Jump to content
FAS Goran
Deda Jung

Fiat 500L - alu felne 16-ce / 17-ce / 18-ce?

Recommended Posts

Drustvo, moze li vase misljenje?

Naleteo sam na alu felne koje mi se jako svidjaju i koje bih pazario za moj auto (500l), e sad rupe su ok 5x98, ali felna je R16 7,5J  ET30.  Znaci felna je sira za pola cola I nesto vise izbacena od originala.

Sta mislite kako bi legle na ovaj auto?:huh:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Zhorz said:

Mislim da moze bez problema....a kasnije mozes i sire fume sa nabacis na 7.5j

Npr 215 emoji41.png

Ma da, za gume to planiram, samo da istrosim ove :)

Nasao sam na nekom sajtu neki kalkulator koji kaze da ce guma 13mm da mi krene ka spolja I da ce unutra da se povuce od glavcine 1mm.

Nadam se da nece da smeta ovih 13mm vise ka spolja.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 7.5j da ti krene na spolja?

Lose si procitao/proracunao.

7.5j su sire felne tj guma ce biti strečovana, rastegnuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, Zhorz said:

Na 7.5j da ti krene na spolja?

Lose si procitao/proracunao.

7.5j su sire felne tj guma ce biti strečovana, rastegnuta.

Ne guma, felna krece ka spolja zbog sirine I ET-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da. Felna ce da izadje vise iz auta. Ali guma nece da stoji ovako, bice normalnija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pronaso sam felne samo jos da se odlucim z boju. Auto mi je beo e sad za felne molim za vasu pomoc???

 

ono sto bi vas jos zmolio jeste da mi neko napise koje velecine (mislim na te oznake felni) da kupim posto narucujem felne?

 

dakle felna mi je 16 inca a guma 205/55/r16

 

hvala unapred pozdrav?

europa silver.png

europa carbon blck.png

crne.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nije vican materiji - korisna tema: oznake i dimenzije felni, guma, komparatori setova, simulatori itd...

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/37137-fiat-lancia-alfa-dimenzije-felni-i-guma/

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iii novi problem momo ne radi promer 5/98 nego 5/100 tako da mi trebaju plivajuci srafovi i neki prsten. Da li je ovakav nacin poatavljanja u redu sa stanovista sigurnosti i performansi auta ili da nastavim dalje potragu za feknama 5/98 koje ce mi se svideti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slobodno. Plastican prsten za centralnu rupu. Npr na felni je centralna rupa 65mm tebi treba da se napravi plastican prsten sa 65mm spoljni precnik a unutrasnji na 58.1. Od pune tj tvrde plastike se radi i to je sasvim u redu. I kupis plivajuce srafove i miran si.

Cena za 4 prstena je oko 1000din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to budzenje nista. Isto ti je sigurno. Bitno je da prsten bude odogovarajuci. Da nema lufta i da felna lepo nalegne na glavcinu. Plivajuci srafovi su ok skroz i isto sigurni. Nema bojazni.

Ako je to cena za nove plivajuce mislim da je skroz korektna sa ave prstenovima.

Znam da u Nis uzimaju oko 500din za komad plivajuceg.

4 prstena idu oko 1000dinara.

Ako ti se mnogo svidjaju felne i ako imas matematike i pored tih srafova tj da ti se isplati uzimaj. Sta drugo da kazem. I srecno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, dr.dexy said:

Dobio sam ponudu za prstenove i 20 plivajucih srafova 8000 din...nije mi to preoblem nego malo mi to deluje kao "budzenje"...

Slododno stavi plivajuce srafove,drze isto kao i obiicni.Ja sam na Puntu imao felne 4x100 i plasticne prstenove 74mm na 58,1/Tako se vozio tri godine i sad se vozi covek kom sam prodao.Plivajuce srafove potrazi 

 na netu, Vracar Indjija, bili su oko 200 din/kom.Obavezno uzmi 10mm duzi sraf od fabrickog jer je deblje leziste na felni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite kako ce da utice na trap ako stavim felne sa ET27, a 500l nosi ET36? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nece da cese nigde. Jer 500l moze da nosi i R17 225 sirine, to je dosta sire od ovih 9mm ka spolja. Ili ipak gresim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ovom sajtu možeš da vidiš koliko će da utiče pored dimenzija felne i ET.

Ako je više od 5mm obavezno pogledaj iz kanala (ne sa dizalice jer onda vise točkovi - nisu oslonjeni na podlogu) i procenio - izmerio koliko je ostalo slobodnog prostora u svim situacijama, na pravcu, krajnje levo ili krajnje desno smotn volan.

 

http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma gledao sam to. Pise da 9mm ne bi trebalo da pravi problem vecini automobila.  Felne su u N Pazaru, a ja u Nisu, tako da od probe pre kupovine nema nista :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...