Jump to content
FAS Goran
beniblanko

Fiat 500L - mali servis izvan mreže ovlašćenih servisa?

Recommended Posts

On 11/7/2013 at 9:48 PM, beniblanko said:

Posto redovan mli servis u ovlascenom servisu za Fiat 500l 1.3 multijet kosta 18000, da li neko zna koji filteri odgovaraju za ovaj motor. Hvala

 

Filter ulja

Filter goriva

Filter klime

Filter vazduha

 

ako mozes da uradis sam to bi bilo najbolje,imas u ap sportu filtere samo im kazes koliko ima kilovata motor..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posle 3god...za mjet 1.3 je npr sada 9800din u ovlascenom servisu pa se vi zezajte sami i menjajte

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moguće da sam ja jedini posle 5 godina od kako se pojavio 500L koji nije radio mali servis u ovlašćenom servisu i sad ja jedini imam problem da ne mogu da resetujem servisni interval pa mi na tabli s vremena na vreme ispisuje poruku Change engine oil i blinka crvena lampica za ulje?

I da ne postoji majstor osim ovlašćenih koji može da resetuje to?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi probao da prebacis kljuc u poziciju ON, 3x da pritisnes gas do kraja,i da vratis ljuc u off ? Tako je manje vise na svim novim FIAT vozilima.

Edited by VladaG9

Share this post


Link to post
Share on other sites

To sam i ja našao na netu, ima čak i neki snimak na Youtube ali je mali 500, nije L.

 

Probao sam i to gomilu puta ali neće, i dalje kuka da promenim ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je i za 500L ,ali iz nekog razloga ne funkkcionise. Probaj ovako : okreni kljuc na on , koristi komande na volanu ,idi na settings menu pa na vehicle menu ,idi na oil life ,pritisni i drzi ok,i to bi trebalo da ga resetuje. Ili mozes kao sto kaze drasko da odes kod nekog majstora da ti to kompijuterski resetuje,pretpostavljam da nece bas biti besplatno.ali neka simbolicna cena :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ''starom'' 500L-u ne mogu da preko komandi volana da upravljam menijem na tabli tako da ta opcija otpada. Ono sa 3x gas sam probao i iz nekog razloga neće da prođe. Ostaje mi samo da nađem neki servis u NS ili eventualno BG koji zna kako to da resetuje pa da odem.

Nije problem ni da platim osim ako nije cena kao ceo servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne ne,nije to meni na tabli nego onaj gde se nalaze obrtomer i brzinomer. Imas tu meni za podesavanja ,pa da probas preko njega. Svrati kod nekog majstora koji ima FIAT servis ,nezvanicni. Oni imaju sigurno program za resetovanje kilometraze.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, Dejac said:

 Ostaje mi samo da nađem neki servis u NS ili eventualno BG koji zna kako to da resetuje pa da odem.

Meni je Goran u Zemunu na Bravu već 3 puta sklanjao tu grešku, mada meni iskače zato što se DPF zaglupavi i otprilike posle 5000km od zamene ulja iskoči greška. 

Ako ti Beograd nije daleko zbog te sitnice, preporučujem ti njega. Skidanje grešaka ni ne naplaćuju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav, da ozivim malo ovu temu.Blizi mi se drugi redovni servis, na displeju mi prilikom paljenja odbrojava 'jos devet dana do servisa'... jos osam...kako mi i garancija istice a ne zelim da je produzim, radicu redovni servis u nezvanicnom, ali ne samo fiatovom nezvanicnom servisu nego opstem. E sad moje pitanje je, da li je neko sam ponistio gresku tj. ovo obavestenje na displeju za servis na 500l-u, a da nije isao na dijagnostiku u nekom nezvanicnom fiatovom servisu, jer ovde kod mene takvog nema, svi rade sve...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da maltene bilo koja dijagnostika može da resetuje servisni interval jer je to prilično bazična stvar..

 

E sad, ako je ovo istina, možeš i sam da probaš

Quote

For Fiat 500c 2007-2015 models the oil reset maintenance light system can also be reset as follows:

  1. Turn the ignition to run (*).
  2. Fully depress the accelerator pedal slowly three times within 10 seconds.
  3. Turn the ignition off and then start the engine to verify the indicator has been reset.

 

Quote

For Fiat 500L 2014-2016 models the oil reset maintenance light system can also be reset as follows:

  1. Turn the ignition to run (*).
  2. Use the steering wheel controls to scroll to the Settings Menu and press the right arrow button.
  3. Scroll to the Vehicle Menu and press the right arrow button.
  4. Scroll to Oil Life and press the right arrow button.
  5. Hold the OK button unitl the display shows “Reset Successful”.
  6. Turn the ignition off and then start the engine to verify the indicator has been reset.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

prvo da se ogradim i izvinim ako sam omasio temu, ali ima li neko neka iskustva sa majstorima u NS ko se bavi ovim 500L ovima, van garancije, gde ih odrzavati odnosno kod koga, hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto pitas u temi za servisiranje van mreze ovlascenih - po BG, sa delovima i uljem prosecnog kvaliteta, obicno od 50 i kusur evrica pa navise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni u sapcu sad naplatili 1000 dinara resetovanje servisnog intervala.

