Jump to content
FAS Goran
Macvanin

Yugo Koral In L - iskustva?

Recommended Posts

+1 moj je isterao 220000 i ispustio dušu, a verovatno bi još koju desetinu hiljada izdržao da nije uljna pumpa zakazala. Kvačilo zamenjeno na 150 000km jer je proklizavalo kao ludo, ali sve u svemu otplatio je sebe debelo. 

 

Ja bih i sad uzeo nekog 1.1 sa Pežoovim motorom i plinom kada bi naleteo registrovan za male pare. Voziš se za džabe i još sačuvaš auto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao 45icu , dusu sam joj izvadio, uspeo sam da joj iscupam brezon klackalice ventila iz glave :D
Nakon par meseci izlomio sam drugi brezon klackalice :D
Ubijao sam ga svim silama ali radio je dobro. Pretrpeo jedno farbanje i jednu genereralnu. Kupljen sa ko zna koliko km star celih 10god

Onda imao novog 1.1, presao oko 20-25000 za dve godine, radio servis na vreme, bez plina i sa kvalitetnim uljem uvek. Kad sam ga prodavao auto je duvao :o  :o :o

Onda opet uzmem novog 1.1 i predjem za 4-5god oko 60.000km krvnicke voznje, skoro svaki dan sd-bg-sd starim putem, od pocetka vozen samo na plin, sve pun gas, nimalo ga nisam stedeo, 2-3 puta cuknut/zakacen pa farban, nikad se nije pokvario i pri prodaji nije duvao i ni gram ulja trosio.

Znaci sve zavisi sta ti zapadne. Cak i novo kad kupujes. A to ce se sve videti opet sa 500l.

Sada opet imamo juga, kupljen pre 2meseca, 2002god sa plinom i atestom sa 4 nove wintere , novim auspuhom i akumulatorom, trap skroz utegnut i bio registrovan jos dva meseca, malo zagrebana limarija tu i tamo i sve to za 550-600€

Ko skuter.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta mislite koliko je moj Yugo presao,ako je 20 godina svaki dan prelazio 70km(Bogatic-Sremska Mitrovica).Limarija je bila fantasticna,samo je malo na vratima skroz dole bilo korozije,ali nista strasno.

Pre dva meseca dosli momci iz Resnika i odslepali ga,i od tada nista vise o njemu ne znam.

Edited by Macvanin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slično je to kao i sa svakim drugim kolima. I ove naše "svemoćne" traktorčiće da krenete svako jutro hladne da gazite primetili biste kako nedostaje ulja posle nekog vremena. Ako se čuva verujem da može da pređe dosta, opet kao i svaki drugi auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i nije skripao i lupkao kao 500l... prve gremline primetio sam na yugu tek posle 20.000, a kod ovog novog vec posle 3.000 km... :(

S tim sto je kod yuga bilo mnogo lakse isterati ih... rastavis sve pokretne delove koji skripe i izmedju njih ubacis parce gume izmedju dve plastike... i nema ih vise! Mozda bi to pomoglo I kod ovog novog, ali mislim da se niko jos ne usudjuje da ga sam rastavlja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rasturio bih ga ja momentalno  :laughing:

Mada ne meri se u broju gremlina koliko će auto trajati tako da to ne mora ništa da znači. Moj Jugo je počeo da cvrkuće tek nakon što ga je komercijalno vozilo udarilo u felnu velikom brzinom, a do tad je samo daska gepeka skakutala, ali i to je moglo da se reši sa dve deblje knjige :)

 

Normalna vožnja+dobro održavanje su dovoljni da 90% novih vozila istera preko 200 000km bez otkaza motora, a ako se teraju do limita na svakom može nešto da zafali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci Jankovicu, recept kako da yugo bude pouzdan i potraje malo duze je Pun gas i dobro ulje? :laughing:

Moje misljenje: Imao sam jugica nekada, kratko par meseci. Uzet je bio u nekoj trampi, bio je relativno nov, 19000km na satu a prodat sa da kazem 30000km na satu i naravno Duvao je :D . Nekada po meni i nije bio los izbor, ako nisi imao para da vozis nesto bolje onda je bilo normalno da kupis jugica i vozis se nego neki raspali bmw ili omegu i da se zakopas sa njima maximalno, ali sada je po meni to totalni promasaj, sto rece jedan kolega bolje odi na neko letovanje i provedi se :)  ili po mojoj logici ako bas hoces nesto za " akanje" sto bi rekli mi na jugu Srbije, onda kupis jugca ( 300-500e) kao K.Jankovic i vozis i odrzavas samo koliko da ne staje po putu.

