Jump to content
FAS Goran
Konda

Grande Punto - punjač za telefon (upaljač)

Recommended Posts

Molim Vas, ukoliko neko zna da mi kaze koji punjac odgovara PG na mesto upaljaca? Ovi standardni ne odgovaraju pa vas molim da mi kazete,ukoliko znate. Hvala puno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ne odgovaraju?

Upaljac - uticnica je standardna. Nisam nikada ukapcao punjac ali druge stvari jesam i nisam nista primetio. Proveri kontakte na punjacu a problem moze biti ako je upaljac intenzivno koristen jer tada se na dnu, u sredini gde je "+" nahvata debel sloj necistoce i korozije i onda ne pomaze nista drugo do skidanja-rastavljanja uticnice i njenog smirglanja ili cak zamene.

Mislim da je kod tebe taj problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda treba dati kontakt da bi bilo struje u uticnici za upaljac. Kod mene ne radi usisivac ako ne dam kontakt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kontakt je nazalost  obavezan.

Ako se dobro secam i na Mk1 je trebao kontakt.

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam uspeo da zakačim univerzalni mp3 transmiter na upaljach GPunta, ali jedva da drži kontakt. Na svako spushtanje ruchne ga pipnem slučajno i ugasi se momentalno... moguće je da je ta prljavshtina i korozija koju Zvezdo pominje... Probao bih to sa šmirglanjem i čišćenjem, al nema šanse da skinem onu plastiku oko menjača i ručne, da izvadim kućište upaljača...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle sigurno je to u pitanju!

Mehanicki to ostruzi nekako ako ne mozes skinuti. 

Ta plastika se skida dosta tesko-kopce su dosta jake! Pocni sa zadnje strane jednu po jednu snazno nece da pukne ali bolje je upotrebiti mastu pa uticnicu nekako osmirglati npr brusnim kamenom na busilici. Problem je u sredini u donjem delu gde je +pol!

Kod mene upaljac nije koristen pa nemam problema a prijatelj vec na trecem autu ima isti problem koji lako resimo laganim brusenjem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam nesto danas zeznuo u smislu hteo sam da izvadom celo kuciste upaljaca jer sam ga malo poomio pa sam hteo da ga zalepim ali dok sam ga vadio izbila je varnica i sad nece da radi pa predpostavljam da je crko osigurac.

Da li neko zna gde se nalazi taj osigurac,koje je boje i od koliko je ampera?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je F44.

U najdonjem redu drugi s leva na desno trebalo bi da je 20A.

E da. Nalazi se u kabini gde i većina drugih osigurača sa leve strane volana ... Skineš onu plastiku sa mestom za "sitnice"...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je F44.

U najdonjem redu drugi s leva na desno trebalo bi da je 20A.

E da. Nalazi se u kabini gde i većina drugih osigurača sa leve strane volana ... Skineš onu plastiku sa mestom za "sitnice"...

hvala zvezdo,samo da stane ova glupa kisa  i odoh to da sredim.Pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je F44.

U najdonjem redu drugi s leva na desno trebalo bi da je 20A.

E da. Nalazi se u kabini gde i većina drugih osigurača sa leve strane volana ... Skineš onu plastiku sa mestom za "sitnice"...

sredio sam osigurac,on se nalazi ispod haube.pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantan je taj PROBLEM sa osiguracima..pre svega za upaljac..nije tacno lao u prospektu..u prospektu pise da je kabinski osigurac i da je 15 a..a kod mene je pod haubom i 25 a!
Cak se i elektricar iznenadio... :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aj sada neka neko pomogne, u uputstvu stoji da je osigurac na mestu br.86, to kod mene ne postoji. Koji je osigurac za upaljac?
U motornom delu, u kabini.
I jos nesto, kako bi trebalo da stoji limena caura posto se ona okrece u ovom natandzastom plasticnom prstenu, pitam posto ne znam kako i gde treba da nategnu limcici od kucista sijalice

 

saq20.jpgsaq21.jpgsaq22.jpgsaq23.jpg

 

 

Edited by neshaoct
prebacio slike na FLCS server

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sitnica, ako ti je izvodljivo da pogledas, da li sijalicu upaljaca napaja drugi kabal, mimo ovog sto ide direkt u upaljac?
Izgiboh, ne mogu da pohvatam kako ide...

 


 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto je koliko vidim sa slika kabl upaljaca trozilni, pretpostavljam kao i na drugim modelima...

Tj. crni kabl je masa; crveni bi trebalo da je +12V sa kontakta, za sam upaljac; i poslednji napon po paljenju pozicija (za svetlo prstena upaljaca).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li to znaci da je za sijalicu zuta + a onom limenom oprugom u cauri treba da se oslanja na masu upaljaca odnosno da to bude - (minus)?

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, rage_man said:

Da li to znaci da je za sijalicu zuta +

Pretpostavljam da je to napon koji se dobija kada se upale pozicije, lako mozes da proveris probnom lampom ili unimerom. Nosac sijalice ima 2 limcica koji se vezuju na napon i masu. Da ne offujemo coveku temu - pisao sam ovde detaljno sa sve slikama, doduse Stilo je u pitanju:

On 16/09/2018 at 10:58 AM, Ivan said:

@Flex

Po ovome sto si fotkao (ako je sve tu), deluje mi da ti fali nosac sijalice. On ima 2 limcica, koji ubodnu T5 sijalicu od 1.2W vezuju na napon i masu:

CAM01394_1.thumb.jpg.6a1559bcea6fbbac4b1c72c52aae3d04.jpg

 

Tj. ovo je ceo komplet:

5b9e1aa469f71_s-l500(5).thumb.jpg.f7a12df2ddc69d5a6e441878aea69f44.jpg5b9e1aa58b0b7_s-l500(4).thumb.jpg.dd591ac741f3d0907d30270642ee35f5.jpgs-l500.thumb.jpg.60baa73534669fd48476b6aa066b7be3.jpg5b9e1aa6aca15_s-l500(3).thumb.jpg.65db4b1c53d74d08a4c2fed3a47b1124.jpg

 

 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li neko da odgovori koji je broj osigurača i gde se nalazi  (motorni ili kabinski deo), pošto i meni to treba. Tačno je da u uputstvu piše da je u motornom delu broj 86, ali ga tame nema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U motornom delu, prvi pored ova dva velika zutog i zelenog, plave boje i mislim da bese 15 ampera

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ,molim vas ako neko zna ne rade mi zadnji zmigavci fiat grande punto 1.4 16v 2007.godiste znaci nemam pojma sta je sijalice su sve nove danas promenio i opet al samo zmigavci ne rade

 

pozdrav molim vas ako neko zna ne rade mi zmigavci na fiat grande punto 1.4 16v 2007godiste sijalice su nove danas sam promenio 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...