Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Da predstavim i ja mog Stila :) druzimo se vec mesec dana pa je red da se pojavi i ovde:

 

Stilo 1.2 16V, 6 brzina, 2002. godiste, active oprema sa manuelnom klimom, benzin, bez plina za sada. Presao 102 000 km, kilometraza da li je prava ne znam, Laki posle dijagnostike kaze da moze da bude po stanju. Lepo ocuvan i spolja i iznutra. Uradjen mali i veliki servis odmah po kupovini, spreman za voznju, ostaju da se sredjuju sitnice, sminka, prednje lajsne, oznake na zadnjim vratima, rucica menjaca, ratkapne na ovim zimskim gumama (Pirelli 195/65R15 m+s) za kasnije cemo videti na cemu ce da budu letnje gume. Od posla ima jos da se ugradi senzor za airbag u suvozacevom sedistu, boljka svih Stila ovog godista i sredi motorcic za nivelisanje prednjeg desnog fara, koji je verovatno skliznuo sa navoja.

 

cxcb19920.jpg  cxcb19921.jpg  cxcb19922.jpg
 
cxcb19923.jpg  cxcb19924.jpg  cxcb19925.jpg

 

Udrite  po komentarima ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar stilo, hvale mu samo al. felne i tamna stakla, po meni. Kako ti se cini 1,2 u stilu? Ja sam hteo da uzmem stilo sa bas tim motorom ali mi je ispao ovaj jtd..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zatamljena su zadnja bocna stakla i staklo od zadnjih vrata. Alu felne na zimske gume nece ici, mogu samo neke fine ratkapne, za leto cemo videti koje ce uopste gume da budu na njemu, 15", 16" ili 17" :) naravno sa alu felnama :)

Sto se tice ponasanja ovog motorcica, ja sam sasvim zadovoljan, posto mi auto uglavnom treba za grad, ne treba mi nista jace. Moze da povuce, bez brige. Jeftin je za odrzavanje, nema sta da crkne, nema plivajuci, nema turbine, nema pumpe viskog pritiska. U svakom slucaju, vrlo isplativ auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlican je, cuvaj ga samo.

 

E bas se lomim da li da uzmem takvog JTD-a ili sa motorom kao sto je tvoj, veci i jaci benzinci me ne zanimaju, sto zbog potrosnje, to i zbog jebade sa TNG-om.

Edited by Ivan BG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije sve u potrosnji, posto je slicna. Sa JTD-em imas vece uzivanje jer je turbo dizelas pa su ubrzanja bolja, veci obrtni moment, ali se to vaga sa skupljim odrzavanjem i vecom registracijom u odnosu na 1.2. Pa sta ko voli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega dobro nam dosao :)

Vise nisam jedini sa tim motorom na forumu :blushing: stiglo i meni pojacanje u moru ovih ultra,giga,turbo dizela :laughing:

 

Auto je odlicno spolja ocuvan,za to godiste mislim da bolje nije moglo :thumbup:

Zapazio sam i da ima sus pleh i dobro je ako je tako.

 

Mislim da nisi uopste pogresio sa izborom motora.

Potrosnja minimalna,6 brzina i dobar prenos,registracija mala,servisi takodje,delovi povoljni,sve u svemu i vise nego isplativo.

Jaci motor za grad ne treba,na auto putu ja ga vozim izmedju 120-140 najopustenije dakle i tu je dobar,najveca mana su medjuubrzanja i preticanje na magistrali gde je potreban jaci motor.


Koliko je trajala potraga?Da li je uzet na placu ili od vlasnika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš lep Stiliša! Da te u zdravlju služi i da se lepo navozaš sa njim :)

A što se gradske vožnje tiče ja odavno želim neki mali motor sa što više brzina. Lepo ubaiš u 4. ili 5.brzinu, potrošnja smešna i uživaš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zao mi je sto nisam nasao lepo ocuvanu Alfu 147, imao sam bas jako dvoumljenje oko 1.6TS-a i JTD-a, i nijedan primerak koji sam trazio (5V, crna ili crvena) nisam nasao u Beogradu. Onda je lista prosirena na Focusa, Stila, Punta, Fiestu i Bravo (samo poslednji model 2001.). Punto i Fiesta su otpali jer su imali istu cenu kao i Focus i Stilo, kao i Bravo, iako mi se polozaj sedenja u Bravu mnogo svideo. Ostao je bio Focus i Stilo, isao, gledao redom, opet nisam nasao Focusa TDDi po prihvatljivoj ceni, naleteo je ovaj Stilo 1.2 koji je negde podsvesno bio prvi izbor pre par meseci kad sam iscitavao Fiatov forum natenane :)

Dosta ljudi se plase da li je 80 konja dovoljno za ovu karoseriju. Auto sasvim lepo vuce, ima kratke prenose.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste,ima kraci menjac i kao sto je neko rekao vec,po gradu i nema neke razlike da li je 80 ili 115 ks...odlicno ide i taj od 80 konja. ;)

Inace,odlican autic,u zdravlju da ga vozis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sale, to je bilo poredjenje 80 i 115 konja, ali turbo traktorskih :) .

I ovaj je sa tom konjazom, ali benzinac atmosferac, cini mi se da mu je torque samo 114 Nm (naspram 196 Nm kod 80 KS dizelasa koji je uz turbo jos i 1910 ccm).

 

OK je to sasvim za grad. Ali vec za neku zahtevniju voznju na otvorenom putu, preticanja, voznju pod klimom ili opterecenjem postaje malo problematicno, ipak je to auto od skoro 1,2 t (sa tim motorom).

 

I da, nek je sa srecom masina!

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prazan ima 1065 kg

 

Inace i ja sam imao izbor izmedju alfe 1.6(bez varijatora) i stila 1.6

 

I dobro je sto nisam uzeo ni jedno ni drugo :laughing: Sa ovim autom sam prezadovoljan u svakom pogledu.

Govorim o mojim trenutnim potrebama i mogucnostima.

 

Auto samo treba redovno odrzavati,slabasan je motor i uvek mu se mora dati ono sto trazi i dugo ce trajati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo, bacih pogled u fabricki Manual, kaze 1.2 spreman za voznju (sa svim tecnostima bla, bla) 1090 kg, a Dynamic verzija 1135 kg :w00t: .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.6 sa TNG 1380 kg :huh:,tako bar pise u saobracajnoj.

Jel moguce da je tolika razlika? A sa vozacem ravno 1500 kg

Sent from my PMP5097CPRO using Tapatalk 4

:D

Edited by gogi1101

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ostade mi otvoren dokument - za standardni 5v 1.6 kaze: 1205kg, a Dynamic 1250 kg.

Sto se vozaca tice, ako je visok jedno 205 cm, to je skroz OK ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari, ovo je predstavljanje auta, a ne vlasnika :harhar: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas fin Stilo, a sto je 1.2, bas te briga samo lagano.  a taj motor je ipak pouzdan i provjeren.

 

p.s:  Gledao sam ljetos jednog spustenog Stila sa 17 tockovima, napucanog,koza klima sve,izgleda kao 2.4 20v  ,a lik kaze ovo je 1.2 :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...