Jump to content
FAS Goran
dejanhn

Fiat Punto 1.2 16v Sporting

Recommended Posts

znaci 16-ske mogu na punta .............. :o --- sad si me zainteresovao , sa kojim gumama si ih vozio , jer ne kaci negde i tako.

 

lepo ti kazem evo ti moje celicare 14-ske sve u fulll-u + neka kinta i da se dzoramo ............. nije to za matorog :rofl:.

 

 

fel. slike 004 (2).jpg

IMG-18ed9014f994a70a2c02c4dd59e5c3e1-V.jpg

Edited by bole-stilo.jtd

Share this post


Link to post
Share on other sites

I zaboravih napisat, pozadi mora da se brusi onaj spoj branika i karoserije jer je ostavljen bas debelo a nicemu ne sluzi i to je to ostalo ne kaci nista

Pa dok sam samo punta vozio nije mi bilo strasno al sada kad iz alfe sjednem u njega lelee skakuce kao lopta, al zato osjecaj po krivinama kao sa kartingom dok se alfa ljulja kao brod

Share this post


Link to post
Share on other sites

e jbg. sad sam se malo oladio :mellow: .............. distancere ne volim nikako , ipak ostajem na 15-skama i gumama 195 50 15 leti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li ko voljan da da kakav savjet sto se muzike tice, jurih review-e po netu al slaba vajda. Fabricka muzika u alfi nije losa al ni nesto vau, dal je neko od vas koristio nesto od ovih zvucnika il ste ih slusali kod nekoga ? Takodje promjenio bih i player, fabricki je ubjedljivo najljepsi ali sa microlinkom nema neki kvalitet zvuka tj cim se odvrne jace cuje se sum u pozadini.

 

http://audiodream.me/product/auditor-kit-rip-165-s

 

http://audiodream.me/product/jbl-cs-6c

 

http://audiodream.me/product/jbl-gt7-5c

 

http://audiodream.me/product/jbl-gto-629-2

 

http://audiodream.me/product/jbl-cs760c

iii da, trazio sam temu u ICE dijelu al ne nadjoh nesto sto se zvucnika tice :hrhr:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Rile_bg ima jeftino da se kupi al je velika zajebancija za spojiti, kod bose-a prvo ide signal iz radija u gepek gdje je pojacalo sa vuferom i onda pojacano ide nazad u vrata, plus niko nema kimolet instalaciju vec samo okinu i ostave dzek sto ide u pojacalo, a u i iz njega ide cini mi 25 il 30 kablova haha

I slusao sam ga uzivo, bolji od fabrike al da je nesto vau i nije, pogotovo sto su mu visokotonci dolje sa zvucnicima a ne gore u maskicama gdje pise bose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto mi treba mjesto u gepeku i ovi jbl zvucnici sto sam gledao su bezveze bez pojacala odlucih se za fabriku kad kupih komplet instalaciju od bose-a posle nadjoh i vufer sa zvucnicima potraga traje jos za tepihom sto ide u gepek

Work in progress :lol:

20180113_103133.jpg

20180113_103139.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na alfi radjeno svasta nesto, ubacena sociva u farove.

Zamijenjen zamajac i set kvacila.

Skidana usisna grana tj komplet sva crijeva i interkuler da se maknu krilca usput i ociscena i bila u katastrofalnom stanju, 2 krilca su pukla i zaglavila se a 2 su nekim cudom prosla kroz motor bez problema, turbina skidana i poslata na pregled, sve je ok samo je bila prljava.

Egr zatvoren fizicki i softverski, zamijenjena remenica radilice ( ispucala guma).

Mali servis.

Bose muzika kompletirana, prebacen pionir plejer iz punta, mnogo bolji zvuk nego sa fabrickim plejerom al ostaje jos adapter za volan da nadjem.

Nakon citanja @Ivan i na tyrereview o michelin cc gumama odlucih se i ja za 4 komada samo sto je noviji model i pitanju tj + i to bi ja mislim bilo to.

Nakon svega odradjenog auto je mnogoo tisi i mirnije radi, bolje povlaci iz manjih obrtaja a jedina da kazem mana je malo sporije grijanje radi egr-a.

Sto se guma tice nisam jos nesto mnogo presao sa njima al za razliku od raspalih sava eskimo sto sam imao (a kupljene nove)  mnogo su tise i po kisi vrlo vrlo rijetko ce da pale asr za razliku od ovih prije 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljubav prema dizelima se javila :lol: mislim da ti nije zawo ni jednog uloženog eura kad znas sta ti pruži alfa na potapanje gasa. :whistle:

I daj bre neki photo, stwa pišeš bez ijedne slike. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bole-stilo.jtd jos ona blenda oko plejera, adapter za komande, patosnice i nadam se da je to, sto se izgleda tice za sada je sve na cekanju i tako ce biti makar do kraja sezone dok ne vidim kako ce krenuti ovaj privatni posao.

@Axic vjerovao ili ne, nemam ni 1 slike haha a ljubav il ne morao sam je sredit jer idem na godisnji sad u martu pa mora bit tip top, sto se potapanja gasa tice to mi i dan danas izvuce smjesak cim vidim neko brdo il neku ravnicu :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Godisnji umor 2018 protekao fino, alfa odradila posao bez imalo muke, predjeni put 3500km, miselinke se dobro drzale i po suvom, haosu od kise, ugazenom snijegu. Po bordu potrosnja 6.1 u to upada jedno 1000km otvorenog puta, jedno 200km grada, jedno 3 sata cekanja na granicama i ostalo auto put na tempomat od oko 130 sa izletima do vecih brzina pogotovo kroz njemacku haha ispod i slika nedje ispod njemackog dijela alpa tj kada smo iz minhena isli ka dvorcima . I ono sto me zanima dal sam ja lud ili ne, na autoputu ns-budimpesta sa vasim gorivom na 130 sa upaljenim tempomatom mi je pokazivala od 6.5 do 7 litara, posle toga sipano u austriju, cesku i njemacku, i pokazuje mi od 5.8 do 6.1

20180326_171519_mix01.jpg

20180326_171450.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
20 hours ago, dejanhn said:

I ono sto me zanima dal sam ja lud ili ne, na autoputu ns-budimpesta sa vasim gorivom na 130 sa upaljenim tempomatom mi je pokazivala od 6.5 do 7 litara, posle toga sipano u austriju, cesku i njemacku, i pokazuje mi od 5.8 do 6.1

Moze ali i ne mora da znači. Možda je vetar, nagib, uslovi puta i ko zna sta još od spoljnih faktora uticalo da se poveća potrošnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vala ako je sto ravmo to je cini mi se taj dio srbije haha il mi cudo poslije ovih nasih brda odje. Cim primjetim bilo kakvu uzbrdicu il nizbrdicu potrosnja varira zestoko, jedino vjtar nisam mjerio haha mada mislim i da je do goriva ko sto dragan kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...