Jump to content
FAS Goran
beniblanko

Fiat 500L - mali servis izvan mreže ovlašćenih servisa?

Recommended Posts

Posto redovan mli servis u ovlascenom servisu za Fiat 500l 1.3 multijet kosta 18000, da li neko zna koji filteri odgovaraju za ovaj motor. Hvala

 

Filter ulja

Filter goriva

Filter klime

Filter vazduha

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je bas jaka cena, meni su prilikom kupovine auta, rekli da ce mali servis kostati oko 10000, ako bude bila cena kao sto su tebi rekli, servis cu uraditi u svom servisu, bez obzira na gubitak garancije. Sve delove cu naci u Euroautu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sam kupio litar ulja, u pakovanju od litar je oko 1150din. Ne znam koja je cena za benzince. 

 

Inace kupio sam:                                        

SELENIU WR 5w-40 i ona je ACEA B3/B4 Fiatova klasifikacija 9.55535-N2,  tehnicka referenca F515.D06

 

U prirucniku pise da se koristi:                  

SELENIA WR PE 5W-40, ACEA C3, Fiatova klasifikacija 9.55535-S2,  tehnička referenca  br. F510.D07

 

Ali pod tom tehnickom referencom spada:

SELENIA WR 5W-30 koja je ACEA C2, Fiatova klasifikacija 9.55535-S1, tehnicka referenca F510.D07

 

Po fiatovoj klasifikaciji sam nasao u ovom katalogu http://www.petronas.de/Selenia_Katalog.pdf da je to ulje za benzinske motore u ALFI.

 

I sta sada da mu dolijem?  :help:

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ pantadv

Trebalo je da procitas uputstvo pre nego sto si kupio ulje.Vidi da ti zamene u prodavnici

 

Screen_Shot_2013_11_09_at_8_37_13_AM.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

i meni su rekli oko 10000 isto, a sada 18000, proverio sam u dva ovlascena servisa ista je cen. Poceo sam da jurim sam delove za mali servis, e problem je sto u radnjama jos ne znaju koji filteri odgovaraju. Da ne zna neko nesto o oznakama za filetere. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne razumem sta mislis po tim da predstavim auto iz avatara. Inace nije problem


za garnciju znam. Za dve godine cu uraditi min 4 servisa, zato i jurim delove za mali servis da vidim koliko su, da bih se preracunao da li imam racuna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Filter goriva:najverovatnije da je life time kao kod 1,6 mj

Filter klime:CLEAN FILTERS NC2389 isti za sve 500L

Filter vazduha:CLEAN FILTERS MA3068,FILTRON AP 078/2,MAN 350006,UFI 3647800, odgovaraju od Citroen Nemo 1,3 hdi i Peugeot  Bipper 1,3 hdi

Filter ulja:CLEAN FILTERS ML4500,FILTRON OE 682/2,KNECHT OX 553 D,MAN HU712/11X,odgovaraju od Citroen Nemo 1,3 hdi i Peugeot Bipper 1,3 hdi

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ pantadv

Trebalo je da procitas uputstvo pre nego sto si kupio ulje.Vidi da ti zamene u prodavnici

Screen_Shot_2013_11_09_at_8_37_13_AM.jpg

Ma procitao sam ja uputstvo. Ali tamo pise 5w-40, a ispada po broju da je 5w-30, ali pise i da se trazi ACEA C3, a 5w-30 je C2. Ne poklapa se bas sve.

 

Tek sada vidim ovo uputsvo koje si mi pokazao. U stranom pise 5w-30, a u nasem 5w-40.

 

Nije problem da vratim ulje.

Edited by pantadv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uf , ne razumem ljudi , kupili ste nove automobile (jedna od stavki je i da ne mislite o garancijama i kvarovima ma kako se to tesko u zemlji Srbiji dokazalo ili ne) i sad za razliku u ceni servisa  pa neka je 100e igrate se...

 

Kvari se i novo a moze mnoooogo vise da kosta od ustede na 2 servisa godisnje.

 

Pozdrav i srecno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

18000 mali servis? Moze pod uslovom da su svi delovi iz originala sto u ovom slucaju opet nema sanse da kosta toliko . . . Koliko je njima radni sat, 5000rsd? Za taj motor nema sanse da te ulje i filteri kostaju vise od 7-8000 . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto je mnoogo,mnogo je. Kao sto kolega rece,maksimum 10 hiljada moze da kosta,sve preko toga je dranje koze sa ledja. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

20000km ulje motorno 5W30 P.E. 11802 3.5 950 3325   filter ulja 71751114 1 1840 1840   filter vazduha 51897086 1 2550 2550   filter goriva 77366216 1 4650 4650   filter klime 77366480 1 2700 2700   sjaj za vozačko staklo 414 1 90 90 usluga   1 3000 3000

fil ulja  1720.00 sa pdv  

fil vazduha  2500.00 sa pdv  

filter goriva 4850.00 sa pdv  

polen filter 2670.00 sa pdv  

ulje motora -selenia wr 4l  3460.00 sa pdv i

nasa usluga 1.10 h -15%  2020.00 sa pdv +

obavezna kontrola instalacije 0.25 h  540.00 sa pdv

Share this post


Link to post
Share on other sites

Klasicna fora kod novih automobila i garancije..... Kao da na zameni ulja i filtera u ovlascenim servisima rade prof.dr. masinstva. I kao da je to neko spektakularno znanje. A ne daj Boze da treba da ostvaris neko pravo iz garancije. Oni uvek nadju izgovor. Dobar izgovor zlata vredi... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

da ne zna neko gde ima da se kupe delovi za mali servis za 500l za disel 1,3, posto sam zvao par radnji i jos nemaju kataloge po kojima mogu da vide koji filteri koji odgovaraju. Da ne zne neko gde sigurno ima sve na jednom mestu.  Hvala

 

Za Draska bg   -  stavicu opis i komentare u avataru, u guzvi sam nekoj ovih dana pa cim stignem uradicu to. Ako Vas nesto interesuje pitajte odgovoricu. Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

kad si kupio/dobio 500L? tj kad predje 20k km

Da li je nacionale ili druga oprema?

zasto zelis da prekines garanciju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako ja gledam na ovu temu.

1.Mislio sam da je hyundai skup sa servisima,ali vidim da ce vas fiat odrati.Inace mali servis za i20 je oko 12-13000 rsd za benzinca.

2.Bax je platio oko 13000 servis za klasik 1.3 mj.Tako da cifra od 18.000 zvuci realno.

3.Kupili ste aute koji su novi.Ne samo u smislu NOVI,vec novi model koji ce imati decijih bilesti,koje ce se manifestovati veoma brzo i garancija ce to pokrivati.Zato se ne bih ja igrao sa tim.Ajd da je "ristajl" model,pa prelezao neke "decije bolesti"..

Ali opet zbog par hilada dinara vise ,ta garancija na novo vredi.Nekada je potrebno natezanje i suptilniji pristup od "domaceg mentaliteta "da se stvar zavrsi,ali se uglavnom zavrse u garanciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u maju sam uzeo auto, nisam presao 20k nego 10k i radicu servis na 10k. sto preporucujem svimatj na 10k zamena ulja i filtera ulja i vazduha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malopre procita da si nasao delove za mali servis,pa napisi ovde gde si nasao i koliko para,verujem da ce neke ljude zanimati ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

u maju sam uzeo auto, nisam presao 20k nego 10k i radicu servis na 10k. sto preporucujem svimatj na 10k zamena ulja i filtera ulja i vazduha

A zasto radiš servis pre vremena, neko ti preporučio, ili ti onako palo na pamet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...