Jump to content
FAS Goran
Minnie

Moj slatki 500L 1.4

Recommended Posts

Ne cuvaju ga Romi, vec se uzima zeton, pa se placa po izlasku sa njega...ili i tu postoje neke fore za koje ja ne znam? :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne cuvaju ga Romi, vec se uzima zeton, pa se placa po izlasku sa njega...ili i tu postoje neke fore za koje ja ne znam? :p

 

Da, dobije se žeton, ali u 90% slučajeva kad sam tu išao nađe se i par roma, tj. cigančića koji se motaju po parkingu, kao ti pomažu da se parkiraš, pokazuju gde ima slobodno mesto kao da ima jedno jedino i sl... :D i onda njima daš jedno 50-100 kinti i ratkapne bezbedne. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ih videla...:/ bukvalno je bilo pusto, skoro prazan parking...a kad sam se vracala-krcat! Sledeci put ima da stavim na kola pare i napisem: Cuvajte mi ratkapne! hahaha 


Btw, ima li neki nacin da ih zastitim od kradje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim vezivanja plasticnim vezicama, drugacije nikako, ali one ce lopovima produziti vreme kradje za 5 sekundi po tocku, tako da nema resenja. Ja imam te vezice na tockovima, koji mi vise sluze da ne ispadnu ratkapne po nasim lepim putevima sa kraterima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala, pogledacu malo po netu gde, sta, kako...ne razumem se uopste, pa oprostite na pitanju :blushing: : da li felne mogu da se stave na sve tockove, tj. da li treba da se nesto rastavlja...? Jer su meni u servisu zamenili sva cetiri tocka, a ne samo gume, pa ne znam da li to nesto menja... :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas 16-ice od 500L na oglasima nove za 180eura,ako vec nisu prodate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, hvala, pogledacu malo po netu gde, sta, kako...ne razumem se uopste, pa oprostite na pitanju :blushing: : da li felne mogu da se stave na sve tockove, tj. da li treba da se nesto rastavlja...? 

 

Odgovarajuća dimenzija gume se stavlja na odgovarajuću dimenziju felne (felna+guma=točak). 

Felna može da bude čelična ili aluminijumska. Tvoj 500L sada ima čeličnu felnu. Preko njih se obično stavljaju ratkapne jer čelična felna sama po sebi nije posebno lepa. 

Da li će ista guma moći da se stavi na obe vrste felne zavisi od dimenzije felne. U praksi, alu felna je veća od čelične, pa samim tim ne mogu iste gume, tj. mora da se kupi drugi komplet guma koji će odgovarati po svojim dimenzijama felni. Aluminijumska felna je lepša, lakša, može da bude u većim dimenzijama.

 

500L sa nekim od verzija alu felni koje se fabrički stavljaju na njega:

 

alu_500l.jpg
 
alu_500l_02.jpg  alu_500l_03.jpg
 
Evo jedan beli 500L:
 
alu_500l_04.jpg  alu_500l_05.jpg
 
Kažeš da su ti u servisu zamenili sve točkove, ne samo gume. Da li to znači da sada imaš kod njih ''na čuvanju'' do proleća 4 felne, pretpostavljam da su aluminijumske?
Nisu valjda bilo toliko bezobrazni da su ti skinuli čelične, a onda opet prodali čelilčne u istoj dimenziji samo sa drugim (zimskim) gumama...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta? Alu felne? Komad?

180 su sve 4 bile,falili samo cepici,cek da nadjem oglas ako nije prodato.

EDIT: Prodate,nema ih. One sa tankim kracima su bile.

Edited by kubura

Share this post


Link to post
Share on other sites

@neshaoct

 

Verovatno su joj prodali onaj komplet sa čeličnim 15"

 

Verujem i ja da je tako, jer bi zaista bilo previše da joj opet prodaju čelične... Ovako ona ustvari već ima alufelne koje je čekaju do proleća. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prodali su mi 15'' tockove, a stari su kod mene...nista, ne mogu sad da kupujem nove tockove, sta da radim...navici cu se na ove i kupicu odmah nekoliko rezervnih ratkapni i nema sekiracije...a na prolece cu da dezuram pored kola xD hvala vam!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...