Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat Ottimo (Viaggio hatchback)

Recommended Posts

Fiat%20Ottimo%201.jpg

 

Dok je pažnja automobilske javnosti ovih dana usmerana pre svega na novitete na sajmovima u Los Anđelesu i Tokiju, u Kini se održava Guangzhou Auto Show gde je Fiat prikazao dugo najavljivanu hatchback varijantu modela Viaggio.

 

fiat%20ottimo%20981.jpg

 

Podsećanja radi, Fiat je prošle godine i zvanično počeo sa proizvodnjom svog novog modela Viaggio sedan u Kini, a zatim su pojedini kineski sajtovi objavili i rendere koji pokazuju kako bi trebalo da izgleda hatchback verzija ovog automobila.

 

fiat%20ottimo%209811.jpg

 

Potom su se pojavile i špijunske slike, da bi sada automobil konačno ugledao svetlost dana na Guangzhou Auto Showu, ali pod drugim imenom - Fiat Ottimo.

 

fiat%20viaggio%2090111.jpg

 

fiat%20viaggio%2090.jpg

 

Fiat je Ottimo razvijao pod kodnom oznakom "343C", a što se palete pogonskih agregata tiče, i Ottimo će pokretati 1.4 T-Jet turbo motor u dve verzije: sa 120KS i sa 150KS (u ponudi će biti manuelni petostepeni menjač i DCT transmisija).

 

fiat%20viaggio%20901.jpg

 

Za njegovu proizvodnju u Kini će se brinuti Guangzhou-Fiat, a tamošnjim kupcima će biti dostupan po ceni od oko 100.000 juana (12.205 evra) za baznu verziju.

 

fiat%20ottimo%201111.jpg

 

fiat%20ottimo%2011111.jpg

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadnji deo mesano meso hjundai, bmw, audi, kia... Prednjica malo podseca na vw scirocco, agresivna elegancija... U svakom slucaju prelepo izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa Zvukoljubom, iako je Bravo prilicno stariji. Pogotovo sto se enterijera tice, na ovom deluje bas kineski :) .

Jes' da je "unazadjen" sa dizajnom bar za generaciju i verovatno prilagodjen trzistu, jes' da globalno modeli razlicitih proizvodjaca sve vise lice jedan na drugi, ali gde se polako ali sigurno gubi ona zabarska originalnost? Kad vidis auto iz daljine da prepoznas da je Italijan ili Francuz, posto sam njihov dizajn i smelost uvek cenio...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ovo nije ni do tockova aktuelnom Bravu, enterijer pogotovu. Ali Kinezi ce ovo prihvatiti.

Malo mi je nelogicno zasto se Viaggio ne nudi u Evropi. Mogao je da bude zamjena za Lineu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Ottimo Sport

 

108453-fiat%20ottimo%201.jpg

 

Fiat Ottimo će zvanično na kineskom tržištu startovati 1. marta ove godine, a pojaviće se i verzija sa Sport paketom opreme.

Podsećanja radi, Fiat je Ottimo (u stvari hatchback verzija modela Viaggio) predstavio krajem prpšle godine na Guangzhou Auto Show-u,  i to sa jednim benzinskim motorom koji će biti dostupan u dve verzije. Ottimo će naime pokretati 1.4 T-Jet turbo motor u verzijama sa 120KS i sa 150KS (u ponudi će biti manuelni petostepeni menjač i DCT transmisija).

 

fiat%20ottimo%2011.jpg

 

Za proizvodnju Ottima u Kini će se brinuti Guangzhou-Fiat, dok će ovaj Ottimo Sport između ostalog dobiti i nove alu točkove, sportski podešeno ogibljenje, novi izduvni sistem, kožni volan i ručicu menjača, nova čućišta retrovizora i bogatiju opremu. Uz Sport paket opreme ide i snažnija vertija 1.4 T-Jet motora sa 150KS.

 

Preuzeto sa AutoBlog.rs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni izgleda veoma dobro, cak sta vise odlicno.

 

Zadnji deo je kombinacija Alfe Giuliette i Audi A3 sportback a , dakle savremeni 5 ovratni hatchback , usvakom slucaju.

