Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - magljenje stakala

Recommended Posts

Rade svi po pravilu,samo se na ovim novijim klima ne pali ponovo ako ugasis pa upalis auto.

Rade svi po pravilu,samo se na ovim novijim klima ne pali ponovo ako ugasis pa upalis auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Ficku je sve super, posle 5-7min voznje, sa max grejanjem, osecaj je kao da sedis u smederevcu  :laughing:

Par puta se desilo da, kad sam vratio potenciometar sa soferke unazad da se klima ukljucila i nista, samo sam je iskljucio i nisam dalje istrazivao...

Moj Ficko je usao u proizvodnju polovinom septembra, a preuzeo sam ga krajem oktobra. 

@TheCITY-na moju zalost, fotografija mi nije primarni posao, vec sekundarni u poslednjih 10 god.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ne znam bas, klima je na kais je li? koliko je pametno ako prebacujes duvanje, upali se klima (ili je ugasis) a u nekoj vecoj turazi si. jel moze, pu, pu... da spadne kais. ja i dalje kad palim/gasim klimu u voznji, pritisnem kvacilo dok ne padne turaza.

Edited by milkobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rade svi po pravilu,samo se na ovim novijim klima ne pali ponovo ako ugasis pa upalis auto.

Rade svi po pravilu,samo se na ovim novijim klima ne pali ponovo ako ugasis pa upalis auto.

 

Rade svi po pravilu,samo se na ovim novijim klima ne pali ponovo ako ugasis pa upalis auto.

Rade svi po pravilu,samo se na ovim novijim klima ne pali ponovo ako ugasis pa upalis auto.

 

Dobro de culi smo te!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema potrebe opterećivati se time. Samo pritisneš dugme da uključiš, ili da isključiš. A motor nek sam "razmišlja" da li mu velika ili mala turaža...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Nema potrebe opterećivati se time. Samo pritisneš dugme da uključiš, ili da isključiš. A motor nek sam "razmišlja" da li mu velika ili mala turaža...

Tako i radim.

Hvala!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni od kad je minus ponekad kad upalim auto, skripi ventilator kabine, jedno 30s pa prestane valjda kad se zagreje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ne sme da skripi kakvo grejanje!!! Mene nervira sto na 3 se cuje kao da sam u fabrici ali da skripi NE SME!!! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da ne sme. Kazem samo. Skripi. Al dok radi necu sigurno ici u servis zbog toga, kad bude redovan napomenucu pa neka pogledaju. A sta moze biti ne znam, skripi, kao kais motora dok je auto hladan. Samo tise od toga naravno. :-)

Edited by nikola0406

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne nadjoh opstu temu za Odmagljivanje stakala....ili sta raditi da ne zamagle pa evo ovde test

ja probao u kupatilu radi super

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cekaj ,meni ovo lici na gel za brijanje,penu kad prskas bukvalno izlazi pena sto se na snimku ne vidi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, pena za brijanje, pominjala se ranije u dosta tema oko magljenja stakala i kod drugih modela.

Ima i fora (barem tako kažu ljudi), da se stakla prebrišu iznutra samo sa običnim novinama. Ne znam iz kog razloga, ali navodno i to pomaže. :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemojte se šaliti da brišete novinama. Ja sam na prošlim kolima izgrebao staklo jer sam skidao ptičiji izmet sa stakla novinama. Imao sam ogroman komad tačno pred očima, a nisam imao ništa drugo pri ruci...

Svaki optičar će vam reći da se papirom ne smeju brisati naočare, već samo krpom... tada to nisam znao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam nedavno polovan Fiat 500l, nisam ranije imao klimu u autu pa imam nekoliko pitanja:

 

Da li 500l ima split sistem - grejanje i hladjenje klimom?

Da li kada se kaze da i zimi ukljucujemo klimu povremeno, da bi nam duze trajala :) , pa i kada se pominje proces odmagljivanja, misli se na ukljucivanje grejanja ili hladjenja klimom?

Citao sam gomilu postova ovde ali ne dobih ove informacije..

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U 500L-u klima samo hladi.grejanje ide od motora.Kad se prebaci da duva na vetrobran klima se automatski pali i izvlaci vlagu iz vazduha i samim tim susi staklo.Tacno je da klimu treba paliti i zimi na desetak minuta da se ne rasuse gumice na kompresoru i podigne ulje i gas. Redovna zamena filtera klime ne moze da skodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ako je zimi rucno upalim, prebacim je da duva na soferku, da li za izbacivanje vlage tj odmagljivanje treba da prebacim na grejanje ili na hladjenje tj crveno ili plavo? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
21 minutes ago, dvla said:

...da li za izbacivanje vlage tj odmagljivanje treba da prebacim na grejanje ili na hladjenje tj crveno ili plavo? 

Treba da upališ kompresor klime kako bi imao brzo isušivanje, tj. odmagljivanje. Najbolje je da pritisneš AUTO dugme na klimi, pa onda ona sve sama radi automatski kad i kako treba. Podesiš željenu temperaturu, klik na AUTO i to je to.

Pogledaj vlasničko uputstvo za taj auto, imaš objašnjeno sve, pa i to kako radi klima:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/70330-fiat-500l/

 

A, možda ako nije skoro menjan filter klime (kabine) on dodatno otežava situaciju. Kažeš da si skoro uzeo taj auto polovan...

 

DOPUNA:

Moguće je da tvoja klima nije dvozonska, pa da nemaš tu AUTO funkciju koju sam pominjao gore.

Svakako pogledaj vlasničko uputstvo, od strane 46 do strane 59.

 

Ako je ovako: 

 

500l kl01.jpg

 

...onda ova procedura:

 

klm05.jpg

 

 

Edited by neshaoct
dopuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Radio sam mali servis cim sam ga uzeo i zamenio filter kabine, ne magle mi stakla pa da se zalim vec pitam informativno, da budem spreman kad zatreba :)

Klima je manuelna tako da ce sve ici rucno sto i nije toliko tesko.

Hvala za uputstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...