Jump to content
FAS Goran
Buca_Tipo

Fiat 500L - naknadna ugradnja navigacije?

Recommended Posts

Pozdrav drugari. ;) Nisam nigde obratio paznju da ima tema vezana za ovako nesto pa rekoh da pitam!

Jedno pitanjce za vas. Prijatelj je kupio 500l i nije narucio paket sa navigacijom, interesuje me da li moze da se ubaci navigacija nekako (tipa preko diska pa neka mucka da se odradi :D) ili mora u ovlascenom servisu da se doplacuje i da se menja onaj "Uconnect multifunkcionalni uredjaj". Video sam da nema NAV dugme ali vidoh da su pojedini ovde ubacivali u neke Fiate i Lancie preko diska navigaciju. Da li je to izvodljivo na 500l i ako jeste kako? 

Hvala unapred!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

u 500L nema navigacije ni u jednom paketu za Srbiju i nece moci da se ubacuje ako imas uConnect.

ne verujem da moze da se naknadno ugradi, ali ce to Kubura da potvrdi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Video sam da nema NAV dugme ali vidoh da su pojedini ovde ubacivali u neke Fiate i Lancie preko diska navigaciju.

Za ovo si se nesto prebacio mozda? Na svim starijim verzijama Fiata (Stilo, Nuova Bravo, Croma) su bili multifunkcionalni "ConnectNav+" uredjaji (tj. prvobitno tata svih ovih modernijih - monohromatski "ConnectNav"). A to je podrazumevalo posebnu hardversku celinu sa ugradjenim GPS/GSM modulom i potrebnom pratecom opremom (mikrofon, antene...). A sto se diskova koje pominjes tice, sve je bilo vezano ili za navigacione mape ili za Setup samog uredjaja. Takodje je masa nas ugradjivala te uredjaje naknadno (MF volane http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=46448,

navigacije http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=32233)  uz manje modifikacije i poznavanje elektronike i CAN magistrala auta. Iako ce naravno u svakom ovlascenom servisu reci da je to neizvodljivo :) .

 

Nisam imao priliku da se zezam sa uConnect uredjajima posto su jos uvek retki, tehnologija je malo savremenija, ali mi deluje da ih je jos lakse naknadno ugraditi zbog postojece pripreme. Ovo poslednje samo odokativno :) , starije uredjaje smo vec doktorirali, pa polako...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala vam na odgovorima. Nadam se da ce moci nesto da se smucka :) ja sam otvorio ovu temu jer sam ovo procitao na netu http://www.navigacija.net/gps-navigacija/navigacija-tomtom/navigacija-tomtom-fiatovim-automobilima/ pa reko da li je to kao doplata ili sta vec, jer ovde pise da je za Fiat 500l ali ne pise za koji  :wallbash: verovatno vas davim i sve to, ali rekoh da pitam! hvala na odgovorima, pa ako neko nekad nesto smucka u vezi navigacije da se ubaci u uConnect bio bih zahvalan da napise! Hvala drugari! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskustvo sa navigacijom je da se na telefon instalira iGo i stavi izmedju volana i instrument table. Mesto mu je odlicno, nece da sklizne, ne smeta nicemu, u vidnom je polju, blizu za dohvatiti, preko USB kabla se ukljuci u auto, tako da se baterija ne prazni... nema problema sa mapama, a jeftinijeee... :)

(Dok neko ne smislo nesto jeftinije)

Edited by ata

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se gleda cisto navigacija - tu si apsolutno u pravu, zbog detaljnosti mapa, brzine softvera... Mada je lepse sve to imati upakovano u jednom multifunkcionalnom uredjaju u autu, svi cemo se, pretpostavljam, sloziti.

Ne znam kako trenutno stoje stvari sa TomTom mapama? Solidno deluje i ovo resenje sa Garmin sistemom i ekranom 6,5'', samo ako moze da se ubudzi, mape su vrlo dobre za nase podrucje. Dzaba navigacija ako mape nisu detaljne, kao sto je bio slucaj na nasim starijim ConnectNav+ sistemima koji su koristili Navteq mape - citaj beskorisno, samo glavni putevi :thumbdown: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam uredjaj sa navigacijom iz stranca 500l. Moj 500l je jos uvek pod garancijom pa nisam hteo sam da ugradjujem nego sam prvo pitao u servisu da li oni ti mogu i da li ce mi onda raditi i navigacija, a njihov odgovor je bio nismo sigurni ili ne znam. Naknadno su mu javili opet dosta neuverljivo da bi oni morali da menjaju tu sto sta da bi ja dobio navigaciju i da OPET nisu sigurni da bi to radilo a cena je 3200 eura. da li neko ima iskustva sa tim i da li zna sta se moze desiti ako zmenim moj uredjaj sa dobijenim? 

Edited by neshaoct
spojeno by Ivan :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

a njihov odgovor je bio nismo sigurni ili ne znam. Naknadno su mu javili opet dosta neuverljivo da bi oni morali da menjaju tu sto sta da bi ja dobio navigaciju i da OPET nisu sigurni da bi to radilo

 

A kakav drugi odgovor ocekivati u ovlascenom servisu? Naravno da nisu ni dovoljno strucni (njihovo majstorstvo se zasniva uglavnom na zameni delova), a verovatno i nece tako nesto da rade. Za takve stvari se ne ide kod njih, jedino je problem garancije...

Na dosadasnjim Fiatovim modelima je bilo moguce bez problema izvrsiti naknadnu ugradnju, uz manje izmene (izmene instalacija, provlacenje novih linija, poravnavanje Proxy-ja...). Konkretno znam za Stilo, Cromu, Nuova Bravo (radio sam licno par desetina instalacija), mada su to bile verzije ConnectNav. Na L je doduse to uConnect ali, kao i za sve ostalo, sigurno nista spektakularno novo u odnosu na ranije, samo treba pogledati specifikaciju.

I za sve prethodno navedene modele (kao relativno nove), u ovlascenom servisu se dobijao isti odgovor, a uz malo znanja i kopanja po fabrickoj specifikaciji odradjivalo bez problema.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ima li nekog majstora u bg koji poznaje sistem rada uconnect-a?

Edited by Ivan
Ne citiraj prethodni post

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozes da pitas Koju: https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/64923-koya-elektronic-doo/

 

U principu, ako je iole slicno kao ranije (a ne vidim razlog da ne bude drugacije), verujem da nije problem ugraditi. Ja sam svu potrebnu specifikaciju nalazio u eLearn i sam to odradjivao (https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/65115-fiat-stilo-naknadna-ugradnja-connectnav-uredjaja-navigacije/).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...