Jump to content
FAS Goran
Game-over

Kako vam se čini ova 128-ca?

Recommended Posts

Moj matorac video ovaj auto i setio se decackih dana kad je ovo bio best of coupe automobila.Uzgred meni bi isto dobro doslo da uzmemo sto pre drugi auto jer ne mogu da se ganjam sa njim oko kljuceva regate.Pa sam se vodio mislju da mu iskesiram za ovaj ili neki drugi do 800-1000eur max.Taman dok ne skupim malo vise kesa i ne izleti neki dobar punto mk2 na prolece a regata ode u oglase.

 

evo automobila ali me buni par stvari pa da se konsultujem sa poznavaocima:

 

cxca85580.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas3377101/fiat_128_sport_coupe/

 

 

no vidim da auto izgleda ima problema sa zakrmacenom korozijom:

 

cxca85581.png
 
ako se ne varam koroziji izbija ispod boje kao sto izgleda na slici?Ovde  se i boja oljustila:

 

cxca85582.png

 

a pride pogledajte i felne ovo nikako ne ide na ovakav auto i to radjen u sport fazonu .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je pokusao da vrati na pravi put i uspeo je jedno 30% zasto to kazem,zbog komplikacije nabavke originalnih delova,a onda ide ono po naski,budzi,krpi,gituj,turaj novine u sajtne ne mozemo vise da ga gledamo daj da prodamo da se i drugi malo muci. Nazalost tako je to ovde,ova restauracija daj boze da je ulozio vise od 200-300e plafon. Ono sto sam ja primetio je

 

1. Satovi od Lade nisu originalni njegovi original su lepsi,a i Veglia je ipak ime

2. Tabla lepljena i krpljena folijama i srafcinama sistem ''drzi bure vodu''

3. Enterijer komplet presvucen a sedista ko da si izvukao ispod valjka

4. Felne neke uzas boziji nema veze s njegovim originalnim

5. Auspuh zavrsetak skinuo komsiji sa fice sto stoji u ambaru pored stale

6. Bela strafta mu daje do 30 KS...

 

Sve u svemu nije sve tako crno nije losa osnova za dalje sredjivanje da se vrati u originalno stanje,bar po meni ja sam ga imao ali nisam imao srecu da ga restauriram...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam cuo, a neka me ispravi neko ako gresim da skoro svi delovi iz zastave 101 mogu da se upotrebe na 128-ici?

Po nekoj proceni koliko bi kostala zamena ovih 6 stavki sto si napomenuo i jesam li bio u pravu jel ono korozija izbija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da mehanika i trapovi mislim da su 99% isti kao kod 101 cak i motor u njega je isao 1.1 i 1.3 benzinac kao kod keca, treba proveriti i da li je motor fiatov ili DMB, fiatov je bolji i mozes videti tako sto ispod usisne grane na bloku ima fiat utisnuto.Za koroziju ti ne mogu puno pomoci dok ne vidim uzivo.Vidi se sa slika da je ravan dosta, sto moze znaciti da ima i dosta gita, ali da te neobeshrabrujem puno, auto je solidan i moze se vratiti lako u normalu da bude sto originalniji, prelep fiatov coupe. Ja bih ga uzeo da imam kesa, ali red velicina ja mu ne bih dao vise od jedno 500-600e, ako mislis da ga uzimas. Ako ga i uzmes mogu te povezati s covekom iz Rijeke koji ti moze mnogo pomoci oko delova za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Videcu jos,malo mi je puno da dam 1000eur a da to bude rupa bez dna sto se troskova tice,i otac i ja smo slabi poznavaoci automobila mi smo ti obicni vozaci koji znaju samo sedi i vozi :D,tako da cu morati da pojuri nekoga ko se bolje razume da podje sa mnom.Do nove godine cemo verovatno uzeti drugi auto sad dal ce to biti ovaj ili nesto domace videcemo iskreno i meni bi bio izazov jer sam video kako dobro mogu da se srede ovakvi modeli.Videcemo dal ce lik oboriti jos cenu do nove godine jer kako mi rece drugar koji non stop prati sajt polovniautomobili taj auto se do pre 2 meseca prodavao za 1400eur.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako bas nisi vican ceprkanju i majstorisanju oko auta onda ces morati pljunuti sve pare majstorima ako zelis da bude dobro,a dobro i jeftino bas i ne ide u ovim vremenima tako da moj ti je savet onda juri nesto ekonomicnije,makar i Yugic sto mladji sada su dzabalezija i to sa LPG da se navozas sit i ti i cale...

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1!

Ovako nesto je ipak za ljubitelje automobila koji uzivaju da stalno nesto cackaju oko auta a nikako za sedi vozi varijantu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Volim ja da ceprkam sve i svasta,od eletro-vodoinstalacija do racunara sklapanja i rasklapanja..Jedino sam jos uvek u auto materiji slab znam nesto ali to je slabo jer nisam imao od koga da ucim.Buduci da na posao krecem tek za 10 meseci i tu materiju bih razradio u sitna crevca kako kazu imam fore jos sam mlad  :guitar:.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mehanika 80% zastava mada ramena recimo ne pasuju, oko 500e

limarija,. na nevidjeno, 2000e

farbanje 800e

felne + gume 200 do 500e

enterijer 400e

 

sve ispod toga ce biti obicna krpacina.

 

sa ciframa odozgo ces imati RESTURIRAN auto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...