Jump to content
FAS Goran
erdelja

Fiat 500L - lanci na 17-ce?

Recommended Posts

Sad jedno noob pitanjce... Da li ovako sa distancerima mogu da se stave lanci?

 

edit: jos nesto.. kakav je stav Stojanova po pitanju garancije?

 

edit 2: Jesi li stvarno morao da mi skrenes paznju na ovaj detalj sa uvucenim tockovima koji do danas nisam primetio  :huh:

Edited by neshaoct
split Topic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice lanaca na 17" svakako ne mogu da se stave, a i da mogu ja ih sigurno nikada necu staviti narocito ne na alufelnu.

Sto se tice garancije ako se ne kaze sumnjam da ce neko da primeti, narocito posle godinu dana kada se sve bude isprljalo i naprasilo. Ko ne zna ne moze da ih vidi jer su crne boje i uopste se ne primecuju. Najmanji je problem skinuti ih kada se ide na redovan servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

e htedoh da pitam, zasto na 17 ne mogu lanci? jer nema mesta izmedju gume i blatobrana ili nesto drugo je u pitanju? drug ima lagunu 17ice i normalno stavlja....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam zasto ne moze. Koliko vidim malo je prostora napred gore izmedju gume i donjeg dela nosaca opruge amortizera. Moze biti da je to razlog, ja nigde drugde ne vidim problem. Ne znam kakva je situacija sa 16".

Share this post


Link to post
Share on other sites

opet ne razumem, kada stavljas 17ice umesto 16ica onda uzimas gume sa manjim profilom pa je ukupna "visina" gume ista ili neznatno drugacija (do 2%) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

17" su šire 2cm. U tome je problem. 17" priđu bliže košu, po Fiatu očigledno suviše blizu da bi se montirali lanci.

Načelno govoreći sa distancerima bi trebalo da sve bude ok, ali nam treba zamorče da teoriju sprovede u praksu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I u uputstvu pise da cak za 16" ne mogu bilo koji lanci nego manji od 10mm ako me secanje dobro sluzi.Mi smo u dilemi-da li kupovati carape ili Michelin Easy Grip kompozitne lance koji su dosta tanji (i po specifikaciji proizvodjaca su i predvidjeni za tockove na koje ne mogu lanci)...Trebalo bi nekako izmeriti taj zazor i videti koiko tu ima prostora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E super Neso sto si napravio novu temu. Htedo ja to da uradim, al me sve bilo sramota  :blushing:

 

Elem... bas cu sutra da izadjem i da ispipam ispod auta. Vec sam nesto pipao i cinimi se da izmedju gume i donjeg dela nosaca opruge amortizera ima oko "2 prsta" :D sto jeste tesno, ali mi se cini da je sasvim dovoljno za lance. Mada ne gledam je "redovne" lance vec ovako nesto ---> 

 

cxca90040.jpg

http://www.amazon.com/Michelin-9801000-Easy-Composite-Chain/dp/B0053UE2PG

Kod nas to kosta nekih 6000 dindzi i izgleda mi OK. Mnogo mi je para da uzmem, pa da ne odgovaraju, a niko ne moze da mi da definitivan odgovor, da li mogu da se koriste kod Trekking-a.

Bilo bi korisno da neko sa redovnim tehnickum znanjem (kome je ovo struka) da svoje vidjenje situacije.

 

edti: eto kada je covek na poslu i misli da kuci zena sprema rucak... a ona kucka na forumu  :lol: (u isto vreme smo pritisli: "Postavi")

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao što sam sumnjičav prema protektiranim gumama tako sam sumnjičav i na ove kompzitne "lance". Znam slučaj da je čovek iscepao one preskupe čarape jer je naišao na led.Bojim se da bi i sa ovim kopozitnim "lancima" bilo slično.

 

Vas dvoje žutaća bi trebalo da se organizujete da nađete neki kanal, da gospođa vrti volan, a muška glava da se zavuče u kanal i da gleda koliko mesta ima između točka i blatobrana. Sumnjiva mi je pozicija pun točak unutra. Ne bi bio prvi put da žena sedi mužu na glavi. :harhar:

 

Da fiat je i za 16" propisao lance do 9mm što znači da ni tu nema mesta na pretek.

 

Treba imati na umu da lanci ipak rade. Nema garancije da će stajati čvrsto pripijeni uz gumu. Verovatno je da će, naročito odmah nakon montaže, imati lufta i tada je najveća opasnost od oštećenja. ( ako neko ne zna lanci se nakon montaže obavzno dotežu posle par metara vožnje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema ni u Su, ali nam pre par meseci rekose da ima na stanju i da moze da se poruci. Nadam se da nije sve prodato :-( Za nas je model L12.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i E ako dolazite u Bg uskoro javite se pa da nateramo trekking na kanal kod mene u garaži da vidimo koliko ima prostora za lance.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Pajo, ali zbog obaveza necemo skoro do Bg-a. Kum mi je ovde u Su automehanicar i ima radionicu, ali nikako da odem do njega da proverim. Hvala jos jednom.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nema na čemu. Samo ga nemojte dizati na dizalicu jer nećete dobiti pravu informaciju. Točkovi moraju da budu opterećeni tako da je kanal jedino rešenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam zvao Tire+ u NS, posto nisu imali, porucio, danas je stiglo iz BG i Ficko je dobio Michelin easy grip.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ih probao, za vikend cu ih probati negde na travi, pise da su za nasu dimenziju + jos dve (205/50/17 i 235/45/17), jbg radni dan kad se zavrsi vec je mrak.

Tako da, za vikend slike. 

Hvala Erdelja sto si me uputio na pravo mesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas da kupim lance, covek se zaprepastio kad je video koliko malo mesta ima izmedju gume i amortizera. Imam 16". Sad gledam tu Michelin paukovu mrezu, negde oko 6000din je, al ne znam dal to ovi nasi pripadnici organa reda priznaju kao lance. U zakonu pise lanci. Mada na pakovanju pise chains, sto znaci lanci. Jel zna neko pouzdano dal se to priznaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Michelin easy grip

 

cxca95006.jpg
 
cxca95002.jpg  cxca95003.jpg
 
cxca95004.jpg  cxca95005.jpg
 
cxca95007.jpg  cxca95008.jpg  cxca95009.jpg
 
Cini mi se da su OK, e sad, jedino se nisam provozao, ostavicu to za neku planinu ako budem morao da ih stavljam, lako se montiraju, napred-nazad, za 5-7min. gotovo  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...