Jump to content
FAS Goran
Deda Jung

Fiat 500L - alu felne 16-ce / 17-ce / 18-ce?

Recommended Posts

Neverovatno, u AK su mi rekli da TPMS radi preko senzora, rekli koliko kod njih košta, a izgleda da ipak sistem radi preko ABS a. Lagano bačenih 45 evra...... sva sreća pa nisam kod njih kupio gde jedan kosta 4500 din.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ehhh prosle godine u auto MIG u Nisu bila akcija za 500l tj za nove celicne felne i nove zimske gume 195-65 po neverovatnoj ceni oko 20.000rsd. Prijatelj odma otrcao i kupio. Steta sto tada niste to otisli i uzeli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da i ove godine imaju akciju, ali je tipa 38 ili 40k dinara, ne drzite me za rec. Ali, u pitanju su 15" felne i wintera gume. Cuo sam da je  "taxi 500" uzeo kod njih po dve gume za pogonske tockove, ali zale se taksisti kako im proklizava auto, a jos nema ni 0 stepeni  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neverovatno, u AK su mi rekli da TPMS radi preko senzora, rekli koliko kod njih košta, a izgleda da ipak sistem radi preko ABS a. Lagano bačenih 45 evra...... sva sreća pa nisam kod njih kupio gde jedan kosta 4500 din.

Mozda je tacno za te modele 500l sto vecina vozi da TPMS radi preko senzora na felni a ovi jaci 1.4 T-jet i 1.6 da imaju taj senzor na ABS-su

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobio sam napismeno od AK Kole d amoj 500L 1.4 95 ks radi preko abs senzora . Neznanje njihovog radnika me kostalo 45 e,(sava sreća pa nisam kod njih kupovao senzore) inače bi koštalo 150

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošlo je oko nedelju dana od kako sam stavio Winteru i ja sam prezadovoljan kako se ponaša. Z aovih par dana bilo je i kiše i snega i temperature blizu 0. Ovo je tačna specifikacija guma: Tigar 195/65R15 95T M+S XL Winter 1. Ne znam da li ovo 95T nešto dodatno poboljšava perfomanse (znam da se odnosi na maksimalnu preporučenu brzinu i nosivost) u odnosu na druge WIntere na koje su ljudi imali primedbe, ali ja nisam primetio ništa po čemu bih mogao da primetim da su gume loše, proklizavaju...

 

Lampica za nizak pritisak u gumama se nije upalila i definitivno TPMS (ako su ga uopšte ugradili :)) ne funkcioniše preko senzora u ventilima za varijantu 1.4 95KS. Sada mi ostaje još samo da namerno ispumpam jednu gumu i da testiram da li će se lampica upaliti posle 10ak km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

TPMS na 500L 1.4 95 sistem radi preko ABS senzora dobio sam potvrdu , mene su prevarili pa sam kupio senzore za točkove. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prošlo je oko nedelju dana od kako sam stavio Winteru i ja sam prezadovoljan kako se ponaša. Z aovih par dana bilo je i kiše i snega i temperature blizu 0. Ovo je tačna specifikacija guma: Tigar 195/65R15 95T M+S XL Winter 1. Ne znam da li ovo 95T nešto dodatno poboljšava perfomanse (znam da se odnosi na maksimalnu preporučenu brzinu i nosivost) u odnosu na druge WIntere na koje su ljudi imali primedbe, ali ja nisam primetio ništa po čemu bih mogao da primetim da su gume loše, proklizavaju...

 

evo ti tema za gume i iskustva

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28085-pneumaticiletnji-zimski-iskustva/page-303#entry1289271

 

nece one da proklizavaju kada ides 40kmh...ili kada koces da stanes na semafor koji si video sa 30metara......kada se ne nadas, kada ti najmanje treba da zakocis, tada se pokazuju "dobre" gume. Nadam se da neces to doziveti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanjce u vezi alu felni

 

Gledam oglase po netu i na dosta njih piše promer rupa 5x100 i kao odgovara za fiat 500L. U pitanju su 16" felne,a zvanično ide 5x98 ako se ne varam.

 

E sad da li stvarno može da ide i 5x100 na 500L? I ako može jel se to uopšte preporučuje ili kao može ali je budž i ne valja iz nekog razloga. 

 

Inače na 1.3 mjtd sam stavio Alfine telefonke 16" kao letnji set , nikakve senzore  nisam dokupljivao i nikada mi se nije palila ta lampica za pritisak guma na tabli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Inače na 1.3 mjtd sam stavio Alfine telefonke 16" kao letnji set , nikakve senzore  nisam dokupljivao i nikada mi se nije palila ta lampica za pritisak guma na tabli.

a jel tvoj L iz 2013-2014?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja bas hteo da napisem da sam bio u ovlascenom servisu,kupio 4 gume Winteru,celicne felne i ratkapne. I mislim da sam ja i pokrenuo tu pricu oko senzora pa htedoh da napisem da se ne pale,kad vidim da je to vec reseno :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbg tebe je baš poteralo sa tim kolima.. pripazi gde parkiraš ubuduće, mada generalno se ratkapne skidaju za minut tako da i nije čudo što su toliko atrkaktivne za krađu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Parkiram se na ulici ispod prozora, ulica osvetljena,

Jednio da instaliram neko mitraljesko gnezdo sa detektorom pokreta pa svakog prolaznika preventivno da opletem. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ali ovo mi nije od nikakve pomoci da drazim po oglasima macku u dzaku znam i sam. Pricace da po kragujevcu moze da se jeftinije nabave ove felne ne znam ove u oglasima oz rasing jel to neka marka ne izgledaju lose ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...