Jump to content
FAS Goran
beniblanko

Fiat 500L - mali servis izvan mreže ovlašćenih servisa?

Recommended Posts

To isto zavisi i od kvaliteta goriva i nacina voznje. Ako si 7000km na otvorenom i sa kvalitetnim gorivom i ako si svih 7000km kroz grad nije nikako isto ulje tako da na osnovu ulja ne mogu egzaktno utvrditi koliko si presao. Dobar advokat sve to rijesi...


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma I ovako imamo samo jedan servis u garanciji :( posto je garancija dve godine, a izgleda da nema nista od produzavanja, jedan servis cu uraditi u ovlastenom, a sledeci gde bude jeftinije. Usput, neki servisi drugih proizvodjaca po isteku garancije privlace klijente spustanjem cene servisa... videcemi da li ce I Fiatovi servisi, ako ne budu jeftiniji- zna se ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mali (redovni) servis za 500L u Srbiji je na 20.000 kilometara ili godinu dana (šta prvo nastupi).

Upotreba proizvoda sa specifikacijama ispod standarda ACEA C2 (za dizel motore) ili ACEA C3 (za 1.4 16v benzinske motore) može da uzrokuje oštećenje motora koje ne pokriva garancija.

 
-------------------------------
 
Servisni interval je već skraćen na 20.000 kilometara, jer je po Evropi servisni interval 30.000 kilometara ili 2 godine (šta prvo nastupi).
Skraćivati (samoinicijativno) već skraćeni servisni interval za naše tržište (od strane fabrike) nema logičnog opravdanja.
Kao što ste već rekli, nema ni logike ni računice platiti 2 servisa van mreže ovlašćenih u 20.000 kilometara, jer se tako gubi garancija, a plati se ~isto para kao za jedan servis kod ovlašćenog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto razmisljam o tome - sta bi bilo da se samo promeni ulje na 10.000 (jer njega treba cesce menjati - pogotovo prvi put), a da se mali uradi na 20.000 (ili jednom godisnje). Samo promenu ulja bi trebalo da naplate manje.

ako menjas ulje mora i filter ulja

danas sam u katalogu video da se filter goriva menja na 60000 km (i ne mora na 12 meseci), a oni ga stavljao u mali servis tj menjaju ga na 15000 ili na 12 meseci. Ako odbijemo taj filter koji nije obavezan po katalogu FAS a, mali servis ce izaci 18000 - 4850 = 13150, mozda i rad bude jeftiniji posto ne manjaju taj filter, ali cisto sumljam, lopovi su to.

A pricao sam i sa majstorima nema potrebe menjati filter goriva na 15000 ili 20000 km. Na 40000 ga je ok promeniti.

E sad cu da vidim sta ce da mi kazu u ovlascenom servisu da li mora da se menja, ali posto fabrika ne trazi da se menja na 20000 km, ne mogu nista. Probace da me zajebu verovatno sa pricom da mora.

U ponedeljak ih zovem da vidim sta ce da mi kazu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 40000 filter goriva  :question:  :question:  :question:  :clap:  :clap:  :clap:

A da ti promenis malo te tvoje "majstore"  od kojih dobijas takve informacije ili one, o kvalitetu filtera,   tipa  "filter je filter"

Meni se cini da ti oni pricaju ono to bi ti hteo da cujes... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

E sad cu da vidim sta ce da mi kazu u ovlascenom servisu da li mora da se menja...

 

Šta te briga šta će oni da kažu? Šta te briga i da Isus Hrist siđe sa neba posle 2013. godina i kaže šta on misli da treba da se menja? ;)

Je l' imaš knjižicu? Imaš. Je l' piše u njoj, je l' ima napisan program održavanja u kome je obeleženo šta se kad proverava, menja? Pa, šta onda može da bude nejasno, radi kako piše u knjižici i ništa drugo te ne zanima, nikakve priče ovoga ili onoga. Ti si dužan da radiš onako kako piše jer ti garanciju daje onaj koji je to napisao...a, ne onaj koji ti priča, šta god da ti kaže. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na 40000 filter goriva  :question:  :question:  :question:  :clap:  :clap:  :clap:

A da ti promenis malo te tvoje "majstore"  od kojih dobijas takve informacije ili one, o kvalitetu filtera,   tipa  "filter je filter"

Meni se cini da ti oni pricaju ono to bi ti hteo da cujes... 

filter goriva ne treba menjati na svakom servisu to je moje misljenje. na svakom drugom. 30000 - 40000

Share this post


Link to post
Share on other sites

filter goriva ne treba menjati na svakom servisu to je moje misljenje. na svakom drugom. 30000 - 40000

 

I domaće i internacionalno vlasničko uputstvo za 500L kaže da se filter ulja menja prilikom svake promene ulja.

U oba teksta piše da ako vozilo godišnje pređe manje od 10.000 km, motorno ulje i filter treba zameniti svakih 12 meseci.

 

strano.jpg  domace.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Covek lepo kaze-filter goriva.U uputstvu za dizelase se kaze da se taj filter (tj.ulozak) menja na svakih 60000km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizel verzije

 

- SRB uputstvo

Zamena ketridža filtera goriva na 60.000 Km (ili 3 godine), pa sledeći put na 140.000 Km (ili 7 godina)

 

- Internacionalno uputstvo

Replace fuel filter cartridge (zamena ketridža filtera goriva) na 70.000 Km (ili 4 godine), pa sledeći put na 140.000 kilometara (ili 8 godina)

 

Tu je sve jasno.

Generalno mi nikada nisu baš najjasnije teme u kojima ljudi koji imaju knjižice uz auto pitaju šta da sipam, kad da menjam...jer sve to piše u knjižicama koje imaju. :thumbup:

Ovako menjajte (SRB uputstvo) i ne zanima vas šta kažu u bilo kojoj AK.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

filter goriva ne treba menjati na svakom servisu to je moje misljenje. na svakom drugom. 30000 - 40000

 

I domaće i internacionalno vlasničko uputstvo za 500L kaže da se filter ulja menja prilikom svake promene ulja.

U oba teksta piše da ako vozilo godišnje pređe manje od 10.000 km, motorno ulje i filter treba zameniti svakih 12 meseci.

 

strano.jpg  domace.jpg

 

da, ali ja kazem za filter goriva

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Stojanovu sam kupio litru ulja da imam u kolima(navika),oni imaju Shell ,a njega i sipaju u naše zveri,znam da na ulju ima da pokriva fiatov sertifikat za nase motore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Komšija,po Castrol sajtu treba ovo

http://oilselector.castrol.com/c/uk/eng/recommendation/3c7f59d29034b6c807859a9bb2734284/Fiat/500L-199-(2012-)/500L-1-3-Multijet-(62-kW)-(2012-)

 

i sipan nam je taj Shell koji si naveo(barem tako pise i na buradima kod njih)

izvini od jutros u frci,pa sam tek sad odgovorio :D

Edited by Loon123

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kit kommerce  ,Temerinska 27, 021/63-37-143,66-10-703


Agrohim , Filipa Višnjića 12 , 021-421-665


Standard 001 ,Augusta Cesarca 18, 021/64-51-314


 


evo zvrcni ove od ponedeljka pa se raspitaj za cenu(ako nisi već nabavio)


Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...