Jump to content
FAS Goran
Bimba

Fiat 500L - kao da secne prilikom promene stepena prenosa?

Recommended Posts

Jeste vi lepo razradili te vaše mašine? čini mi se da ste previše pazili na eco drive? Ja sam moj vozio muški, šaltao na 3-4 hiljada u normalnoj vožnji. Lepo se razradio, lakše ide  menjač, lepo vuče, ništa ne seca ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao sam i ranije da vrlo lako zavrti i na preko 4000rpm - nisam ga baš mazio...
Zar ti nije indikativno da ne "mazim" auto ovim grubim startom u prvoj brzini?
Inače, pomenuti eco-drive mi redovno daje 2.5 zvezdica za ubrzanje...
Uzgred budi rečeno, drugi auto koji sam probao vozi žena i ponosna je vlasnica istog tek mesec dana (prešla 500km) pa o razradi nema ni govora sa mojih pređenih 15000

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam probao i treci 500L.
I ne mogu, ma koliko se trudio, da ga nateram da secne ubrzavanjem u prvoj.
To nema nikakve veze sa stilom voznje vec da mojim autom konkretno (mada nas jos ima na forumu)…
Siguran sam da ovo nije "Stevo Zigon" sindrom…
I sta sada? Servis - pa tamo ce jedva da me docekaju…

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimba, kada ti zamene bobinu, srediće ti se i to cimanje (moguće) i onda ćeš dugo i srećno da se voziš godinama  :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slava mi u petak, a bas sam 'teo. Bice dana.

Noge da mi 'oprave tu bobinu pa da prestanem da .enjam :p

Tptk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bimba ti si bar isprobao nekoliko kola, ja cu na kraju da idem u neki salon i da se pravim kao kupac da bih isprobao nekog drugog 500L ( benzinca ), da vidim da li i kod njega nesto zuji kao kod mene, cisto da smirim paranoju, u ovlascenom servisu su mi rekli da je to normalan zvuk. Ili ako je neko sa Vozdovca, da ga ne gnjavim mnogo, necu ja da vozim, nego da oslusnem menjac na 2000-3000 obrtaja.

p.s.pa nek sam paranoican, u poslu koji radim to je spasilo par glava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema sta da osluskujes,kako ste mi vi opisali broj obrtaja i stepen prenosa,cuje se na svakom 1.4,sa 0km na satu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shone, evo mozemo se videti u toku sl nedelje. Svrnucu ja jedan dan posle posla, pošto mi je voždovac usput, pa da uporedimo.

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/29/2013 at 10:17 AM, Deda Jung said:

Mhm i mene to nervira. Kad se kreće mora lagano, bez gasa, pa onda polako gas do 2000 obrtaja, pa polako kvačilo pa u drugu. Jedino tako ne secne.

 

Ali kad sam prvi na semaforu uvek imam trip da me svi iza mene psuju kad tako polagano, kao po jajima, krećem. 

 

Je l ovo samo problem sa 1.4 motorom/menjačem, ili i kolege dizelaši imaju isti problem? Pitam se pitam...

 

Citam postove,.Vidim da je stari datum ali bez brige..moj 1.4 je 2016 i isto tako secne i dize obrtaje.krenem lagano na semaforu a onda kad ga saltam idem do 3000 obrt.to je to..benzinski mali zvrk...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...