Jump to content
FAS Goran
Deda Jung

Fiat 500L - alu felne 16-ce / 17-ce / 18-ce?

Recommended Posts

A da tebi ne bude malo daleko, ne bih da ikoga maltretiram. U principu mi nije hitno, valjda nece da ih proda do srede :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih da se za sve licne poruke i dogovore (koje se ne ticu ostalih clanova foruma) koristi PM.

U pitanju je tehnicka tema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod ove teme sto se  tice mene - ovako nesto;

 

cxcv950021.jpg  cxcv950022.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari koji je konačno zaključak za senzore? I još jedno pitanje, da li je neophodno pazariti i poseban set šrafova za alu i čelične felne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam senzore narucio, sa E bay _a verovatno su neki kinezi (videcu kad stignu ). Ovih dana  bi trebalo i felne i gume da pazarim ... tako da cim budem sve namontirao javicu rezultat. inace safovi za čelicne felne se razlikju od šafova za Al.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da,pricali smo na tu temi da li pisti ili sta li vec. Pre neki dan  mi je pokazao da mi je pao pritisak u gumama,samo je zapistao u toku voznje jednom kad se upalila lampica i posle je ona sijala. Pisalo je da proverim pritisak i da resetujem vrednosti. Tokom voznje nije nista pistalo samo je lampica sijala,ali nije neka jaka boja pa ne smeta mnogo. Kad sam proverio pritisak,morao sam da resetujem vrednosti u podesavanjima pa se tek onda ugasila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zdravo svima. Meni je ova priča sa senzorima poprilično zanimljiva ali ne razumem gde se to vozaču prikazuje? Da li na cajgeru ili na multimedijalnom uređaju i kako? Ima li neka fora za povezivanje i kako se to radi. Pozdrav i hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gume su bile naduvane kako treba ali točkovi nisu imali senzore :)

P.S.a toliko kratko sam ga vozio da ne bi stigo da resetujem senzore....

Edited by NeleT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari koji je konačno zaključak za senzore? I još jedno pitanje, da li je neophodno pazariti i poseban set šrafova za alu i čelične felne?

Evo ja sam baš juče na mom Level Up 500L-u, sa alu felni 16" prešao na čelične 15" i nije se upalila nikakva lampica :) za senzore.

Što se tiče šrafova, oni koji su držali alu felne, bez problema drže čelične. Ovo sam prethodno proverio telefonom u 2 ovlašćena servisa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam mu i ratkapne (moram samo vezice da promenim u crne) i uopšte ne izgleda loše:

sa_ratkapnama.jpg

Imam čak i utisak da ovako bolje amortizuje neravnine na putu, nego na 16".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da je udobniji na balonjarama, kad je guma visa 1.5 cm (pretpostavljam standardnih 205/55 vs 195/65) i duva se na manji pritisak ;) .


Em mekanija zimska smesa, jos ako su letnje bile EcoContact...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proizvođač ratkapni je Alcar (kao i felni), model je Livorno. Meni su se baš svidele. Da nema vezica, na prvi pogled bi delovale kao alu felne :)

 

Zato sada imam dilemu:

1. da sklonim vezice, da bi ličilo na alu felne i tako možda odbijem lopova prolaznika, a auto bude lepši, ali je veći rizik ako neko u prolazu provali da su to ratkapne, a i mogu da mi otpadnu kada prelazim preko rupe

2. da stavim crne vezice, time jasno kažem da su to ratkapne i tako da strepim samo od lopova koji je poneo sečice  i budem pošteđen onih koji bi maznuli ratkapne samo zato što su ih snimili u prolazu

 

U oba slučaja ću morati da napravim neki kompromis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni vala ne trebaju vezice, vulkanizer mi kaze gde nadje ove ratkapne, zica debela kao mali prst....jedva ih metnuo......iz kraljeva narucio preko kupinda

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ti Zhorz meni neposla sliku tvojih prednjih kljesta da uporedim  :fish:  Sad za kaznu da mi nadjes neke lepe ratkapne!

 

Elem, sto ja imam muke sa tim felnama i gumama. Narucim nove celicne felne 16" na kontu price da felne od 15" ne mogu na T-Jet motore zbog vecih prednjih kljesta i diskova. OK, stignu meni felne, prodje neki dan dok sam ih otpakovao (lepljene po dve sa lepljivom trakom po falcevima, muke zive dok sam skinuo sve), odem kod vulkanizera, namontira mi gume, da postavimo tockove na auto... cvrc, nece! Felna udara u kljesta. Ja i majku i oca i sve zivo po spisku svima redom!!!

 

Da ne duzim, srecom, ispali fer, porucili drugi model felni koji se odnosi na T-Jet motore i 1.6 dizel motore, izvrsio neku doplatu i ocekujem da mi danas stignu. Valjda nece biti naplacena montaza i balansiranje, a ako me posreci mozda izvucem jos nesto ;)

 

Sto se senzora tice, izgleda da je ipak tacna prica koju su meni ispricali iz call centra - da senzori za pritisak ipak funkcionisu preko ABS-a - bar kod mene. Ali, potvrdicu to kada mi stignu felne i namontiram gume. Ono sto je interesantno je, da mi se posle montaze i demontaze istog tocka posle nekog vremena (10-ak km) upalio senzor za pritisak. Ja stanem, obidjem auto, sve je OK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...