Jump to content
FAS Goran

Recommended Posts

Okrećete glavu jer ste učili na ogledalima iz WC-a.  :harhar:

Dok okreneš glavu i vratiš pogled situacija se ispred vozila milion puta promeni. To što okrećete glavu potpuno pogrešna filozofija i opasna. Nikad nisam okretao niti nas je instruktor učio tome. Samo pravilno podešeni retrovizori i to je sve.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je moj instruktor, tatko, sa 13god ucio da vozim :) i kada sam na jednom velikom parkingu pocinjao, sve je islo fino kad sam vozio pavo :) dosao je momenat za rikverc. Sta se desava dalje, stajem u mesto, ubacujem u rikverc, a caletova ruka stoji na moj naslon za glavu, i ja kao polako krecem unazad i okrecem glavu pozadi da viim, u tom momentu me je udarilo nesto u glavu i ja poljubim volan :) reko sta li se desava, da l sam lose uradio nesto, gledam rucna spustena, sve ok, i ja ti opet ubacujem u rikverc i okrecem glavu i opet udarac u glavu, ja popi$#eh skroz, reko sto me bre udaras, gde gresim, i na to sam dobio odgovor, "Dok ne naucis da koristis retrovizore ima da te udaram u glavu" da nije bilo njega verovatno bih bio neki snob za volanom :)

Ne vredjam nikkg, ali eto kako sam ja naucio retrovizore da koristim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hebi ga, mi koji smo polagali na Yuguarima 90-tih godina nismo ni imali 2 spoljašnja retrovizora nego jedan i to levi pa se ti snadji desno kako znaš i umeš.

Ovi današnji klinci ne znaju spustiti ni prozor ako nemaju dugme.

 

Ovo ti je samo iskustvo više, jer ne znam kako bi ti pravilno podesio retrovizore i vozio da ti je neko u vožnji odvalio desni retrovizor ;-)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo ti je samo iskustvo više, jer ne znam kako bi ti pravilno podesio retrovizore i vozio da ti je neko u vožnji odvalio desni retrovizor ;-)

 

Vozim da budem brži od svih.  :scooter:  I pratiš konstantno situaciju iza vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio naseg domaceg pikapa bez desnog retrovizora od surcina do padinske skele i nazad, samo jednom.

Prestrojavao sam se u desno samo kad obidjem bus. Bas je gadno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jednom prilikom vozio auto nekih 200km samo sa desnim, da, desnim retrovizorom. Ne pitajte me zasto, nikada sporije i obazrivije nisam vozio, strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ala kukate ko neke babe. Ja sam mog jugasina vozio godinama bez ijednog spoljnog retrovizora (jer nisam mogao da ih se nakupujem, kako ih stavim, preko noci nestanu), i nista mi nije falilo. MOgu da vozim sa njima, a mogu da vozim i bez njih (mnogo teze, ali moze)....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uuuu, secam se kad sam jedno vreme skidao taj levi retrovizor kad sam ostavljao mog ex Yuga preko noci ili duze na parkingu i montirao ga pre voznje, to je bila automatika :D. Sve to zbog istog razloga...

Vozim da budem brži od svih.

Fanđo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li je samo moj utisak, ali kako sve vise vozim Novog Brava, cini mi se da mu je preglednost losija nego kod Stila 3v. Cini mi se da kad skrecem u levo , a pogledam u desno prvo vidim B stub i naslon od sedista, pa tek onda kad se malo nagnem mogu da dobro vidim da li neko nailazi sa desne strane. To je verovatno sto su vrata na bravu kraca od stilovih, ne znam.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je bolje podesiti retrovizore ovako 


il ko sto po autoskolama objasnjavaju da se vidi dio auta u retrovizoru
Kako ostali podesavaju ? Probao sam ovu varijantu kao na klipu 
Nisam se jos navikao hahah  :scooter:  :construction:

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam podesavao tako da mi se vidi deo auta,ali nisam bio zadovoljan,jos na Stilu prcmoljci od retrovizora :crazy:

Probacu ovako ali se bojim da ne odu previse u stranu pa da mi se neki pametni biciklista ili motorista ne provece tik uz auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao i ja tako, ali sta znam, sigurnije mi je da vidim malo auta i po potrebi okrenem glavu, sigurnije mi, za*ebi ti to, puntic ima male prcvoljke moze ceo kombi da se spakuje u mrtvi ugao tako da dok ne okrenem glavu, ne prestrojavam se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma svakako se okrenem kada vozim u rikverc
Nesigurno mi je nekako vozit na retrovizore u nazad..
dok gledam u jednu stranu s druge mi moze neko "naletit"
Nekako mi je bolje uvijek bilo okrenuti se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...