Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - magljenje stakala

Recommended Posts

hehehe soferka+noge takodje ukljucuje klimu, a nece soferka/noge ka nogama , ma idi napravili su dugme kao da je u mecki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi: FIAT + ELEKTRONIKA = SUPRISE  :fun:  Nikad dosadno i uvek mozes barem sa bordom da se ispricas (pri paljenju). Barem sam se ja tako godinama druzio sa mojim, vec puno puta spominjanim, Stilicem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam dugme za brzo odmagljivanje koje je spomenuo Kubura. Ma koliko da su stakla zamagljena, za 10-15 sekundi je sve rešeno. To dugme radi sledeće: 

 

1. Uključi grejače stakala i retrovizora, 

2. Uključi klimu, 

3. Stavi temperaturu na HIGH (MAX), 

4. Isključi recirkulaciju ako je uključena, 

5. Postavi intenzitet duvanja na MAX, i 

6. Okrene duvanje na šoferku. 

 

Možda odradi još nešto usput što nisam primetio. Za 15 sekundi je sve gotovo, isključujem turbo-odmagljivanje na dugme i sve se vraća kako je prethodno bilo podešeno. Vrlo kulturno rešeno :)  U uputstvu piše da se ovaj mod sam isključuje nakon dva minuta, ali realno -- nikad toliko ne traje proces već mnogo, mnogo kraće. Videćemo kad krenu temperature u minus kako će da se ponaša. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam nema leka protiv toga,to je isto na svim kolima,kad okrenes u smeru ka soferci pali klimu i cao...
Ovo sto se desava kod Erdelje cu bas da proverim da li je i kod ostalih tako sad,pa javljam. Jedino resenje je da,kad palite auto,potenciometar stoji na polozaju 0,da ne duva,tada ce se lampica od klime ukljuciti,ali klima nece,prvo ugasiti klimu pa prebaciti na polozaj 1 2 3 4 ili koji vec zelite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima - danas sam se baš ogrejao i odložio krpu za brisanje stakala.

Pravio sam grešku jer se uključio recirkulaciju - srečio ulaz svežeg vazduha. U tom slučaju jače zamagljeni prozori (sedela deca jedno 5 min dok sam ja skidao sneg sa auta) nikako da odmagle. Naročito tzv A stubovi.

Danas bez problema sve šljaka - povremeno na max 1min upalim klimu da pokupi vodu i to dok se motor potpuno nije ugrejao. Kasnije je bio dovoljan samo topao vazduh bez klime

Inače, kako mesečno prelazim min 2k km, gledam kao luksuz povećanje potrošnje od 1/2 l zarad klime radi odmagljivanja - leti je to druga priča. Zato sam i pitao o sprejevima krpicama i sl. - ali, Hvala Bogu, to nije ni potrebno.

Čak i prednja bočna stakla ostaju suva!

Hvala još jedared

Tptk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ostane na smeru za soferku,iskljuci se klima i ugasi auto,pri ponovnom paljenju klima je iskljucena,upravo provereno na 3 auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li je moguce uraditi update softwer-a u kucnoj radinosti ili to mora ovlasteni servis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uconnect (blue&me iliti eco:drive) se update-uje tako sto pri prenosu podataka iz automobila na komp, aplikacija (eco:drive na Pc-u) automatski detektuje da li postoji novija verzija i snima je na USB ...sto snaci - setkanjem usb-a... ...e sad, da li je to taj update?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala svima - danas sam se baš ogrejao i odložio krpu za brisanje stakala.

Pravio sam grešku jer sam uključio recirkulaciju - srečio ulaz svežeg vazduha. U tom slučaju jače zamagljeni prozori (sedela deca jedno 5 min dok sam ja skidao sneg sa auta) nikako da odmagle. Naročito tzv A stubovi.

Upravo to sam i napisao na prethodnoj strani - mozda i najbitniji preduslov.

Cesta greska je da ljudi ukljucuju recirkulaciju (ili ako na polovnjacima zaglavi ta klapna/motorcic na digitalnoj klimi).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj "kvar" oko paljenja klime su ocigledno otklonili na "novijim" automobilima, sad je samo pitanje da li to i mi "stariji" mozemo da otklonimo i da li je softverski ili mehanicki problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj "kvar" oko paljenja klime su ocigledno otklonili na "novijim" automobilima, sad je samo pitanje da li to i mi "stariji" mozemo da otklonimo i da li je softverski ili mehanicki problem

 

...ali TheCityAndTheStars ima "mladjeg" Trekking-a pa mu se pali klima ?!?!?!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 a ne daj boze da rikne ona lampica za klimu, necemo znati ni da li ni kad je ukljucena  :thumbdown:

 

a city ima samo nalepnicu Treking inace je 500L nacionale

Edited by Zhorz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta sijalica je za Stila 12din komad čini mi se :) A menja za sa 10ak minuta, verujem da ni na 500l-u nije mnogo teže/skuplje 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ostane na smeru za soferku,iskljuci se klima i ugasi auto,pri ponovnom paljenju klima je iskljucena,upravo provereno na 3 auta.

Ovako je i kod mene. A ako prebacim da duva u noge naprimer, pa vratim da duva gore onda pali klimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam obicnog 1.4 i uzeo sam ga pre erdelje, moj je negde u julu proizveden. Jedino Jesic moze da potvrdi, on i Sesirdzija su poslednji na forumu dobili 500L, pa erdelja malo pre njih ako dobro pratim na casu. Erdelja i sesirdzija (trekking i obican) imaju iste opcije. Ako je kod jesica tako, onda je noviji softver u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je sesirdzijin proizveden sredinom/krajem septembra, onako iz secanja. Tesko mi je na telefonu da pretrazujem postove.

Sto znaci svi proizvedeni posle posle tog perioda bi trebalo da imaju noviji softver. Meni je dovoljno sto je kubura probao na tri nova, ali ajde da potvrdimo. Ima jos novijih 500L u predstavljanju, temerindza, petroroberts. Neko ce videti post pa nek potvrdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ostane na smeru za soferku,iskljuci se klima i ugasi auto,pri ponovnom paljenju klima je iskljucena,upravo provereno na 3 auta.

Ovo ni kod mene neće da može. Meni auto proizveden krajem maja!

Ajde da tražimo update!

Tptk

Share this post


Link to post
Share on other sites

... ako dobro pratim na casu....

 

Ja po obicaju bas i ne pratim na casu (zeznuo me tvoj avatar)... tvoje fotke bas znaju da me prevare...kako je doberman  :blushing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na avataru je americki crni trekking. :) Mada jesic a.k.a mag za fotografiju ima slican kadar u njegovom predstavljanju, skoro pa isti. :) Boja mog nacionalnog se moze videti iza glave "jazavicara". :)

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ni kod mene ne može. Uvek se automatski uključuje klima. Sutra zovem Radulović i CIAO Fiat da se raspitam za to...

Nexus 7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Palite bre klimu pomalo celu zimu ako hoćete da vam traje. Slobodno odmagljujte klimom, jer su nova kola i koncipirana sa klimom. Ne maltretirajte ni sebe ni auto, nego ga pustite da radi kako su i zamislili.

Tapatalk 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...