Jump to content
FAS Goran
Deda Jung

Fiat 500L - alu felne 16-ce / 17-ce / 18-ce?

Recommended Posts

Ne bi bila baš katastrofa...ali ne bi bilo to to...kako treba da izgleda.

Mislim..bilo mi je u stvari čudno što mi je to odmah napomenuo...pomislih da nemaju neke reklamacije baš na te bele..pa izbegavaju da prodaju.

Zbog toga sam i pitao vas...da nije neko imao problema slučajno.

Inače ne bih se mislio ni sekund :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ja bele na beli krov.

Felne žute od naslaga koje se skinu s vremena na vreme. Žute sve nevezano za boju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@pavaobg
Da to su te...koje ti imaš. Hvala ti na odgovoru.

I onda se desi nešto neverovatno. :)
Dok sam se dopisivao sa vama...stojim na semaforu i pored mene prolazi crveni sa belim krovom i te "crne" felne. Gledam i ne verujem....to baš lepo deluje....nikakva katastrofa
 
cxcv5519.jpg
 
To su te "crne" ...valjda sam uspeo da okacim sliku. (jos se učim)
Pozdrav
 
cxcv5520.jpg

Inače ovo je kombinacija...koja ide uz plavo-belog 500l.

Edited by neshaoct
sredio slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Extra kombinacija! Imas takve felne bez belih ili crnih detalja. Samo srebrne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@danteBg

Znam . Nego u katalogu se vode kao alu felna sa dijamantsko crnom obradom ..zato sam ih skraćeno krstio.

@salenacionale

Vidiš to mi nisu rekli. To mi isto deluje zanimljivo. Moraću da pogledam.

Hvala ti za info.

I meni je dobra kombinacija . Do skoro je ta boja mogla samo u Lounge verziji.

Sad moze i Pop Star.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postoje tri vrste 16" dijamantskih felni - jednobojne koje je Dante okačio, sivo bele kao moje i sivo crne kao na crvenom koji si okačio.

 

Crne zaboravi. Opcije su ti jednobojne ili sivo bele.


 

Kome je do udobnosti definitivno 16".
Mene jede crv da pređem na 17", mada mislim da je to potpuno iracionalno. Što zbog finansijskog aspekta, što zbog esteckog. Rupa blatobrana je dosta velika i proguta i 17".
Borim se sam sa sobom da ostanem racionalan i na 16".


Pošto smo videli da nisi uspeo da odoliš , daj nam napiši utiske tj razliku u udobnosti 16/17.

 

Zaboravio sam na ovo.

Na kraj nisamo išli na put L-om nego koeginim autom, ali utisaka o novim točkovima svakako da ima.

 

Elem, na pristojnom asfaltu nema neke razlike ni u udobnosti ni u ležanju.

Razlika se oseti na rupama, jer 17" kad upadne u rupu pukne kao da se felna razletela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

cxcv5521.jpg

@pavaobg
Ok . Razumeo sam ih da mogu da biram izmedju srebrno-belih i srebrno - crnih za tu doplatu od 400€ za Level Up paket. Raspitaću se.

U stvari ove "jednobojne" sive su u katalogu 433.

Srebrno - bele su 4WQ
Srebrno - crne su 5A6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da nema crnih...nego sam te srebrno-crne skratio u "crne" pod znake navoda. Pretpostavljajući da uglavnom svi znaju na koje mislim. Jer u tom Level Up-u ni nude neke druge.

Izvinjavam se...na pogrešnom izražavanju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto nisam nasao srodniju temu na forumu postavicu pitanje ovde. Do sada sam na svakom automobilu imao dva seta točkova ( letnje i zimske gume). Dok čekam da mi stigne 500L ( koji stiže sa alu felnama 5A6) razmišljam o nabavci čeličnih felni za zimske gume. Tu se javlja jedno pitanje, naime posto su od 2014 svi novi automobili opremljeni sa TPMS senzorima, da li je neophodna neka vrsta intervencije u servisu  kako bi komp prepoznao senzore koje bi kupio i ugradio na celicne felne?

Edited by NeleT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potvrdice ti jos neko,koliko znam 500L nema klasicne senzore u felnama,tako da mozes da stavis obicne felne (Alfine,ako ces polovne :) )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspitacu se kako radi TPMS posto bi taj sisitem morao da ima! Sad da li radi preko senzora u felnama ili ABS senzora  videcemo.

U svakom slucaju imam jos vremena dok mi ne stigne auto i dok ne  dodje vreme da se stavljaju zimske gume (točkovi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam zvao da se raspitam za cenu alu felni 16,kao i za cenu senzora.. Senzor kosta 12 000 i nesto po komadu  :thumbdown:  Zna li neko da li slucajno nece da pisti u kabini ako ga ne montiram. Razmisljam da kupim 4 alu felne nove,nisu skupe,ali da ne stavim senzore. Pretpostavljam da ce sijati u kabini jer nece imati senzora ,ali da ne pisti kao kad ne vezes pojas?? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zimske gume ce biti na njemu 4 meseca,a nije da zimi puno vozim pa mi i nije problem. Pa moze da se iskljuci,nisam rekao da ne moze,ali to bi znacilo da treba da ga ukljucujem kad stavljam ponovo letnje gume,a cisto sumnjam da se to radi gratis. A steta je nemati aktivnu tu opciju kad je vec ugradjena...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala im lepo za tih 12 000 po komadu za senzor.

Moze na E-bay u da se nadje zao oko 25-30 e po komadu( 35-40$ za 4 kom u USA), samo je pitanje da liih vozilo automatsku prepoznaje ili je potrebna intervencija u servisu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzori su Krajslerovi. E sad i ja sam ocekivao da ce biti po komadu 30eur. Kad mi je rekao cenu prvo sto sam pitao bilo je "To je za sva cetiri tocka? "  :laughing: Pa nema tu nikakvog stelovanja,kad se montiraju,imas dugme za resetovanje pritiska u podesavanjima u kolima. E sad mislim da bi svi senzori za krajslera odgovarali i njemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa super ako nema nikakve servisne intervencije,(za to dugme ne znam jer mi auto jos nije stigao). Senzore cu onda da narucim sa E-bay ali prvo da sacekam auto.

Edited by NeleT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako sam ja dobio informaciju od Fiat call centra, ti senzori su vezani sa ABS-om tako da, prilikom promena tockova ne bi trebalo da utice na njihov rad. A i nije mi jasto sta ce vam. Meni se taj senzor aktivirao u voznji, na otvorenom putu, ja stanem a ono nista sve OK. Resetujem ga i vise se nije javljao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sad skroz zbunjen :laughing:

Na ogalsima  nalazim  da ljudi prodaju senzore koji idu u tockove a takodje na epeer u sam nasao isto to, kakve li sad veze ima ABS s tim???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...