 

Enterijer je ipak prilagodjen kineskom trzistu, i ceni (cini mi se da startuje sa 12 000 eura pa navise).

Enterijer je preuzet iz Dodge dart a , ali je u DODGE u neuporedivo kvalitetniji i lepsi. A i Dodge dart je lepsi napred bar meni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidi se da je za Azijate. Čak mi malo vuče na izgled novog C'eed-a

Ne brkaj mi, molim te, Cee'd sa "ovim", nije mu ni prici...

Bas danas gledam neku emisiju, kazu da je Focus u toj klasi razbio sa prodajom u Kini, uspeli su da ubodu dobar globalni model.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro, C'eed ipak ima neki šmek pošto vuče u svoju stranu :)
Mada mi i C'eed malo previše svemirski deluje. Videh pre par dana neku novu full opermu i nisam mogao da verujem koliko dugmića na volanu ima. Ne bi me čudilo da se i prozori na volanu otvaraju  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

14 dugmica na volanu (u fazi sam raspitivanja ;) ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre neki dan sam sedeo u novoj Ceed i odmah mi je nešto upalo u oči na volanu - deluje mi da će ona gumirana plastika na volanu izgledati katastrofalno od grebanja posle nekoliko hiljada kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

14 dugmica na volanu (u fazi sam raspitivanja ;) ).

 

To mi je katastrofa. Kako za videti, još i više za koristiti.

 

Generalno, kupovina Kia ili Hyundai automobila u Srbiji je još uvek teška egzotika, naročito kada treba prodati taj polovnjak.

Skoro...Hyundai Coupe, 2006. godina, kupljen nov u Srbiji, koža i ostalo (što bi se reklo full), prešao malo jače od 100.000 kilometara, komplet održavanje sve po knjizi, svi računi...sve...i prodat za 3.600 evra.

Prodat je posle preko 6 meseci provedenih u oglasima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe. Pro C'eed mi prelepo izgleda, ali ti dugmići tako bodu oči da je to strašno. Slična stvar je i sa C4. Auto mi se stvarno dopada i jako je simpatičan, ali onaj svemirski volan i digitalni cajger ostavljaju utisak da ste u nekoj igrici.

 

@Ivan bio je dugo izložen u Ušću i koliko vidim imaju baš dobru ponudu. Možda čak i jedna od najboljih ponuda novih vozila po meni pored Puga 301

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mi je katastrofa. Kako za videti, još i više za koristiti.

Jes' vala, blagi uzas ;) ... Kao na mojoj sluzbenoj Mazdici, prosto mi se gadi da gledam, a kamoli da vozim sa toliko dugmica oko sebe  :stuart:  :

 

08022013917.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes' vala, blagi uzas ;) ... Kao na mojoj sluzbenoj Mazdici, prosto mi se gadi da gledam, a kamoli da vozim sa toliko dugmica oko sebe  :stuart:  :

 

08022013917.jpg

 

Jel ovo benzinac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, kao sto kolega rece, vidi se po obrtaljci.

CX-5 2.0 , Skyactive trt-mrt :) . I opet sam zagrizeni traktorista ;) .

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako merc to lepo i kulturno napravi sa citava 4 tastera.....

 

Slažem se.

Ali eto...Ivanu ne smeta da ima 14 dugmića na volanu, njemu je to ok. Kao što je odavno rečeno, o ukusima se ne raspravlja. :thumbup:

 

E sad...objektivno gledano, pre će biti da Mercedes bolje zna kako treba da bude na volanu, nego Kia.

Ili, Alfa kod Giulietta modela sa po par dugmića na obe strane volana, ili kod 4C modela gde ih uopšte nema. Ili, pogledati Audi (S8, S6, R8), svi redom manje dugmića nego pomenuta Kia... Sve se grupiše tako da izgleda kao dve celine iako svaka ima po par dugmića, ali vizuelno kao da je sve to samo jedno veliko dugme. Tako radi Mercedes kod svojih automobila.

 

Kia...kao da joj je krivo što nisu mogli da ubace još koje dugme...valjda se tako impresionira vlasnik, šta li... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...