Jump to content
FAS Goran
Sedla

Lancia Lybra - ''trepere'' lampice, ICS, klima...

Recommended Posts

Pozdrav,kolege!

 

Sa pocetkom hladnih dana,(ili sam bar otprilike tada i primetio ovo?), desava se da svaka moguca lampica koja postoji na kolima, treperi dok sija?!

Ne sija onako jednakim intenzitetom, nego treperi, nekad konstantno, nekad jace, slabije, ali komplet sve, i ICS, i na ekranima za klimu, i osvetljenje ispod piksle, i sijalice za poziciju i napred i nazad, itd...a danas recimo kad mi se upalio ABS ekran je poceo da se pali i gasi u ritmu "udaranja", (kako vec da kazem), papuce kocnice?

 

Jel zna neko sta to moze da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

I napon i mase i kontakte oko alternatora, akumulatora, permanentne mase i sl, inace podseca i na regler :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmmm....provericu sve to pa javljam. A nesto kontam malopre,jel moze sve to da ima veze sa samim akumulatorom? Posto je stavljen slabiji nego sto bi trebalo,(55A)? Mada vergla i pali super,nov je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Akumulator je OK.

Problem je u spoju mase sa karoserijom (ako sve sijalice trepere) ili u sabirnicama koje se nalaze obicno po coskovima karoserije ako samo neka grupa sijalica treperi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najverovatnije je spoj sa masom odmah pored akumulatora. Cesto se desava da trepce samo jedna sijalica, ne radi samo jedan zmigavac I sl. Tada je obicno rec o lupanim kolima kod kojih nisu dobro (elekricno) spojili menjane delove sa ostatkom kola. U ovom slucaju sigurno nije do jednog dela, osim ako nije bas taj deo kod akumulatora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provericu onda masu gde god budem nasao. Treperi bukvalno sve sto moze,od spoljne signalizacije do najmanje lampice u kabini. A tek sto nastaje light-show kad upalim sva cetiri migavca,kao da tada povuce vise struje,svetla u kabini se skoro ugase u ritmu blinkanja,tabla treperi,ma haos! Sutra cu da svratim do elektricara da proveri punjenje a ja cu ispregledati instalaciju,pa javljam sta se desava. Uglavnom hvala svima na savetima,dugujem svima po piv...Mislim pice! ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regler alternatora, kod mene isti problem bio i svetla u farovima i što kažeš svaka sijalica koja je upaljena pojačava i smanjuje. I to je bilo za početak samo na ler gasu kasnije i na većem gasu ista pesma. Zamenjen regler alternatora i sad je sve ok. Ma da nije viška proveriti masu školjke i masu motora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Lybri kod mene od kad sam je kupio 2010 kad je hladno trepere par sekundi po paljenju auta  nakon toga se umire. Masu sam stavio dodatnu na motor ali nije bilo poboljšanja. Pošto se nemenja godinama više ništa nisam dirao, niti ću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskreno,bojim se da ti je 55Ah izrazito malo za 1.9 JTD, ja sam svoje sitnice rijesio ugradnjom 84AH akumulatora. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko znam 56ah je fabricki za nju, isti je i u mojoj Libri. Ali jeste slab po mom misljenju.

 

Kako si uspeo u onako mali prostor za akumulator da nabudzis 84ah? :) Ja se iskreno bojim da ce i recimo 66ah da legne, razmisljao sam da ga kupim ali za sada nema potrebe, radi i sa ovim od 56ah.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa znam i ja da je malo 55ah,pogotovo sto ja imam dodatne potrosace,radio-stanicu,taximetar,punjace za mobilni,navigaciju itd,ali jbg taj je jedini koji mi je ostao ispravan,ostali mi pocrkali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam ima li razlike u 2.4 JTD no meni je sjeo taman, al onako u cm taman. 

 

Uzeo sam na nekom popustu, cim sam se pojavio s 2.4 JTD, covjek mi je rekao da ne gledam ispod 70 Ah. Osjeti se razlika, i sve te sitne musice su uslijed velike potrosnje i male snage. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,meni treperi lampa na ics kad dam zmigavac desni pojavi se sijalica da ne radi i treperi,ali izadjem iz auto sve radi,svetla ,zmigavci svetlo tablice,sta bi moglo da bude?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledaj kako ti rade stopovi pozadi. Desava se da pocne da "mrsi", kad upalis migavac da treperi i pozicija ili stop-svetlo, itd...meni se tako desavalo, da je palio gresku za poziciju kada upalim migavac ili stisnem kocnicu. A resavas tako sto odes kod bilo kojeg elektricara da ti pojaca masu na zadnjim stopovima i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...