Jump to content
FAS Goran
Deda Jung

Fiat 500L - alu felne 16-ce / 17-ce / 18-ce?

Recommended Posts

Pozdrav svima. Mogu li felne od 18 inča na fiat 500l? Ako mogu, koji profil gume, tj. dimenzije mogu maximalno da budu na ovakvoj felni. Hvala.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Au. Koja cena za nove gume. Od 180 evra po komadu pa naviše. Totalno ludilo. Mislim da ću da preskočim ovu varijantu. Dobre su moje čelične 16, štaviše odlične.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da moze ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=-rxAg5Xmtmk

 

https://www.youtube.com/watch?v=T8lliUSGYHc

 

 

SEMA concepts (2013)

Two special versions of the 500L were unveiled in 2013 SEMA Show with a "surf and turf" theme.[13][13] The 500L Adventurer is a version of 5-seat Fiat 500L with bright white body colour, with Mopar roof rails and a roof basket, and many other accessories from the Mopar range. The 500L Thalassa is a based on the Fiat 500 Beach Cruiser from 2012, with bright orange body work and 18" orange wheels and other Mopar accessories.[14]

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Fiat_500L

 

 

Mopar 

 

cxcb10400.jpg  cxcb10401.jpg
 
cxcb10402.jpg  cxcb10403.jpg
 
cxcb10404.jpg  cxcb10405.jpg

 

 

 

Malo da privuku pažnju. Mopar je pripremio modifikovani 500 L za SEMA 2014. koji se održava u Las Vegasu.

 

Fiat_500_L_Custom_1.jpg Fiat_500_L_Custom_2.jpg fiat_500l_custom_concept_interior_photo_

 
fiat_500l_custom_concept_photo_643948_s_ fiat_500l_custom_concept_photo_643949_s_ fiat_500l_custom_concept_photo_643950_s_

 


@ Zhorz kakve si ovo dimenzije okacio ?Sirina 245,255 pa nije to S klasa.

 

Ovde je sasvim ok 225 sirina i nista preko toga.Dimenzija 225/45R18

Share this post


Link to post
Share on other sites

225/45/18 bi moglo da bude previsoko i sa kači. Pre bih išao na 225/40 ili 225/35/18. Nisam pri kompu da proverim šta od navedenih dimenzija postoji, koja su odstupanja i koje su cene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ja sam po kalkulatoru, od + do - 0.4% a sad da opet racunam tvoju dimenziju.....sitno mi  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Računaj kad ja ne mogu.

Nepisano je pravilo da kada se felna zameni broj većom visina gume ide dimenziju ili dve dole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze a i ne mora ;)


Ja sam prvenstveno mislio na sirinu.Da ne bih nista sire od 225.A visinu birajte kako vam je draze :)
Ova bucina 225/45R18 je odlicna.ne puna 3 mm razlika u precniku u odnosu na fabricku 225/45R17.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Umesto 225/45x17 može 235/40x18.Razlika nesme biti veća od 3% u odnosu na orginalnu dimenziju je u suprotnom dolazi do paljenja lampica za abs i esp.Iz tog razloga nemože da se montira 225/50x17 koja ima višlji zid popunjava rupu u blatobranu,udobnija je ali prelazi granicu u razlici od 3%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod novijih automobila itekako ima veze.Širina nema veze nego razlika u prečnoku nesme biti veća od 3%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kome je do udobnosti definitivno 16".

Mene jede crv da pređem na 17", mada mislim da je to potpuno iracionalno. Što zbog finansijskog aspekta, što zbog esteckog. Rupa blatobrana je dosta velika i proguta i 17".

Borim se sam sa sobom da ostanem racionalan i na 16".

Pošto smo videli da nisi uspeo da odoliš , daj nam napiši utiske tj razliku u udobnosti 16/17.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pišem kad se vratim u zemlju. Mrzi me da kucam s telefona. Ukratko razlika u udobnosti je zanemarljiva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam 17ice ali nisam stedeo pa sam pazario goodYear eagle f1 asymetric. malo preko 100e po gumi. Ali udobnost, necujnost, rolling efekat itd su fantasticni... MOja preporuka za sve koji hoce 17ice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo hvala svim vlasnicima 500l koji su mi svojim pisanjem mnogo pomogli u proteklih par meseci da se odlučim za ovaj auto :)

A sad slatke muke...

Da li uz beli krov odabrati alu-felne...sa dijamatsko crnom obradom ili dijamantsko belom obradom (level up felne). 16" su u pitanju.

U suštini sam hteo ove bele ali mi prodavac kaze da su crne lakše za održavanje i ne požute vremenom.

Vaše mišljenje i iskustva?

Hvala vam puno.

Edited by g-a-g-i

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj slike prvo :)

Šta te briga da li žute felne, uzimaš nov auto, verovatno će felne da požute kod nekog drugog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazi mu ako pozute vratices mu  :harhar:

 

daj slike da uporedimo, ali ako opet mi mora da ti odlucimo i za felne....zeni se covece!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si doplatio za beli krov onda je logično i bele felne da uzmeš. Doduše crna varijanta je u oba slučaja lakša za održavanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazi mu ako pozute vratices mu  :harhar:

 

Ih, baš me briga, već 30ak komada ima na oglasima, naći ću neki bez žutih felni :D

A koje je boje auto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

kazi mu ako pozute vratices mu :harhar:

daj slike da uporedimo, ali ako opet mi mora da ti odlucimo i za felne....zeni se covece!!!

ha ha ha ha ha ha ..... Mudro zboris Zhorz :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za početak oženjen sam ;)

Potvrdili ste postovima generalno ono sto se i meni vrzmalo u glavi.

Hvala :)

Tamno plava metalik sa belim krovom je izbor boje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...