Jump to content
FAS Goran
Goran Zemun

Lepa reč gvozdena vrata otvara....

Recommended Posts

Juce u Servis dolazi stariji gospodin,lepo obucen doteran ulazi u prijemno odelanje u kome vec sedi par musterija i sa vrata kaze: E SAD STE USRALI MOTKU..... Prilazi mu Pera inace sef Servisa i pita u cemu je problem. Gospodin objasnjava kako smo mu pre par dana menjali antifriz i da mu sad zbog toga ne radi grejanje ( JAKO JE LJUT I BESAN). Pera odlazi do auta i proverava sve, na vozilu ne radi ventilator kabine. Temperatura na sredini, posuda sa antifrizom na max.......proveravamo struju i nalazimo da je crkao reostat ventilatora. Posto auto ima automatsku klimu deo je integrisan u sam ventilator. Gospodin odlazi sa objasnjenjem da ce negde na otpadu naci deo i popraviti auto. Moje pitanje je zasto vlada misljenje da moras biti bezobran i drcan da bi nesto resio??? Da li su ljudi zaboravili neke LEPE reci.....P.S.   Stilo je imao nalepnicu FLC Srbija....hromirane felne i petora vrata....Nadam se da ce se prepoznati....  :sofa:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svuda je tako, svi su nešto ljuti i nervozni, a ne znaju ni sami zašto. Počev od autobusa gde svi sede do prolaza pa kada ih pitate da sednete samo što vam glavu ne otkinu, preko vozača automobila koji su uvek u pravu, busplus kontrolera koji misle da su autoritet  i tako dalje. A tek neko da prizna da je pogrešio.. 

 

Prošle godine smo imali kolokvijum iz predmeta koji je relativno lak i uglavnom svi imaju dobre ocene. Dođe test i gledam prvi zadatak, a tamo pola podataka fali. Pitam asistentkinju i dobijam odgovor "Kolega da li vi umete da čitate". Vraća se žena posle 10min i kaže da stvarno ima greška i da radimo kako hoćemo. Ja uradim kako smatram da treba i napišem pored zašto sam tako uradio. 
Izađu rezultati i na tom zadatku skoro i da nemam poena. Odem na konsultacije i kažem asistenktinji "Izvinite, ali taj zadatak nije bio lepo definisan". Umesto objašnjenja, izvinjenja, bilo čega sličnog su mi pokazana vrata uz objašnjenje da sam nekulturan, nevaspitan i arogantan jer ja govorim nekom pametnijem(valjda zato što je asistent, a ne zato što ne zna da sastavi zadatak) da je pogrešio. Nebitno ko je bio ovde u pravu, ali mislim da mnogi ljudi treba da nauče da se ponašaju normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je u firmi sve bolja situacija. Kad me vide sa mojih 28 (jos uvek) a jos mladolik odmah krene pametovanje , pa podhebavnje pa svasta.

Prvo iskuliram jer UVEK sledi njegov komentar kako je on zavrsio neku skolu (najcesce srednju ili visu) i to se napominje nekim podrugljivim tonom.

Eee onda mu lepo objasnim da sam ja to sto sam, i gde sam zavrsio i sl.

Nakon toga fino pojasnim da postoji jednostavniji nacin poslovanja-brza posta.

I tako na obostrano zadovoljstvo nastavimo da poslujemo bez da se gledamo :D

Jbg Gorane znam da jos ne moze auto brzom postom... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni to lako bas iskomentarisati. Dosta ljudi je u proteklim godinama a i sada u stvari prevareno na neki nacin pa im je pun.. svega i svacega a sa nekim prevarantima ranije su mozda neki problem i resili takvim tonom ili na neki slican nacin i tako ide... Zakljucak - Tranzicija :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast onome ko može da se suzdržava i kontroliše u takvim situacijama. Ja ne mogu, lako planem, predugo radim sa ljudima :D

