Jump to content
FAS Goran
nemke

Punto JTD sporting (Nemke)

Recommended Posts

Pozdrav svima. Posle duzeg vremena opet na forumu... Inace postao sam vlasnik pre tri dana fiata punta jtd-a sportinga. Dugo sam trazio ovog puntica i razmisljao se izmedju punta ili stila... ali punto je presudio... :laughing:  Ovako, kupljen je od preprodavca za ne velike pare ali je puntic u mnogo dobrom stanju. Enterijer je lepo ocuvan. prava kilometraza mu je 166340km.. jedina mana je to sto ima na njemu da se radi... jer planiram da ga zadrzim na duze vreme...  :smoke:  Auto je precesljan kod drugara koji rade kod Gorana na Altini i na kolima treba da se radi sledece:

set kvacila, veliki i mali servis, centralni nosac motora, klima da se dopuni,zadnji semering, gumice balan stangle,zadnje odbojne gume na amortima.. i naravno registracija... planiram od sutra da krenem sa kupovinom delova pa ako ima neko da mi da savet gde najpovoljnije a kvalitetne delove da kupim neka kaze..  :cheers:

 

malo o kolima:

 

Fiat Punto jtd sporting 

2002god

1900cc

63kW - 86kS

166340km

svetlo plava metalik

kadice

navigacija

woofer

klima

sporting felne 14r

 

* U planu imam da ostane fabrika sto se tice izgleda. Jedino bi mu stavio kacket ako naletim na istu boju. I juce sam mu zamenio stop svetla.. stavljena su od punta mk2b. I jos se razmisljam kad mu uradim sve i zamenim sto se tice mehanike mozda i uradim chip..ali jos se razmiljam..jer neki kazu da je dobro a neki lose.. 

 

Evo malo slicica.. sve kritike,pohvale i savete prihvatam.  :gathering:  pozdrav

20131101_071306.jpg 20131101_071321.jpg 20131101_071338.jpg 20131101_071348.jpg 20131103_203353.jpg 20131101_071504.jpg 20131103_203050.jpg

 

20131103_203131.jpg

 

ovo je slikano po mraku ali nisam stigao pre da namestim nove stop lampe od punta mk2b.. uskoro ce biti jos slika samo da zavrsim sa mehanicarima ovih dana.. 

 

iskreno sa obicnim h1 sijalicama se mnogo lose videlo...sad je mnogo bolje...ali generalno sociva su uzas..puna su nekih tackica... da li neko za kolikose krecu cene sociva?

extra autic imao sam ga sa isti motor i isao je extra brz siguran u krivinama prelepog izgleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

image.jpg

Odose sporting 14ice :(

Ali ja se nadam od sutra auto se opet vozi :)

Vozio si ga ti i danas, mlatio si ga po garazi Aviva na Zvezdari, danas nesto pre 12h.

Tada su bile Sporting felne na njemu koliko videh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ahhaahhaa.. Jesam jesam.. Ja sam tu u ulici gde je Aviv park.. To je bilo pre skidanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ipak si poslao felne u vrnjacku banju? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odose felne za 14000din to jest dok sam platio demontazu i montazu i balansiranje.. Otisle su za 12600din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Registracija je bitnija nego felna... Bice felni vala.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebao sam danas.. Ali posto sam bez kola onda nista.. Verovatno posle N.Godine

Share this post


Link to post
Share on other sites

zasto prodajes pragove,tek sto si stavio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma iskreno jedna mi se odlepila... Kacket su mi ukrali prosle nedelje sa kola... I skinuo sam i ovaj drugi prag.. Nemam vise ni snage ni volje da lepim pragove.. Neka bude go kao i sto je bio... Pragovi su ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

20151225_152138.jpg

Trenutna.. Hvala Savo jos jednom za čepove.

Share this post


Link to post
Share on other sites

treba mi mala pomoc? prosle nedelje mi je crkla ventilacija na 3. a jutros palim auto i sad nece da duva ni na 1,2 i 3 samo na 4 duva? da li zna neko u cemu je problem? hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Krajnje resenje je zamena samog prekidaca, na kom palis da duva.

Dok sam sluzbenog Punta imao, zbog toga su mi zamenili ceo prekidac, hteo je da duva samo na cetvrtoj brzini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pregoreo kabl koji ide u osigurac.. :( sredio sam, hvala u svakom slucaju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Doslo vreme za zamenu kvacila... Nasao sam valeo set za 9100din 

ali ima jedan problem pusta mi ulje iz menjaca.. Na spoju menjaca i motora.. Bice veselo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je stavljen Valeo pre par meseci i kvačilo je postalo neverovatno mekano.

Vozim ga već oko 3-4k.

Stanje odlično.

Kažem ti ovo jer moj Stilo 59kw ima identičan set kao i tvoj Punto.

Ja sam kod Gorana platio oko 12500 set + ruke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...