obicno isticu osnovne cene, bez dazbina.

Americki automobili nemaju previse elektronike, raznih sistema zastite, bezbednosti i slicno. Drugaciji su im zakoni. Sve je prilicno jednostavno i svodi se manje vise na mehaniku. Motori su univerzalni i ugradjuju se u mnoge modele i tako to. U svakom slucaju, nema razloga da taj auto u osnovnoj ponudi kosta vise od 25K $

I na kraju krajeva, bole ih dupe da prave automobile koji ce da traju vise od 5 godina, nema ekonomske opravdanosti ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumes. Za amere je 25+K $ previsoka cena za auto, to je njihov nacin razmisljanja. Inace pick-upovi su najcenjeniji. Cak i polovnjacima cena ne pada. Ni meni nije sve to bilo jasno dok ih nisam upoznao i dok mi nisu objasnili. Druga stvar je sto se auto poput Mustanga ne kupuje zbog svog kvaliteta ili funkcionalnosti, vec za "dusu" ;) Aj da pokusam malo plasticnije da ti objasnim - moj ortak vozi 16 godina starog mustaga v8 gt kabrioleta. Cesto se kvari i dok je u servisu, vozi rentiran novi nissan tiida. Kaze da je ovaj Nissan po svim parametrima bolji auto od njegovog Mustanga. Ali takodje kaze da taj Nissan nikada nece moci ni priblizno da mu izazove osecaj i kez na licu koji mu mustang svaki put izmami ;) E u tome je stvar 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pokušavam (a iskreno i ne trudim se) da ulazim u njihov način razmišljanja, ali ovo:

 

Za amere je 25+K $ previsoka cena za auto

 

 

ne menja moje mišljenje za ovo:

 

Obzirom da cene kreću od 25.000 USD, nešto sumnjam u preterani kvalitet...

 

Dakle, ne ulazim u to šta je po njihovom shvatanju "za dušu" i šta im izmamljuje osmeh na licu. Samo izražavam sumnju u neki kvalitet (koji se od takvog imena i renomea očekuje) i ništa drugo... To važi i za Challenger, Camaro itd.

Audi A7 (koji me je btw iz drugarovog iskustva potpuno razočarao) npr. u USA startuje sa cenom od nekih 64.000$

 

Nadam se da se razumemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razum ja tebe. Ali ti ponavljam da ne mozes da poredis cene americkih i evropskih automobila u americi - nije realno! A apropo kvaliteta. Najkvalietniji i najpouzdaniji automobil u americi je toyota camry. Jednog amera kome je bitno sta drugi misle o njemu, bilo bi sramota da vozi Camry-a. Onog ko kupuje mustang i slicne automobile NIJ BRIGA za kvalitet i sta ce s' tim autom biti posle 3-4 godine Tvoje primedbe su na nivou "mnogo trosi" - jeste, trosi, ali koga briga za to ;) Amer ako zeli (i moze) da se vozi u luksuznom automobilu, on kupi bmw, audi, mercedes 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali moje mišljenje izraženo u prvom postu je moja SUMNJA U KVALITET ovog auta za novac za koji se prodaje.

A polemika se razvila u smeru afiniteta Amera... :)

 

Nisam komentarisao ni da li je lep, ni kolike su mu prodajne cifre, ni koliko troši, ni kako ubrzava, ni kakve emocije izaziva... Nisam ga nikad vozio, nisam ga nikad imao, samo sam napisao svoje mišljenje, koje uopšte ne mora da bude tačno.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskren da budem,predhodnik mi je kud i kamo lepsi!

ukusi su razliciti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne verujem da ameri imaju bitne probleme s kvalitetom. Poznato je da vole da koriste i usavršavaju pojedina rešenja decenijama, što je najbolji način za otklanjanje mana. Automobili im možda jesu tehnički zastareli u poređenju s evropskim i japanskim, ali sumnjam da su nekvalitetni i nepouzdani. Dizajn, vozne karakteristike i završna obrada enterijera su druga stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ali sumnjam da su nekvalitetni i nepouzdani.

Jedini američki auto koji sam imao prilike da malo bolje upoznam je PT Cruiser, imali smo ga u firmi kao službeni auto. Ne pratim toliko američku auto industriju i ne znam koliko je PT reprezentativan i kako se kod njih kvalitetom kotira, ali jedna je od žešćih kanti koje sam imao prilike da vozim. Takodje, često se i kvario - od kontakt brave, preko elektronike, pa sve do menjača. I to sve na kilometraži ispod 100.000 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja ti kazem - ako hoces kvalitet gledaj toyotu camry. Mustang je za neku drugu vrstu ljudi


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao prilike da se vozim u Mustangu naravno zute boje i kabrio verzija :D  ( model negde da kazem oko 2005godista) i mnogo sam se razocarao. Sem toga sto ide kao lud, ostalo mi je sve razocarenje. Unutra nekako prosto sve, u voznji kao da je pravljen od plastelina...Nije za nas evropljane definitivno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ali sumnjam da su nekvalitetni i nepouzdani.

Jedini američki auto koji sam imao prilike da malo bolje upoznam je PT Cruiser, imali smo ga u firmi kao službeni auto. Ne pratim toliko američku auto industriju i ne znam koliko je PT reprezentativan i kako se kod njih kvalitetom kotira, ali jedna je od žešćih kanti koje sam imao prilike da vozim. Takodje, često se i kvario - od kontakt brave, preko elektronike, pa sve do menjača. I to sve na kilometraži ispod 100.000 km.
Eh, američki auto od 2.000ccm... na kraju ćemo stići do Chevrolet Sparka kao predstavnika :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekog ozbiljnijeg predstavnika ćemo videti jedino ako kod nas ukinu onaj nesrećni porez na luksuz. Ovako se ni ne isplati isprobavati nekog Amerikanca sa 3-4-5000 kubika i plaćati za njegovu registraciju trećinu vrednosti vozila koja sad imamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, ukusi su razliciti... meni je lep i sasvim logican naslednik po dizajnu. Nastavili su sa modernizacijom izgleda, ali i dalje zadrzavajuci vezu sa korenima.

 

Sto se enterijera tice, to je sto je, ni meni se nijedan americki auto ne svidja iznutra. Jednostavno takav im je trip.

 

Vozio sam dve razlicite generacije Mustanga koje se izmedju sebe poprilicno razlikuju po dizajnu i karakteristikama, ali jedno je bilo zajednicko - kez na mom licu koji danima nije spadao posle voznje :) Neverovatan osecaj slusati brundanje V8 motora od 5 litara i gledati preko dugacke haube ispred sebe. Pa jos ako je kabrio... 

Inace nije preterano udoban, tezak za parkiranje i polukruzno okretanje, kazaljku goriva gledas kako se pomera pred tvojim ocima, bucan na vecim brzinama (pri tome ne mislim na motor, to mi ne smeta), cesto se kvari, skupo odrzavanje i tako jos gomila mana... na koje potpuno zaboravis kada stisnes papucicu gasa :)

Definitivno nije za evropljane, odnosno Evropu,  a jos manje za Srbiju.

 

 

P.S. PT Cruiser je *ovno od automobila. Pokusaj amera da prodaju auto evropljanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...