Jump to content
FAS Goran
Sign in to follow this  
Nikolaj123

Grande Punto - problem sa brisačima

Recommended Posts

Brisaci otkazali. Ukljucio sam ih, obrisu jednom i  zaglave na pola soferke, ali se cuje neko glasno tandrkanje ili kako vec da se izrazim. Onda moram da iskljucim brisace, ali to tandrkanje ne staje odmah nego posle 20 sek, a posle toga moram rucno da ih vratim u pocetni polozaj.

Majstor koji mi inace "popravlja" auto kaze mi da mi je motor otisao i da novi kosta 150 evra, polovni od 50 do 80. Ima li neko neku ideju za sve ovo.. ili da menjam majstora/

Unapred Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa autom, kada dam kontakt prednji brisači krenu da rade i tako 2 3 puta obrišu na suvo i prestanu. To se dešava često baš.

Da li zna neko u čemu je problem da li je imao tih problema?

Grande Punto 1.3 90ks 2008.

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam slican problem na P307.. manifestovao se tako sto kad remote otkljucam, palio se zadnji brisac.

provodni kontakt prsten, po kojem klize nozice/kontakti, omogucava da se motor zaustavi dje treba i kad treba.

Poslije ciscenja bilo je kako treba. Obavezno dobro podmazati zupcanik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@subotic

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom.

Uz ovo sto kolega pominje, vise slicnih pitanja imas i u identicnoj temi za Mk2:

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/42395-fiat-punto-mk2-problem-sa-brisačima/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam problem sa levim brisacem dakle juce sam ga ukljucio da bih skinuo sneg sa stakla i od tada kad god ga ukljucim leti na sve strane ,vratim ga nazad i opet ista prica udara cak do retrovizora . Jel ima nacina da se resi problem ?

 

Edited by Ivan
Spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proveri da li je dobro usrafljen na osovini, skini onaj poklopac na dnu brisaca i vidi sta se desava sa maticom koja ga drzi. Ako je sve ok onda skini brisace, skini onu plastiku sto ide ispod stakla i proveri makaze, verovatno je spala ta sipka sto upravlja levim brisacem.

Послато са SM-A307FN помоћу Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ivan75

Nepotrebno otvorena tema spojena je sa postojecom. 

Kao sto Mica kaze, a licno tipujem na sam mehanizam/makaze. Svakako bi bilo najbezbolnije i prvo kreni od provere da li je sam brisac dobro usrafljen za osovinu, mada to retko popusti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...