Da je meni neko došao sa takvim neopravdanim nastupom i još pred mušterijama, bio bi odveden u zadnju prostoriju da mu pokažemo gde držimo zimske gume :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakome od nas nekad prsne zivac, ja sam recimo X puta kupio deo u radnji koji nije taj koji treba, a rekao sam sta mi treba, ono br.sasije, godinu, koliko dece imam itd... Pa mi je doslo da ih roknem, onako besan, ali posto sam kupovao uglavnom u istoj radnji, nisam se nikad svadjao a trebao sam, pa sam posle iz sale rekao ,, E ovako kad god mi od sada prodate deo koji nije koji sam trazio, dobijam gratis, sok, kafu, ram za tablice, kalendar...itd. oni crkose od smeha, ali ja sam kasnije imao po 3-4para ramova, kalendara i sokova i postali smo extra prijatelji i vise ne grese... Htedoh reci to sto Goran napisa u naslovu teme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mog burazera je dok je pre radio u prodavnici auto delova lik sa ulaznih vrata gadjao karburatorom za yuga zato sto je mislio da je isti neispravan a zaboravio je da ga nasteluje, naravno zavrsio je slomljenog nosa a moj burazer u stanici posto ima kratak fitilj :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sa vrata hvatanje na dreku je cist bezobrazluk i zelja da se nesto ucari i dobije na dreku,i nazalost cesto se desava kod nas jer su takvi pajseri navikli da su svi u strahu od gubitka posla ili preduzetnici od gubitka prometa pa misle da im se moze.

Iznenadio sam se kada sam u nekim americkim emsijima video realne snimke kako prolaze takve musterije. Zaposleni kome se pristupi na takav nacin odmah okrece ledja, a ovaj sto je mislio da na viku da prodje gubi svaku sansu da ista zavrsi vise od onoga sto bi svako dobio, a mozda mu i takva usluga bude uskracena. Ako nastavi da vice ili nedaj Boze dodirne zaposlenog advokati se odmah pomenu i tu prestaje bilo kakva vika i dreka.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno ja razumem. Možda u konkretnoj situaciji nije u redu, ali sve češće uviđam da je to jedini način. Što si kulturniji i korektniji dolaziš u situaciju da nešto platiš i onda moraš da MOLIŠ da ti se uradi kako treba to što je plaćeno. Svakodnevno imam taj problem. Još je veći problem što u celoj priči ljudi NEĆE da ti urade ono što tražiš, ali ne zbog toga što pokušaju da ti objasne da nisi u pravu i da to zapravo ne treba da radiš nego zbog toga jer ih mrzi. O kvalitetu usluge neću ni da pričam. Mislim, šta možeš očekivati od nekoga ko ti uradi nešto preko one stvari. 

 

A onda kada se pojaviš sa ovakvim stavom svi te gledaju u fazonu "vidi ovu budalu", ali ipak uzmu da ti urade kako treba da te što pre otkače jer "ne žele da imaju posla sa budalom". I onda tako neki bahati i uvek dobiju ono što žele (platili ili ne svejedno je) čime im se diže samopouzdanje, ego i umišljaj sposobnosti pa tako dolaze na rukovodeće državne pozicije, a odatle TEK ne može niko da ih skine upravo zbog takvog ponašanja. 

 

Zaključak - izgleda da ne vredi drugačije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam zakjucio da zavisno od profesije kojom se ljudi bave razlicito i prilaze resavanju odredjenih problema. Ako se neko bavi nekim knjigovodstvom ili nekom papirologijom nebitno tesko da moze da razume problematiku kojom se bave auto mehanicari ili suprotno gledano zubari (ne svi naravno) pa samim tim ljudi misle da je neko neozbiljno resavao njihov problem.

Naravno uvek ima ljudi sa kojima moras tako ali tek nakon sto pokusas na fin nacin . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno...uvek prvo fino,ali na zalost,pojedinci to koriste. Pa onda u nekim situacijama ispadnes budala kada nesto kazes.

To smo jednostavno mi i ne moze drugacije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...