Jump to content
FAS Goran
beniblanko

Fiat 500L - mali servis izvan mreže ovlašćenih servisa?

Recommended Posts

@moron
burazerov je 500l , mislim da je bilo 50-55 hiljada km kad je menjano menjačko ulje. Po meni 50-60 hiljada ili 5 godina puna kapa .Treba proveriti za antifriz. Sad sam baš pitao burazera njemu su menjali antifriz i upisali u onu eknjižicu.Mada se menja antifriz kad se radi veliki servis osim ako nije menjano pre 1-2 godinu pa je nov.

@Ivan
 druže taj aditiv što pominješ za menjačko ulje,to se preporučuje za starija godišta ili za sve. Mislim da li to treba dodavati i u menjače sa manjom kilometražom

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije nikakva stvar za reparaciju ili nesto sto treba da "zabasuri" bilo sta iskljucivo na starim menjacima :) .

Molibden disulfid generalno dodatno podmazuje, smanjuje trenje izmedju komponenti i snizava temperaturu u sklopovima. Samim tim omogucava laksu promenu brzina, tisi rad, utice na duzinu zivotnog veka komponenti... Posebno je koristan kod otezanih uslova koriscenja, visih temperatura i opterecenja.

Generalno, pored menjaca, koristi se i u sistemima za upravljanje, difierencijalima... Konkretno ovaj Liqui Moly moze da se mesa sa uljima i na mineralnoj i na sintetickoj osnovi. Pa ko sta misli da treba ;) , neki u zivotu nisu promenili ni menjacko ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zakazao sam kod "Gorana" redovan "mali servis" ( za 11.05. ) i zatražio dodatno promenu ulja menjača, ali i promenu antifriza ( jer se ispostavilo da nije menjan pri "velikom servisu" prošle godine, a što me je i malo začudilo, jer sam mislio da se to podrazumeva ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Burazer odradio prošle nedelje mali servis plus svećice 500l 1.4 kod Gorana Altina.Sve gotovo za sat vremena on prezadovoljan cenom i radom,sve ostalo na kolima ok.Dobio je poklon jelkicu i tečnost za šoferku. Pre 3 godine isti servis je odradjem kod AK Kole ali sa višom cenom jedina razlika u ulju tad Selenia a sada Shell. Ova slika sa 16700 dinara je to pre 3 godine. A sada je sve koštalo 12150 dinara

IMG_20220408_145754942.jpg

IMG_20220408_091852870.jpg

IMG_20220408_091731635.jpg

Screenshot_20220408-145112.png

IMG_20220408_091601525.jpg

IMG_20220408_144951062.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pre par dana na 500L sa 1,6 MJ odradjen redovan godišnji servis kod "Gorana" na Altini ( ulje motora + svi filteri ).

Dodatno, promenjeno ulje menjača i antifriz.

Ukupno 21.200 dinara ( 180 evra ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...