Jump to content
FAS Goran
Deda Jung

Fiat 500L - alu felne 16-ce / 17-ce / 18-ce?

Recommended Posts

Poštovane kolege, vlasnici FIATA 500L a naročito vi koji ste kupili Trekking verzije sa 17" točkovima, da li možemo u ovoj temi da podelimo iskustva vezana za dimenzije točkova?

 

U par tekstova na netu (razni review-ovi automobila 500L) se skreće pažnja da su 17" točkovi dosta neudobni, i da "potpuno uništavaju kvalitet vožnje":

 

A word of warning, though – avoid the optional 17-inch alloy wheels because they completely destroy ride quality.

 

Koliko mislite da je ovo tačno. Ja vozim 16" i mogu da kažem da je prilično udobna vožnja. Da li vlasnici Trekking-a sa 17" felnama imaju neke primedbe? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam za 500L, ali na Stilu (koji ima tvrđe vešanje) se oseti razlika, ali tek kada prvo duže voziš na 17" pa pređeš na 16".

Dobiješ udobnost, ali gubiš performanse. To je na svim automobilima tako ja mislim. Verovatno isto važi i za 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam testirao i model sa 17" i sa 16" felnama. Razlika se primeti. Kao dugogodisnji vozac renoa i neko ko je naviknut na bas udobnu voznju mogu da kazem da 17ice sasvim ok. Zato sam i uzeo trekking, ne gubi se na udobnosti puno a vizuelno su mi bas legle felne od 17"

Edited by debelizmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim ih svakodnevno i sa 17" i sa 16",razlike naravno ima,mada nista drasticno,ni u korist performansi ni u korist udobnosti.

Gume na prvim su 225/45 a na drugim 205/55,veci balon,veca udobnost,manji balon bolje,preciznije upravljanje.

Ni jedno ni drugo nije bas toliko izrazeno da bi presudilo,tako da ako vam je bitan izgled i imate mogucnosti za malo skuplje gume,onda definitivno 17. Od skoro se radi Trekking i sa 16,odvratno je iskreno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio 500L sa 16" i 17" i nema neke razlike u udobnosti.Prijatno sam iznenadjen koliko su ove 17" gume udobne iako su kroz 45.Ocekivao sam da ce biti jako tvrde,neudobne da ce jako da lupa ali nista od toga.Na puntu to nije bio slucaj.Auto sa 195/50x15 je bio jako tvrd i neudoban u odnosu na standardne 165/70x14 ali zato puno lepse izgleda.Na 500L razlika u profilu izmedju 225/45x17 i 205/55x16 je drasticno manja nego razlika u profilu 195/50x15 i 165/70x14 sto sam imao na puntu.Tako da nema bojazni sto se neudobnosti tice.

Edited by peteroberts

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imajte na umu da je Trekking podignut za (valjda) 15mm tako da bi to trebalo donekle da kompenzuje tvrđe gume, ili ja bar verujem da je tako.

 

Kome je do udobnosti definitivno 16".

Mene jede crv da pređem na 17", mada mislim da je to potpuno iracionalno. Što zbog finansijskog aspekta, što zbog esteckog. Rupa blatobrana je dosta velika i proguta i 17".

Borim se sam sa sobom da ostanem racionalan i na 16".

Share this post


Link to post
Share on other sites

U akkompresor na novom beogradu test vozilo ima 17". Nije nacionale oprema ali je neka slicna, sve u svemu normalan 500l a ne trekking. Mozes kod njih videti kako to izgleda. Sivi 500l sa crnim krovom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis li da je to ok za zimske uslove voznje,i hoce li uticati na potrosnju udobnost itd...

tj. posto sada na autu imam 16'' kupio bih set zimskih 15'' sa felnama, sta mislis o tome?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na neke modele bez klime i nekom bas klot opremom su i fabricki isle,u toj dimenziji. Na potrosnju i udobnost moze samo povoljnije da utice,a za zimske uslove sto je uza guma bolje je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

znaci letnje koje imam sada 16'' ostaju za leto a jedan komplet zimskih 15'' sa felnama se sprema za zimu? i ti mislis da je to ok kombinacija....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok je. Nemoj da brineš. I fabrika ugrađuje 15" točkove kao što je Kubura objasnio.

Jedina "opasnost" prelaska na 15" točkove je da će auto biti udobniji i manje precizan na volanu. Pošto je L daleko od sportskog vozila to ne bi trebalo da te brine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemoj nista da brines,sad preko leta lagano kupuj celicne felne,mozes i od Alfe slobodno,pa pred zimu gume i to je to :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis li da je to ok za zimske uslove voznje,i hoce li uticati na potrosnju udobnost itd...

tj. posto sada na autu imam 16'' kupio bih set zimskih 15'' sa felnama, sta mislis o tome?

Ja sam to uradio, za razliku u ceni guma između 15" i 16" - felne 15" mi došle bukvalno džabe. U uputstvu pišu mere za 15". Neke razlike nema

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i kod mene kombinacija. Čak mi se čini da je na zimskim gumama udobniji. Što je i logično jer je "viša" guma.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...