Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
petros

Lancia Lybra - zadnje opruge

Recommended Posts

Pozdrav svima.. Ja sam novajlija i sa lanciom i na forumu.
imam nekoliko problemcica sa autom,a jedan od njih je...
kad sam kupio auto bivsi vlasnik mi je rekao da treba da menjam opruge. kupio sam druge-polovne,ali mi je i sa njima auto bio mnogo nisko cim malo natovarim auto. na neravnini zaskripi.odnosno gume dodirnu sasiju. zvao sam coveka u sapcu,poslao mi je druge opruge. ALI I SA DRUGIM MI SE AUTO ISTO PONASA--sta da radim,pitanje je sad :(
da li je neko nekada imao slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Verovatno je problem sto su svi ti automobili po otpadima zgazili more kilometra, jer da su bili ok mozda bi bili i ocarenjeni. A koliko je to "malo" natovareno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže tebi treba Pasat lubeničar iz 1987. godine, e taj može svašta da ponese u gepeku.

 

Libra je zamišljena kao auto za gospodu menadžere a ne za teško rintanje. 

 

Najgore što može da se dogodi nekom automobili jeste da mu cena padne mnogo nisko i tada počinju da ga kupuju ljudi kojima nije prvobitno bio namenjen (ovo je izvorno neko rekao za BMW M3, valjda onaj Clarkson). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo prvi put čujem za Libru. Zapravo, glavno pitanje je šta podrazumevaš rečenicom "malo natovariti auto"

Kad cela moja porodica sedne i natovarm gepek za put, dakle, torbe i koferi, ima još oho-ho prostora između točka i kabine.

 

Već dugo pratim ovaj forum, ali za ovakav slučaj nisam čuo. Tim pre što su i zamenske opruge "slabe"

Share this post


Link to post
Share on other sites

"malo natovarim" kada sedne troje,čak i dvoje ljudi. bezo obzira da li u gepeku imam išta.
A vlasnik odpada kod koga sam kupio,kada mi je slao druge,rekao mi je da kada vidi da mu doteraju lanciju koja je legla nece da je uzme. jedino ako on ne govori istinu,pa su mozda i prve i druge toliko istrošene..
da li postoje neke gumene stvarcice koje se stave ispod opruga? zaboli i mene kad zaskripi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druže tebi treba Pasat lubeničar iz 1987. godine, e taj može svašta da ponese u gepeku.

 

Libra je zamišljena kao auto za gospodu menadžere a ne za teško rintanje. 

 

Najgore što može da se dogodi nekom automobili jeste da mu cena padne mnogo nisko i tada počinju da ga kupuju ljudi kojima nije prvobitno bio namenjen (ovo je izvorno neko rekao za BMW M3, valjda onaj Clarkson). 

 

Potpuno je svejedno za koga je taj auto zamišljen, da li za gospodu menadžere ili za babe sa pijace, ne sme da potone kad sednu dve (pa ni tri) osobe nazad, to znači da nešto nije u redu. Zadnje vešanje Libre je konstrukcijski odlično, za razliku od recimo Alfe 156 karavan, koja leže kad staviš laptop u gepek, čak i kad je sve 100% ispravno.

 

Ili su ti amorti loši, opruge neodgovarajuće, šolje aftermarket... Može biti svašta.

 

Meni brava sa troje ljudi nazad i prepunim gepekom ne legne toliko, upadne malo guma u rub i to je to, ali nikakvo češanje, nikakvo plivanje, sve kako i treba da bude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa mojom Lybrom radim i tovarim je svirepo. Neki od vlasnika Lybre bi se najezili kada bi videli sta ja natovarim u taj prelepi auto, skupili se i komisijski mi oduzeli kola bez prava zalbe :)

U pitanju je alat, građevinski materijal, itd... Lybra sve to nosi lepo. Jednom sam iz B.Baste poterao na Taru jedno 1/2 tone kamena za fasadu. Tada je bila legla do onih guma odbojnika, ali cim sam izvadio kamen sve se vratilo na staro. Lybra jeste prefinjena dama, ali nemojte se zavaravati, ume ona lepo da ponese.

I danas, posle 4 god mog maltretiranja, jos se drzi.

Mislim da si ti dobijao sve izraubovane federe. Probaj da uzmes gantz nove, originalne federe, da vidis kako ce se onda ponasati. Po mom iskustvu ona moze da ponese lep teret bez nekog znacajnijeg "leganja"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako "legne" sa troje ljudi na zadnjoj klupi, bez ičega u gepeku, to je onda definitino loša opruga. Nema druge. Loši amortizeri se drugašije manifestuju, kao i loše šolje amortizera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Vam Veliko...
Pogledacu cenu novih opruga mada sam cuo od predhoodnog vlasnika da su papreno skupe. Hvala u svakom slucaju,potrebno mi je bilo iskustvo drugih sa Lybrom odnosno mojim problemom.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 12/7/2013 at 5:04 PM, petros said:

"malo natovarim" kada sedne troje,čak i dvoje ljudi. bezo obzira da li u gepeku imam išta.
A vlasnik odpada kod koga sam kupio,kada mi je slao druge,rekao mi je da kada vidi da mu doteraju lanciju koja je legla nece da je uzme. jedino ako on ne govori istinu,pa su mozda i prve i druge toliko istrošene..
da li postoje neke gumene stvarcice koje se stave ispod opruga? zaboli i mene kad zaskripi :(

Taj problem ima moj ujak na taxiju, dvoje kad sednu padne mu ceo auto, menjao je ceo trap i 3 puta opruge i isto se desave, a stavio je nove amortizere, sada trazi druge opruge jace, zvao je nekog coveka okolina Beograda mozda Ostruznica ili tako nesto, covek radi samo trapove, kaze da je stavljao druge opruge jace svim taxistima, cena je 60e kod njega. Sta si ti na kraju uradio? Hvala pozdrav :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ovo ti nije dobro, meni je Lybra pomogla u selidbi, prevozila kompletnu kučicu za vrt u dijelovima, perilicu suđa, hrpu stvari, stvarno nikada nije tako sjela. Stoga pogledaj što se događa ili si nabavi nove opruge (daju se prema specifikaciji i napravit). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...