 

Za god-dve i da ga bacis nece ti biti zao, ovako da das 1500e za Yugo, sa kojim god motorom da je po meni je rekoh promasaj. Evo i zasto, navescu par vozila sa klimom i plinom  i sa 5vrata i nekakvim gepekom koja ce biti takoreci dzabe za odrzavanje a bice ujedno i automobili, sa kojima ces moci i da odes na put: Punto mk1, 1.2fire 5vr sa klimom i tng, godiste od npr. '96-99god, Pezo 106 , Saxo 1.1, 1.4 izvanredni automobili, Polo mk1 odlican, Opel Corsa B, Reno Klio, itd... Punto mk2 bivsi vanovi 3vr ali to je vec neka druga prica, Bravo, Marea... ali ajde, to vec nije iz te price. Evo sad se setih da je kolega Dusman prodao svog izvanrednog punta mk1 sa plinom za 1000+e a do juce je isao po inostranstvu sa njim, tako da.....

Sto bi iko kupio Yugo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Losi su oni iz 90ih za vreme sankcija, pogotovo su najgori po pitanju kvaliteta motora ;)

 

Yugo je za mene licno najbolji izbor za "vikend" ili "track day" auto ;) Vrlo lako se modifikuje i relativno pristupacno, kad se dobro sklopi moze da bude vrlo konkurentan u odnosu na druga vozila sem ako vam nije cilj jurcanje 200+km/h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Paaa Milutine vidis u ovaj poslednji sam sipao najveci krs od ulja - nisov fenix. Uvek. I bosna svecice :D i lika sistem kablove. I tako sve to zamenim s vremena na vreme. I za 60.000km je presao ukupno 1000km na plin. Na plin je paljen i leti i zimi. Filter plina zamenjen posle 40 000km kad nije vise hteo da ide.

Od ostalih odrzavanja zamenio sam jedno rame i jednu sponu.

Toliko od odrzavanja :D

I naravno pun gas je obavezan. Od trenutka paljenja. :ph34r:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto 31 godinu stari američki Yugo i dalje vredi 1.000 dolara?

 

yugo%2031.jpg

 

U ovom videu otkrivamo zašto 31 godinu stari američki Yugo i dalje vredi 1.000 dolara. Nije vam jasno? Pa pogledajte zanimljivi video u nastavku i ako znate bar malo engleskog sve će vam biti jasno. Zanimljiv opis Yuga 31 godinu kasnije od njegove godine proizvodnje, jedino što autoru ovog videa nije bilo jasno čemu služe četvrtasti šuplji profili učvršćeni na oba boka s donje ivice poda, a to je mesto za postavljanje ručne dizalice LOL. Ipak, opis je izuzetno realan i zanimljiv pa se isplati video pogledati do kraja...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izmedju 14 i 19cm u zavisnosti od toga da li je visa ili niza verzija oslanjanja i koja je tacno dimenzija guma. Mada od te dimenzije mozes skinuti 2-3cm jer vecina ima dodatna ojacanja popularno zvane sanke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre 10 godina proizveden poslednji Yugo

 

yugo last 11.jpg

 

Bio je jedan od najpopularnijih automobila bivše Jugoslavije i ključ modernizacije tadašnjeg voznog parka, a celi životni put ga je pratio negativan epitet najgoreg automobila. Nepravedno.

 

jugo tito 11.jpg

 

Zamišljen kao moderniji naslednik Fiće, Yugo, odnosno prvobitno Zastava 102 pa Jugo i konačno Yugo, nastao je na osnovi Evropskog automobila 1972. godine, modela Fiat 127. Proizvodnja kreće 1980. godine, a prvi primerak sa proizvodne trake prigodno silazi na Dan Republike. Yugo je gabaritima zadržao kompaktne dimenzije (349 x 154 x 134 cm), a ponudu su činila tri motora. Slabiji Yugo 45 je pokretao mali četvorocilindraš sa 903 ccm zapremine i 45KS. Snažnija opcija je bio Yugo 55 (60) sa Stojadinovim motorom. Iz 1116 cm zapremine davao je 55KS i ostao najpopularniji izbor. Konačno, tu je bio i jači model, 65-ica, sa 1.3-litarskim motorom i već sportskim performansama. Recimo da je model od 1985. godine preimenovan u Yugo, a sve kako bi postao što prepoznatljiviji na američkom tržištu. Sa raspadom države raspada se i lista kooperanata, a pada i interes.

 

125550-yugo 1.jpg

 

Manji interes drastično smanjuje proizvodnju, a izostanak novih generacija ili bar modernizacije je nagoveštavao skori kraj proizvodnje. Međutim, žilavi Yugo je preživeo i izdržao sve do 2008. godine kada je 11.11 zaustavljena proizvodnja. Priča je da je poslednji primerak navodno prodat za 50.000 evra. Tokom 28 godina proizvedeno je ukupno 794.428 primeraka ovog automobila.

 

yugo last.jpg

 

Kako vreme prolazi tako je i oštrica kritika na račun kvaliteta i karakteristika Yuga otupela. Objektivno gledano, bio je to solidan i pouzdan auto, koji je tražio nešto pažnje, ali i bio osetno bolji od tadašnje istočne konkurencije. Uostalom, to je bilo neko drugo vreme, kada je generalka koštala koliko danas košta izmena ulja i filtera u ovlaščenom servisu.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...