Majstor kod kojeg radim nije mogao, ne rade ni ove komande koje su navedene, odem do ovlascenog, resetovali za 1000 dinara.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravi da napišem burazer je krajem aprila odradio servis u Fiat servis Goran.Pošto je 5 godina zamenjeno je menjačko, kočiono ulje  plus prednje pločice i antifriz.Prvi put je zamenjen i filter goriva,nismo ni znali da postoji.Prva 4 servisa su odradjena kod Koleta Zemun ja sam vozio na servis nikad ništa nisu pomenuli.Možda će nekom značiti auto je 500l 1.4 2016 god serija 2,možda svi imaju taj filter goriva.Što se tiče servisa ja nisam bio ali burazer je prezadovoljan usluga,rad,cena za 10-ku tako da će nastaviti da održava auto kod njih.Otvorili su mu i elektronsku knjižicu.Neverovatno kolika je razlika u vožnji promenom menjačkog ulja.Nemislim na onaj osećaj ubacivanja u brzinu to se na svakom autu primeti već se auto lepše vozi svaka brzina može 1000 obrtaja više a da je tiši nego pre.Možda deluje smešno ali kao drugi auto.Što kaže burazer,da sam znao da će biti ovako zamenio bi ga na 20-30 hiljada.Da li se to ulje potrošilo dok se razradjivao auto ne znam,mislio sam da to ulje ima više aditiva nego ono gušće.Na Puntu sam menjao na 60 hiljada valjda 75/85 sem tog osećaja ubacivanja u brzinu nikakve druge promene.Nisam najbolje slikao račun,zadnje 2 stavke su zamena kočionog ulja 2500 i ruke 4500 za servis.Na ovaj račun plus još Ravenol ulje po 1000 din litar.

IMG_20210513_150128571.jpg

IMG_20210509_164621910.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@

 

Na koliko km si menjao ulje menjača na 500L ?

Ja sam malo pre gledao u mom upustvu za upotrebu i za 1,6 MJ piše samo da se shvakih 100.000 km ili svakih 5 godina proverana nivo ulja menjača, ali, ne i da se menja.

Ja bih radije da ga zamenim, jer će uskoro 7 godina ( mada je trenutno na samo 52 hiljade km).

 

 

Edited by neshaoct
dodao tag

Share this post


Link to post
Share on other sites

@moron

Ako ostavljas auto za sebe i dalje na duze - licno bih kao entuzijasta zamenio, trosak na period posedovanja auta je smesan, 10 EUR/l (ide nepuna 2 l) .

Kod tebe je, kao i kod mene, C635 menjac.  Trebalo bi da ide Tutela Transmission GearForce 75W. To je ulje fabricki predvidjeno bas za FPT-ove C635 menjace, kako za manuelne, tako i za DDCT:

On 8/3/2019 at 10:25 PM, Ivan said:

Ko hoce da obraduje C635 :) - cena u Slodesu je 1100 dinara za litar "Tutela Transmission GearForce" 75W. Ulje je API GL-4.

Posto znam da su se neki ljudi zalili da ga nema po maloprodajama, a cena i ako ga bude je oko 1300 din. Pa ako je neko zainteresovan za ulje od ovlascenog uvoznika po nizoj ceni, eto informacije iz prve ruke posto sam danas uzeo 2l za sebe. I da, Petronas je malo "modernizovao" nalepnice, tako da vise nije ona plava sa zupcanicima :) :

 

030820196696.thumb.jpg.8146efb85c9b25d9c432f13dd9ab5ce5.jpg

Mozes slobodno da dodas i neki MoS2 aditiv, recimo Liqui Moly, jedna tubica ide na 1l ulja.

I miran si, sto se menjaca tice, dok auto bude kod tebe...

 

gear-oil-add.thumb.jpg.af4a641f66f4c221abd3d074addc5887.jpg

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala za lepo objašnjenje.

Da li ću ga zadržati i do kada, pojma nemam ( baš su mi rastrzane misli po tom pitanju ), ali, cenim da bi to ulje menjača valjalo promeniti, makar zbog mog duševnog mira ( na svim vozilima do sada, preko tri decenije, ulje menjača sam uvek menjao bar na oko 50-60 kkm, na mnogim i svakih 30-40 kkm). Pri tome, moram da kažem da nikada nisam vozio kola koja mekše menjaju brzine od tog fiata ( potrebna je sila od "pola prsta").

Ono što mi je nedavno unelo nemir u dušu oko 500L, jeste da na fakturi za "veliki servis" (koji sam radio kod "Gorana" pre godinu dana) ne mogu na nadjem poziciju antifriz i destilovana voda (nema ih u računu), pa zaključujem da to nije ni menjano (mada sam mislio da se to podrazumeva) i razmišljam da i to zatražim da mi zameni i antifriz idući put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ti je lakse, caskao sa njima dok je antifriz menjan :) , nema ga takodje u spisku... Jos uvek dobar, kontrolisao sam pred zimu.

Doduse, ovo je od pre 4 godine, zapisano u servisnu knjizicu:

 

IMG_20220309_112446_resized_20220309_112800514.thumb.jpg.72e1ac8808fff2b6f4db587d4fa6be26.jpg

 

U mojoj knjizici koju licno vodim za sve zivo (tj. i stvari koje samostalno uradim), stoje zapisani detalji, cene... Mislim, ako se vec skida vodena pumpa, praksa je da se i antifriz zameni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...