Jump to content
FAS Goran
erdelja

Fiat 500L - lanci na 17-ce?

Recommended Posts

Hvala, drago mi je da vam se svidjaju slike... :D

inace, zrtvovao sam jedan od mojih dragih objektiva dok sam fotografisao kako izgledaju do amorta, malo sam kucnuo u nesto metalno prednjim socivom, pa se malo ostetilo :crybaby: , nista funkcionalno, ali osteceno, jbg, to je bio jedini nacin da vidimo kako izgledaju sa unutrsnje strane...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto jbg, bas mi je krivo. I ja tako znam da zeznem stvari kad zapnem da nesto uradim. Mnogo me nervira ta osobina kod mene, pokusavam da budem bar toliko oprezan da ne shebem prst i ostalo sto ne moze da se kupi i trudim se da naucim, usporim...

Kada sam video slike bas sam pomislio, ovo je brate ultimate shoting automobila za forum! Bear Grylls ultimate!

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

...joj sad tek videh. Moje najiskrenije saucesce :-(

Nije bas utesno, ali su ti fotke toliko dobre da mi nismo ni probali da stavljamo easygrip radi probe, jer su nam tvoje slike bile sasvim dovoljne.

Uf, bas mi je zao :-(

Sad je kasno, ali neki UV filter bi trebao da imas za ovakve situacije, cisto da stite sociva...

Edited by erdelja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nista strasno, na fisheye ne moze da se stavi filter ;)

Fisheye....sad vidim zasto ti je omiljeni objektiv. Mislio sam da si porodicnu sliku slikao sa npr. GoPro kamericom, a to je ustvari bio ovaj objektiv. Mogao bi da odes u temu fotografija i zakacis par fotki i otkrijes nam koju masineriju koristis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo da oživimo temu, za klasičan 500L, 16", zna li se provereno koja maksimalna debljina lanaca može da ide ?

Edited by msrdjan1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li neko zna gde mogu da se kupe lanci za 205/55 R16 (9mm, novi, polovni) ali da imaju zastitu(gumeni/plasticni) dodaci za alufelne.  Ili prodavci pojma nemaju o tome ili govore za neke modele kako imaju iako u zvanicnoj specifikaciji izricito stoji da nemaju (npr Thule CB-12, Konig Zip-12, a i deblji su) ili su to one opcije od 30-40000.  Postoje takvi lanci MaggiGoup The One 90 po ceni od oko 8500 din ali ove godine uvoznik samo tu dimenziju (grupa 90) nece uvoziti...

Razmisljao sam i o carapama za sneg ali vidim da ljudi imaju prilicno losa iskustva, a i pitanje je koliko su priznati u drugim zemljama, dok su Michelinove mreze malo skupe, 10ak hiljada.

Nemam nameru da idem po planinama i nadam se da mi lanci nece nikad trebati ali ako bas dodjem u situaciju da zatrebaju, ne bih da napravim bespotrebnu stetu na felnama zbog 10km voznje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lav auto ima za tu dimenziju, oko 3500 je cena lanaca osim ako me nisu slagali kad sam pitao...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

PITANJE ZA SVE VLASNIKE 500L trekking-a:

da li u zimskom periodu stavljate uže felne i zimske gume (npr. 16") umesto GoodYear Vector All Season 17"

da li ste uzeli one  Michelin easy grip lance (šta god) i kakva su iskustva ... da li pucaju ako se naleti na led ili asfalt?
ili su i čarape koje mogu da se kupe već za 3500RSD dovoljne (mada za njih znam da pucaju na asfaltu, ne znam kako je na ledu).
Pitam zbog radi uspona na Kopaonik.

Bez nekog pomoćnog sredstva džaba mi traction plus funkcija, ako negde zapnem ima tu i da ostanem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...